Dali ste prvé dieťa do škôlky?

10. feb 2021

Ahojte, dám príklad ze čakáte ďalšie dieťa a ked sa vám narodí tak predchádzajuce dovŕši akurát tri roky, uvažovali by ste ze ho dáte hned od škôlky alebo by ste ho nechali s vami doma nejaký čas?

jana005
10. feb 2021

Ja som si svoje tak nechala doma, dokonca som to tak mala až dvakrát

fatima99
10. feb 2021

sestre takto maleho nezobrali, lebo sice mal 3 roky no uprednostnili dieta ktoreho mam sa vracala do prace a nemala kam dat dieta

autor
10. feb 2021

@jana005 a dalo da to úplne v pohode zvládnuť?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
10. feb 2021

@viestta moja sestra takto dala druhé dieťa hned do škôlky lebo chcela mat klud doma a mna vysmieva ze to mam urobiť tiež ze sa hram na hrdinku lebo si chcem malého nechať doma , prítom premna je to jednoduchšie ako sa vláčiť potom s bábätkom a malym do škôlky, chcem sa mu venovať doma a chcem aby so zvykol na noveho bratceka. Samozrejme budeme chodiť do detských center s nebude mat núdzu o kolektív. No sestra si mele svoje a je voci mne taká povýšenecka ,vraj som ako nejaká ,,biomatka,,

lucka_ke
10. feb 2021

urob tak ako to cítiš ty, ty si svoje dieťa poznáš najlepšie

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rachel36a
10. feb 2021

Urob akk ty chces...ja by som dala...nie aby som mala pokoj, ale aby bolo dieta v kolektive medzi detmi...ale je to tvoje dieta a tvoje rozhodnutie...sestra nech robi co chce ona

behulka
10. feb 2021

ja by som si nechala doma aj staršieho, ten čas, keď sú súrodenci doma spolu sa už nevráti ❤ Je tu aj skupina Naše dieťa nechodí do škôlky, ak by si hľadala podporu a podobne zmýšľajúce maminy.

margaretka_
10. feb 2021

Tiez sme starsieho nedali. Ale on ani nechcel. A prislo mi dolezitejsie, aby sme sa naucili doma fungovat vsetci spolu a hlavne deti medzi sebou. A tiez by mi viac vadilo vodit starsieho na urcity cas do skolky a behat ponho. Uz ma 5 a stale do skolky nechodi 🙂
Ale ja mam doma aj muza

pravomila
10. feb 2021

Urob tak, ako to ty sama cítiš. Každému vyhovuje niečo iné a aj každé dieťa má iné potreby. Pravdupovediac, v terajšej situácii by som nad škôlkou absolútne neuvažovala, ak to nie je nevyhnutné. Ale aj odhliadnuc od toho dať dieťa do škôlky od troch rokov je možnosť nie povinnosť. Nechať si dieťa doma aj v škôlkárskom veku je podľa mňa veľmi pekné. Ale ak zistíš, že vám to nevyhovuje, tak o rok do škôlky pôjde, absolútne mu nič neujde. Len sa priprav, že okolie nemusí mať pochopenie, čo už aj teraz zisťuješ. Sme totiž v menšine.

autor
10. feb 2021

Ďakujem, takže niesom divná ked si chcem obe deti užívať este doma a chcem aby sa starsi necítil ukrivdene ze ho strcim preč hned ako pride nove bábätko domov... My sme na seba velmi nadviazaní tak si to ani neviem predstaviť a vyhovuje mi mat ich doma. Ďakujem za rady

autor
10. feb 2021

@pravomila súhlasím, veľa ľudí na mna pozeralo s nepochopenim ale najbližšia rodina a muz to chápu a podporujú ma zatiaľ,okrem sestry... Ta mi pije krv.. mam v pláne dat maleho do škôlky neskor,tak v cca 4 rokoch , dovtedy chcem aby bol snami

jana_eyre_2
10. feb 2021

Keď sa narodil tretí (v septembri) tak starší dvaja mali 4 a takmer 3 roky (keď sa narodila druhá dcéra tak som ich mala oboch doma).. do škôlky šiel len najstarší prvý krát v zivote, ale býval tak casto chorý že bábätko si od 2m prešlo takými hnusobami že by som to už nespravila.. (najmladšiemu to urobilo taký zlý štart do života, že býval chorý silno až do 3rokov až kým to nevyriešila imunologicka liečbou a má nábeh na astmu.. možno keby nebol tak vystavovaný vírusom vyzeralo by to inak).. v tomto čase by som deti nedala už vôbec..

