Dcéra je hyperaktívna, bojím sa ju dať do škôlky

klaudiamolnsrova
28. júl 2024

Chcem dať dcérku do škôlky teraz septembri neni ona ešte povinná pretože 5 rokov dovrší až v októbri čiže by chodila ešte dva roky do škôlky ... Ale ja mám problém sa zo sebou proste veľmi sa o ňu bojím aby neušla pretože ona je veľmi hyperaktívna ničoho sa proste nebojí dokonca sa rada porozpráva aj s cudzími ľuďmi ja jej aj vysvetľujem že nesmie sa rozprávať s cudzími ľuďmi ... Čo mám robiť babi mám ju dať do škôlky ? Alebo si ju nechať ešte doma ?

patka06
28. júl 2024

Dala by som do škôlky,, môžeš sa porozprávať s učiteľkami, vysvetliť ako sa dcérka pri tebe správa, aby ju trošku viac strážili.

yosi
28. júl 2024

@klaudiamolnsrova Najhoršie čo môžeš urobiť pre svoje dieťa je, že ho necháš doma. Ono sa to môže zdať ako dobrý nápad, ale nie je. V škôlke sa dieťa naučí socializácii a interakciu medzi rovesníkmi. To ty tomu dieťaťu nikdy nedáš! Potom príde do kolektívu a nebude sa vedieť zaradiť. Navyše oni už budú mať vybudované vzťahy. Nakoniec to skončí tak, že tvoje dieťa ostane odvrhnuté, nenájde si kamarátov, stratí sebavedomie a na škole to bude pokračovať šikanou

sella38
28. júl 2024

@yosi tolko bludov v jednom komentari...

yosi
28. júl 2024

@patka06 Ja som bol živé dieťa. Tiež som utiekol zo škôlky (preto sa už 35 rokov škôlka po ôsmej zamyká). Tiež som vtedy ešte súdružke učiteľke nahlásil, že osobu ktorá po mňa prišla nepoznám a určite kradne deti, samozrejme, že to bola moja babka, ale bola to sranda keď na ňu chceli volať bezpečnosť 😋

yosi
28. júl 2024

@sella38 To je zo života... Tiež jedna moja známa nechávala syna doma lebo je to lepšie, a teraz je z neho také dilino s ktorým sa nechcú hrať deti v škôlke ani na ihrisku.

babovka2321
28. júl 2024

@yosi toto bol presne moj pripad, isla som do skolky neskor, vsetci sa uz poznali, bola som tam sikanovany vyvrhel a tiahlo sa to so mnou v podstate cely zivot (okrem sikany). Podla mna to ale musi byt aj povahou cloveka, nejaky extrovert sa bez problemov zacleni aj neskor. Ale dilinom by som sa nenazvala ;)

viestta
28. júl 2024

@klaudiamolnsrova utiect moze aj ako predskolacka, aj zo skoly. Co tak zacat s nou debatu o tom ako jej bude v sklolke dobre aby bola pripravena. A samozrejme porozpravaj sa aj sama zo sebou, lebo mozno tvoje obavy su prehnane a neopravnene.

sara07
28. júl 2024

dala by som ju do škôlky a upozornila učitelky, napísala to aj do prihlášky aby to nepopreli
zase tie deti ak idu tak vo dvojiciach, však si odsleduj či idu 2 učitelky vpredu a vzadu alebo kvakaju vzdau pripadne jedna piano popri ceste no a čo - ano to som videla a nie raz
ak si nájde kamošku ani ju nenapadne behat alebo niečo
niektoré škôlky sú len na dvore a vonku ani nechodia na prechadzky
rozhodne by som ju dala do škôlky

yosi
28. júl 2024

@babovka2321 Ako nechcel som ťa uraziť... Len ja to sledujem denne. Ja so svojimi deťmi chodím každý deň na ihrisko, všetky tie mamičky poznám. S niektorými som sám chodil do škôlky a školy. Prakticky všetky tie decká z ihriska čo nechodili do škôlky majú nejaký problém. Oni sa s tými deťmi nevedia hrať. Nechápu vzťahy v tom kolektíve a tak robia scény alebo ostatným deťom kazia hru. Nemajú nastavené pravidlá a neuznávajú autority lebo sa to nemali kde naučiť. Druhým extrémom sú decká ktoré chodia do takých tých luxusných škôlok kde ich učia, že sú niečo viac ako ostatné deti. Potom také decko príde na ihrisko, začne všetkým rozkazovať a keď ho ostatné deti výsmejú, tak sa hádže o zem a reve

tiezjedna
28. júl 2024

@klaudiamolnsrova mala si ju dať do škôlky už dávno...

