Dať dieťa do takej škôlky?Arogantná riaditeľka

anjika44
15. mar 2019

Stala sa mi takáto vec. Išla som si pre prihlášku do MŠ Miletičova BA. Plot bol zatvorený a nie je tam žiadny zvonček, ani nikto nebol na dvore. Preliezať si netrúfam. Tak som ako taká .... )má to štyri písmenká, ale nenapíšem, lebo mi zmažú tému), išla domov, na internete som si kukla telefónne číslo a šla som naspäť. Pred plotom som znovu zavolala, prišla mi otvoriť kuchárka, za čo som jej vďačná, lebo vybehla len v tričku. Ukázala mi, že na plote je nejaká západka, ktorá sa dá zvonku otvoriť. Čo som ja samozrejme nevedela. Prišla riaditeľka a tej som sa opýtala, že prečo nemajú na plote zvonček. A ona na to - "Na čo by nám bol, keď niekto chce, tak mi zavolá." Toto je odpoveď? Keď je od začiatku takáto arogantná, mám tam vôbec tú prihlášku dať? Je to štátna škôlka, takže by nás stála menej ako súkromná, kam chodí teraz. Len nepáči sa mi tento jej prístup. Milá pani riaditeľka si teraz určite hovorí, kašlem na ňu /ako na mňa), detí bude dosť. Nabudúce, keď niekam pôjdem, tak len tak, že budem mať so sebou telefónne číslo inštitúcie, do ktorej chcem ísť. Neviem, či som naštvaná, skôr pociťujem sklamanie kvôli správaniu sa riaditeľky.

jasminet
15. mar 2019

moc to prezivas - mila pani riaditelka si na teba v tento moment uz ani nespomenie - isto ma lepsie veci na praci, nez rozmyslat nad nejakou mamickou co prisla pre prihlasku a nanasla na plote zvoncek 🙂 rovnako ako si ty bola v zlej nalade mohla byt aktualne aj ona.

mila23
15. mar 2019

suhlasim s @jasminet. Statna skolka je ako statna sprava - nemozno ocakavat sluzby ako v sukromnej. cize ak su velke naroky - treba si priplatit sukromnu,kde clovek moze ocakavat ze mu budu chodit okolo zadku a riesit kazdy 'problem' mamicky. V statnej bude este vela situacii, kde bude clovek krutit hlavou. Ak chodite teraz do sukromnej - budete si musiet zvykat,ze v statnej su 'ine moresy'. to nemyslim v zlom 😉

anjika44
autor
15. mar 2019

Aspˇon som sa presla po čerstvom vzduchu...

anjika44
autor
15. mar 2019

@mila23 Aké moresy máš na mysli? Napríklad príchod do 8:00 a tak?

veronikaszabova
15. mar 2019

@anjika44 tak mna osobne zarazilo, preco si sla domov zistovat tč 🙂
Ved zapnem internet, pozriem a hned volam .
Netreba to tak prezivat. A ze nemaju zvoncek? Dobre robia. Keby im tam stale niekto vyznanal a rusil ich, tak by sa im to asi nepacilo...

jasminet
15. mar 2019

@anjika44 ano, do statnej skolky sa chodi do 8:00 a konci 17:00, deti maju urceny rezim, mamicky nechodia do tried a podobne. deti nevyberaju z jedla, nerobia co chcu a kedy chcu, ale co treba ked treba...
@veronikaszabova v tomto sa zastanem autorky - tiez nemam v mobile internet, ale vacsinou volam dopredu ked niekam idem, ci mozem vtedy a vtedy prist.

beky1813
15. mar 2019

@anjika44 ty nechaj pekne dieta v súkromnej, urobis sluzbu aj ucitelkam, aj detom, aj mamickam.
Inac ty mas aku výchovu? Ist za riaditeľkou neohlasene, to sa nerobi. Zaklad je zavolat a dihodnut sa na stretnuti. A ze nemaju zvoncek? No a? Nie je to miesto, kde sa mozu cudzí ludia spacirovat pocas vyucovania

erikamamo
15. mar 2019

podla mna z toho robis zbytocne haloooo. ako naco si sla domov, to si si nemohla zistit priamo tam? ako a je aj pravda, ze ak daco potrebujes, tak je fajn sa ohlasit dopredu, kedze nevies kolko toho maju. mozno si dosla proste v nespravny cas

mila23
15. mar 2019

@anjika44 napriklad. Ja som to nemyslela v zlom,ale naozaj v tej statnej je to trochu ine ako v sukromnej. netvrdim,ze horsie, ale ine.....
u nas v skolke napr. riaditelka aj normalne robi ucitelku v triede,cize ak by jej tam stale niekto chodil - nemoze byt s detmi.....
zvoncek nemaju,lebo to asi beru,ze bezne tam cudzi ludia nechodia.....nemaju 'uradne hodiny"

sissy27
15. mar 2019

@anjika44 neviem či sa mám smiať alebo plakať. Nad tebou. Ako fakt som už špeciálne tu na mk videla a čítala kadečo, ale aby niekoho takto vyviedlo z miery to, že na plote nie je zvonček a ty si s tým nevieš poradiť ako normálna dospelá osoba, tak to je na mňa veľa. Mimochodom, ešte som nevidela škôlku, kde by mali na plote zvonček - ono to asi má svoj dôvod, napríklad nebude stále niekto lietať von k plotu, nebudú deti rušené počas spánku atď.
Na stretnutia s riaditeľkou sa chodí tak, že si najprv zavoláš a dohodneš si termín, ona ťa už bude čakať. Nemusí tam byť totiž celý deň.