Mám ich aj teraz všetky doma.. ale je to na každom rozhodnutí, zase prosím neberte moje skúsenosti niekto vztahovacne ako tu mám skúsenosť..

katkaseiner
10. feb 2021

som vo velmi podobnej situacii...teda bola som, az na to ze dcera nastupila do skolky ako 2rocna a syn sa narodil ked mala 3 roky...
Osobne odporucam skolku. Ako na jednej strane je fajn nechat si doma dietatko aj kvoli ziarlivosti.... ale kvoli detskym chorobam ju budes mat aj tak viac doma ako v skolke. Cize volila by som tuto variantu a aj napriek tomu ze toto bude teraz vdaka skolkarskym chorobam strasne obdobie (myslim ze v case kovidu je to ovela lepsie lebo menej chodia chore deti do skolky). Ale ak by aj chodila domov chora, a chyti to drobec, ta imunita sa im bude vyvijat v rovnakom case. A ovela jednoduchsi bude nastup mensieho dietata do skolky neskor. Cize za mna urcite skolka.

danieladeley
10. feb 2021

ak to takto citis, nechapem co vobec riesis. mala som takto cerstvo narodeneho so starsim rok a pol dokym starsi isiel do skolky. a nelutujem ani den. tak krasne sa naucili spolu fungovat a fuguju doteraz. a ano, je jednoduchsie odprevadzat starsieho s rok a polrocnym ako s mesacnym. a su to tvoje deti, jasne ze to zvladnes. ja uz som normalne alergicka jak matky roka este na materskej nariekaju aby ich starsie uz islo do skolky. smutne, ze rodicia nevedia vydrzat so svojimi vlastnymi detmi.

autor
10. feb 2021

Ďakujem velmi pekne! Citim sa sebavedomejsie a budem si za tym stáť,nech si tvrdí co chce.. akurát ma stým sestra vytáčala, neznášam ked si niekto silou mocou presadzuje svoj názor ako ten najlepší. Kašlem na ňu,viem ze tak ako to chcem to bude najsprávnejšie.

simca06022011
10. feb 2021

mne sla mala medzi deti v 1,5roku, cize isto by tam uz v 3r bola :D Ale to je naozaj na tebe ako sa rozhodnes, co urcite bude fajn, ze deti budu mat k sebe od zaciatku ako taky vztah... a potom uvidis, mozno si skolku rozmyslis a das skor, alebo aj nedas.. 🙂

trpasliiiik
10. feb 2021

Ahojte dievčatá prosím vás vedela by nám niektorá pomôcť pri urcovani rodu pod.mien

autor
10. feb 2021

@simca06022011 akože dam určite.len nechcem hned, plánujem to na ten 4rok, chcem aby si zvykol aj na iný kolektív detičiek, no v prvom rade nech si zvykne na súrodenca , uvidím sama ako to bude🙂 a ďakujem

basska_b
10. feb 2021

Ja mám dve deti, o chvíľu oslavujú 1. a 3. narodeniny a je to radosť mať ich doma. Mladšia sa veľa od staršej učí, rada je s ňou. Neviem si predstaviť sa valiť ráno a poobede do škôlky, najmä keď staršia poobede nespí. Neviem si predstaviť, aby mi odtiaľ nosila furt choroby. V septembri ani neuvažujem o škôlke. Sestrou sa netráp, sú to dva nezmieritelne tábory, fanúšikovia a nepriatelia škôlky. Do mňa furt tiež niekto rýpe, ale sú to moje deti, moj život. Ja som po zrelej úvahe sa pridala k tým, čo škôlku nemusia, ani ja ani moj muž na ňu nemáme dobre spomienky. Zvládnuť sa to dá úplne v pohode. Práve ten vzťah s dieťaťom si človek vytvorí hlbší, lepšie mu rozumie a najmä! Staršie menej žiarli.