egonsk
28. júl 2024

@klaudiamolnsrova to ako sa chova a ako sa bude chovat v skolke, cize kolektive, moze byt az diametralne odlisne, takze kludne ju daj

30katrusa40
28. júl 2024

@klaudiamolnsrova však upozorní učiteľky že si ju nedokázala naučiť rešpektovať čo sa jej povie , oni si ju ustriehnu. Keď bude robiť stále problémy tak ti ju môžu potom dať odporúčanie k psychologicke. Kamarátmi syn mal tiež taký problém. Nakoniec sa ukázalo že chalan má.aspergera . Keby nešiel včas do škôlky ale čakali do predškolskej bolo by to horšie.

misana84
28. júl 2024

Len maly detail, zápis už bol v máji… už vám dieťa nevezmú do škôlky… jedine súkromne možno

babulkomale
28. júl 2024

@yosi omg to su kecy 😂 nie som vobec proti skolke, ale toto su strasne bludy.

tiezjedna
28. júl 2024

@babulkomale nie sú to kecy... neplatí to samozrejme plošne, ale mám podobnú skúsenosť.

babulkomale
28. júl 2024

@tiezjedna s kým? So svojím dieťaťom?

kate_cs
28. júl 2024

@klaudiamolnsrova moje dieťa je veľmi živé a tiež som váhala s nástupom do škôlky. K bludom o socializacii a ako strašne dieťa potrebuje škôlku sa nejdem ani vyjadrovať.
Ale. Pani učiteľky vedia pracovať aj s takýmito deťmi, nemusíš sa báť. Môj syn im zo začiatku utekal a skovával sa, tak si na neho dávali extra pozor a prešlo to, nikdy neutiekol mimo škôlky. 😀 a je veľmi zhovorčivý a ja ho napríklad nenapomínam za to, že sa rozpráva s cudzími ľudmi, vôbec v tom nevidím problém, práve naopak, vždy som ho učila čo ma povedať, keby sa stratil a hľadaj pomoc.

klaudiamolnsrova
autor
28. júl 2024

Ďakujem vám pekne za rady pomohli ste mi 🙂

tiezjedna
28. júl 2024

@babulkomale no nie asi... bežne chodím na ihrisko so susedovým🙄

netoppierka
29. júl 2024

@misana84 malý detail, v Septemberi tak dva týždne si môže dať prihlášku a uvidí, či nastúpili všetky deti. Alebo si zavolať na úrad a tam jej povedia kde je voľne miesto.

misana84
29. júl 2024

@netoppierka aj keď nenastúpili tak berú ďalšie v poradi čo dali prihlášku v máji

bubik6x
29. júl 2024

@klaudiamolnsrova tiež mám hyperaktívneho syna, má 3 roky, vkuse mi uteká, nevydrží na jednom mieste ani 5 minút.....do škôlky chodí od 1,5 roka, tam je milucky, zlatučký, no proste anjelik, keď idú na prechádzku pekne poslúcha, nikde neuteká, s deťmi sa pekne hrá, pani učiteľky poslúcha, učitelia sú autority pre tie deti takže by som sa nebála, jasné že každé dieťa je iné ale oni im rýchlo nastavia hranice o to sa neboj 😉👍

netoppierka
1. aug 2024

@misana84 neviem odkiaľ si. Ale nie všade to tak je.

seepferdchen
5. sep 2024

@klaudiamolnsrova urcite skolku, kde su ochotne ucitelky a komunikuju a nemaju problem reagovat aj na smsky atd. Vsetko im povedat. Je to stastie a drina najst take ucitelky ale z vlastnej skusenosti, stoji to za to. Su ucitelky uplne pasivne a su naozaj ucitelky, stvorene na taketo povolanie…netreba sa vzdat hlavne pri hladani lebo pojde do skoly a tam budes riesit to iste 😉