Dcéra sa pokakáva

danka2009
1. mar 2024

Ahojte máme taký problém , dcéra bude mať teraz v marci 3 roky , už od začiatku februára ju vzali do škôlky a od augusta 2023 sa ju snažíme odplienkovať, cikať chodí na záchod , už sa nám takmer vôbec nepocikava vždy vie že má chodiť na wc, lenže s kakanim je to oveľa horšie 🥺 podarí sa jej aj 3-4x do nohavičiek bez toho aby sa vypýtala na wc, snažíme sa ju motivovať , keď sa jej raz za čas podarí tlieskame jej ideme na koláčik , lenže vôbec to nepomáha 🥺 v škôlke sa nám pokaka a už netušíme čo robiť, nasadili sme jej vlákninu aj umelú reku či nemá problém len so stolicou ale stále nič odpoveď doktorky bola že ona nevie čo s tým :( máte niekto skúsenosti prosím ďakujem

petruldo
1. mar 2024

no hold sa zmieriť s tým, že ešte má nedozretú CNS a chce to čas

cookie29
1. mar 2024

Precitaj si to po sebe...
VY sa ju snazite odplienkovat, ona mozno vobec nie je pripravena ako Ti niekto vyssie pise...
a tlieskate ci odmenujete ju za to, ze vykona prirodzenu fyziologicku potrebu?

Dieta moze mat plienku aj do 4 rokov, lebo nema zrelu CNS ako Ti pisu vyssie a jednoducho nie je pripravene. Napriek nazorom mamiek a babiek ktore vsade vykladaju ze my sme uz od roka plienky nemali....

sabca99
1. mar 2024

zrejme ma este nedozretu hlavicku, ono to prejde a pride, nam okolo vsetci vraveli ked mala 2,5 roka ze uz je velka na to aby mala plienky apod. no aj tak sme museli ten rok este pockat aby to islo a s tymto kakanim to trvalo o nieco dlhsie.

vierka0508
1. mar 2024

No presne toto robil moj starsi. V lete sa pekne odplienkoval, ale kakal stale do slipov, on si dokonca vzdy zaliezol pod stol, alebo ked sme boli von tak sa ucupil niekde. Ked siel v septembri do skolky, ucitelku som na to upozornila, nastastie v skolke to urobil len 1x asi za pol roka, vzdy az doma. Vysvetlovala som, odmenovala, lepili sme nalepky....vsetko mozne, nic nezaberalo. A po pol roku akoby mu zrazu preplo a zacal chodit na zachod. Prilis na nu netlac, ona to citi.

derdia
1. mar 2024

@danka2009 poradim ti jedno, ak nechces riesit to, ze sa dieta zatne a budes jej musiet davat prehanadla, bud rada, ze kaka. Pretoze riesit s dietatom, to ze nechce kakat, je horsie ako ked sa pokaka kazdy den.... Ona proste z toho vyrastie. My mame v skolke chlapca, 5 rocneho, ktory mozno este teraz kaka zasadne do plienky, ktoru si sam asi aj da...presne na tuto cinnost. A nie jemu nic, vyrastie z toho. Raz totiz vyrastieme zo vsetkeho.... Treba si uzivat cas, taky aky je.. Lebo vsetko raz bude minulost.

vierka0508
1. mar 2024

@derdia presne toto si aj ja hovorim. Pri malych detoch nikdy nevieš co bude zajtra. Jedno prestane a druhe ta prekvapi. Treba to brat ako sucast zivota, lebo len to premyslanie nad vecami a sustavne hladanie a riesenie nie-problemov je pre zenu ovela vycerpavajucejsie ako to, ze musis to hovienko po nej upratat
@danka2009 a este dodám, vela krat sa mi sto stava, ked prijmem fakt, ake moje dieta je, ako hrozne spi ako hubuje ako hento ako tamto a poviem si ze je to zas len obdobie, ono to zazracne prejde. Tie deti maju fakt asi nejaky dalsi zmysel. Drzim palce

cookie29
1. mar 2024

@derdia moj nazor....