deti95060810
15. mar 2019

niekedy prvý dojem človeka neoklame....spomenieš si nato možno o pár mesiacov keď bude dieťa v MŠ...
Niečím podobným som si prešla v jednej ZŠ - niečo sa mi nepozdalo a o niekoľko týždňov som to mala späť ako bumerang... 😉

martinellacka
15. mar 2019

@anjika44 musis to brat trosku s nadhladom, ak je to proste riadiaci typ cloveka a drzi si odstup je to normalne, dolezite je aby ucitelky boli fajn

tana85
15. mar 2019

ok, prvy dojem nedopadol dobre. otazkou ale je ci potrebujes dat malu do inej skolky (kvoli financiam alebota aktualna vam nevyhovuje) alebo nepotrebujes. lebo oni si nepotrebujuhyckat rodicov, ti sa tesia ako blchy, ze maju kam dat dieta. zamknute teda nemali, mali tam zapadku, ktora sa da otvorit bez kluca. a reakcia riaditelky - v zasade ma pravdu 🙂 ten, kto nieco potrebuje, ma vopred zavolat. rodic, co ide pre dieta, tam ide asi v case ked aj ostatni a vie uz ako otvorit branku. takze nadych vydych, nabuduce budes vediet, ze je lepsie si veci vopredzistit ked teda nemas internet v mobile

anjika44
autor
15. mar 2019

@veronikaszabova ja nemám internet v mobile

anjika44
autor
15. mar 2019

@sissy27 jas som nešla za riaditeľkou, len som ju náhodou stretla na chodbe - ja som si išla LEN PRE PRIHLÁŠKU

anjika44
autor
15. mar 2019

@tana85 to už som dýchala aj za celé osadenstvo MK...

beky1813
15. mar 2019

@anjika44 prihlášku maju aj na stranke, staci stiahnuť a vytlačiť

anjika44
autor
15. mar 2019

Aj to je pravda....ale mohla byť riaditeľka veru milšia - asi cche, aby som mala viac pohybu

alchemilkazltozelena
15. mar 2019

Ja neviem baby vy nepoznate tento nick? Lebo ja ano...co diskusia, to kazda divna, cize ani nereagujem na tento obtovsky "problem"....

beky1813
15. mar 2019

@alchemilkazltozelena aspon je sranda, uz splieta konspiracie, ako su vsetci proti nej 🤣🤣🤣

raffaella
15. mar 2019

@sissy27 nasa skolka ma zvoncek do kazdej triedy a aj do jedalne. Na dverach skolky je oznam, ze pocas spanku (a su tam uvedene hodiny) sa nema zvonit, ale volat na mobil.
Rovnako ma dcera zvonceky do tried v ZS, ked dieta pride neskor tak si zazvoni. Tiez aj rodic ked vyzdvihne dieta pocas vyucovania (lebo aj take sa stava), normalne zazvoni. Nikto s tym nema akykolvek problem a vsetko funguje ako ma.

s1m.one
15. mar 2019

nadych, vydych, niekedy musis niektore taketo veci predychat, este takych uprimne bude, myslim si ze v kadzej skolky moze byt nieco, prekusni to a daj malu tam, aj riaditelka nemusela mat dobry den a ani ty, pri najhorsom ju neskor das do surkomnej keby uz nieco.. drzim palce

sissy27
15. mar 2019

@raffaella ale tie zvončeky sú asi pri dverách, vnútri budovy / na vchode do budovy, nie na vonku na plote 😃 a už logicky do škôlky asi vojde človek, ktorý tam má dieťa a tuší, ako sa správať, nie že zvonček na plote a nech si zazvoní každý len tak zo srandy kto ide okolo

sweetlife001
15. mar 2019

Moja dcéra chodí teraz už do druhej škôlky. Predtým než nastúpila do prvej sme chodili obzerať s mužom a brat prihlášky asi z milión škôlok. Áni na jednej!! Nebol zvonček. Zázračne sme sa dostali do všetkých. Čo sa rozculujes, šak..čo ti na to mala povedať. Choď ešte popozerať do iných, isto tá tam bude čakať vrátnik, červený koberec a všetci budú k tebe milucky aby sa madam náhodou nerozculila nad nejakou somarinou. 😀

tyrkysova_kobyla
15. mar 2019

@alchemilkazltozelena ake ma este divne diskusie? 😀

alchemilkazltozelena
15. mar 2019

@tyrkysova_kobyla pozri si podla nicku..podla mna 90%

beky1813
15. mar 2019

@tyrkysova_kobyla plus pozri aj jej dalsi nick bielamacka3 😃

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alchemilkazltozelena
15. mar 2019

@taskataska asi tak 👏

anna_clara
15. mar 2019

@jasminet to o akej štátnej škôlke hovoríš? My v našej (Ba Karlova Ves) nemáme vôbec povinný príchod do 8:00. Dokonca pravidelne chodievam pre malého na obed domov. Nikto mi nikdy nič nepovedal. Nie každá štátna škôlka ma neviem ake pravidla. Veď to nie je škola!