Darček do škôlky

anomois
31. aug 2021

Ahojte dcéra prestupuje zo súkromnej skolky do štátnej. Chcem sa opýtať samozrejme v našej nesieme niečo na rozlúčku, nosili ste ale aj na začiatok prvý deň do skolky?
Ak áno tak co?
Ďakujem 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonecka008
31. aug 2021

Ahoj moja ide prvy krat do skolky tak som zistovala tiez.. a berieme kvietok do skolky 😊 zevraj su dve pani ucetelky tak berieme 2😊

evkamotka
31. aug 2021

Neveriem nic, ani ostatni nedavali. Na začiatku roka mi to pride take lezenie do zadku, ved este nie je za co dakovat

bucko555
31. aug 2021

@evkamotka presne toto si myslím aj ja šak to je úplatok

jana_eyre_2
31. aug 2021

Moje deti vždy doniesli jeden kvet keď nastupuju po prázdninách.. len prvý krát keď šiel prvý syn do škôlky tak nedoniesol nič, ja som v ten deň rodila tretieho, takže manžel bol rád že sa mu podarilo deti umiestnit aby mohol ísť zamnou.. tým chcem povedať, že kvetom sa nič nepokazí, ale ani sa nič nestane ak dieťa nedonesie.. podľa mňa to je mile a ako úplatok to nevidím, skôr pre to dieťa je to niečo špeciálne podľa mňa..

winki13
31. aug 2021

@anomois ja som toto včera riešila v jednej FB skupine, kde mamičky písali, že idú dávať čokolady, kávy, bonboniery.....som napisala, že u nas sa ide s kvietkom pre pani uciteĺku a toto mi príde prehnane. A sa na mna spustili ako hyeny....
Neviem podla mňa sa učiteĺkam ďakuje na konci dochádzky teda pri rozlúžke predškolákov so školkou vacsim darom a nie takto na zaciatku. U nas v skolke nikto nenosil nič, ani na konci roka....len teda predškolaci maly party a tam to riešili tí ktorých sa to tíka.

anomois
autor
31. aug 2021

Ďakujem baby, nakoniec som sa po preštudovaní všetkých skutočnosti rozhodla kúpiť malu bonbonieru ako prejav úcty k ich povolaniu a vďaky za to ze sa mi budu starať o dcéru, na konci roka kľudne poďakujem druhýkrát 🙂
Nepovažujem to za lozenie do zadu ako tu niekto písal, jednoducho prejavim vďačnosť a dôveru.
Nechcem o tom rozvirovat ďalej vasnivu debatu, nikomu jeho názor neberiem len som sa chcela poradiť 🙂
Dakujem

simonecka008
31. aug 2021

@anomois zdielam Vas nazor, podla mna to neni lozenie do zadku.. ale podakovanie 🙂 ja som velmi vdacna ze mi malu zobrali do skoly kedze deti je veeeela a zobrali mi ju aj napriek tomu ze 3 bude mat az v novembri 🙂 a myslim si ze tym jednym kvietkom sa nic nepokazi 😊a pani ucitelku to potesi 🙂

sasanka605
31. aug 2021

Ahojte, mozem sa opýtať na názor. Maly uz bol tri dni akože adaptačný pobyt a teraz by ste vzali kvet vo štvrtok? Robili to pre tie najmenšie deti ale teda nenapadlo ma nic vziať vtedy a dnes je to veľká téma ze sa nosí aj do škôlky

oli18
31. aug 2021

Moje deti tiež chodili do škôlky v krajskom meste a nikdy som žiadne kávy, ani čokolády, či bomboniery nedávala. Ony si vykonávajú svoju prácu, za ktorú majú plat, rovnako ako aj my. Mne nikdy nikto v mojom zamestnaní nič nedal, nemám dôvod dávať učiteľkám vecné dary. Za dobre odvedenú prácu som mala odmeny , aj ony majú. Kvety boli len na konci šk. roka.

winki13
31. aug 2021

@oli18 konečne realny nazor.

sasanka605
31. aug 2021

@winki13 ja by som im za toho môjho aspon sústrastný kvietok dala. Dnes sa uz potreboval predviesť 😣

slecnalemonova
31. aug 2021

To je taky názor čisto slovensky. … mne nikto nic nedal a ani v robote nedava tak ani ja nic nedám. Ja som zvyknutá kvety dostavat aj ich rada davam. U mna je to prejav úcty k danému povolaniu. My ked sme boli deti tak vzdy sme dávali ucitelke kvety aj na začiatku aj na konci. Vtedy neboli kvetinárstva od výmyslu sveta ale islo sa so sipovou ružou a asparatom. Kto co doma v záhradke mal. Takze u mna je to slušnosť.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saxana000
31. aug 2021

Ano davame kazdy rok.vyrobime srdiecko alebo karticku s zelanim krasneho zaciatku skolskeho roku do kabelky dve milka srdiecka.kvety uz nedavam iba raz sa mi podarilo zohnat malicke kalanchoe v malickom kvetinaciku s menom dcerky a viem ze si ich nebrali domov nechali ich na parapete v skolke.na vianoce davam sviecky.ked ma dcera sviatok rozdava lizatka alebo kindercokoladky pre pani ucitelky davam kavicku.na konci roka tiez malickost rafaelo krabicku alebo merci.ku dnu ucitelov tiez nieco.
Mame za co dakovat hlavne v skolke pretoze sa mi o malu staraju 8 hodin denne od malicka jej pomahali s obliekanim obuvanim papanim utierali ritku naucili ju tam naozaj vela.posielaju mi fotky a videa na mesenger natacali nam besiedky ku dnu matiek a nahrali na usb ked sme cez koronu nemohli prist na vystupenie..robia urcite viac ako je ich napln prace. v skole uz to praktizovat nebudem.ucitelky dostanu kvietok na zaciatok a na konci roka a vybavene.

anomois
autor
1. sep 2021

@oli18 ale ruku na srdce, keby Vám už niekto donesie do prace čokoládu, potešilo by to??? 🙂