alby2014
10. feb 2021

Ja som to tak mala, starsi mal cca 3 roky, mladsi mal vtedy 1,5 roka a isiel do skolky az teraz ako 5 spolu s 3 rocnym bratom a neprislo mi to vobec ani divne ani nic. Ja som doma mala rezim ala skolka este aj s aktivitami dopoludnia, spanok, popoludni von...vychadzaju spolu, neziarlia, nenosil mi starsi choroby, pritom starsi je aj pokojny introvert, tam som videla, ze skolka fakt nema este zmysel,on sa po kolektive vobec netrhal, mladsi, ten bol ready na skolku snad este skor ako mal 3. Nastup do skolky mali super, chodia spolu do jednej triedy, mladsi reval presne raz aj to rpeto podla mna, ze si pvoedal, ze by sa patrilo :D. Neexistuje nic v tom veku 3 roky, co mu nedas doma...nic. A plati, ze ako ani uderom dochodkoveho veku, nejde clovek do domova dochodcov, tak ani uderom 3 rokvo nemusi ist dieta do skolky. Z mojho uhla pohladu je dolezity hlavne posledny rocnik, teda predskolska.

lulu0123
10. feb 2021

Nechces ho dat,nedavaj.Co ti ma sestra do toho hovorit.
Ja som najtarsiu dala cca pol roka po narodeni.Ale ona sa sama pytala.A bolo to pre nu fajn.Bola tam spokojna.Zas som nebola v strese.Keby to nezvladala,nechala by som ju doma.Chodievala len doobedia,ja som zatial poriesila domacnost,nakupy a pod,s mladsou sme chodili na cvicenie a plavanie,mala som cas venovat sa len jej.Teraz cakame 3.,mladsia je od 1.1.do skolky prijata a ked ich konecne otvoria,pojde.Ked bude spokojna,bude chodit,ak nie,ostane doma.Ale po vzore starsej sestry velmi chce ist.

sono2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sono2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zonjushe
10. feb 2021

Mne isli deti este pred dovrsenim 2,5 roka do skolky..uprimne,ja som sa uz nevedela dockat..take deti uz potrebuju kolektiv a od 3r vyssie ani nehovorim..ja som zato,ze je to pre dobro dietata ta skolka..tak som nikdy neuvazovala ho nechavat doma,lebo cakam dalsie..proste dovrsil si vek,ides do skolky..

autor
10. feb 2021

@zonjushe a nieje to skor o tom ze ked dovŕši ten vek, matka má ísť do práce a preto ide dieťa do škôlky? Ja nevidim absolútne žiadny zmyslel dať dieťa preč hned po dovŕšení 3r ked som doma

yanni
10. feb 2021

A kde je napisane, ze ked dieta dovrsi 3 roky, tak ma ist matka do prace? A kto ircuje tie 3 roky? Su deti, ktore by najradsej sedeli doma az do dospelosti, nepotrebuju kammaratov, ani kolektiov, nijake socialne kontakty. A su deti, ktore to vyzaduju uz velmi skoro. Z 5toch deti su 2, ktori skolku vobec nemuseli, do skoly chodia, lebo musia a kamosov maju 1-2 a staci im. MNemaju radi velke davy, vela ludi, teamove sporty absolutne nie, vsetko len individualne. No a najmladsie dve doslova spolocenske. Vekovy rozdiel medzi nimi je 3,5 roka. Starsia ma 5 a chodi do skoly (7 tyzdnov homeschooling jej absolutne neprospel, uz len revala, ze chce ist do skoly, tak sme so skolou po dohode vybavili, ze moze ist aspon na tri dni, mladsia ma 2 roky a spolocnost jej chyba. Deti vedia velmi skoro naznacit , co im je prijemne a co by chceli.

jana_eyre_2
10. feb 2021

Vieš keby si ho dala do škôlky hneď ako dovŕši 3r, tak sa nájde x žien čo ťa budú obvinovat, lebo berieš miesto niekomu kto musí do práce a ty si na materskej..

nech si robí každý ako uzná za vhodné HLAVNE s ohľadom na svoje dieťa, ktoré je jedinecne - nie každé je stavané na kolektív a je normálne že ak môže byť s mamou doma, ktorá je rada že je doma, tak to dieťaťu len prospeje.. keď to vidí ktosi inak, je to jeho rozhodnutie a právo, ale nie je to žiadna univerzálna pravda čo platí na vsetkych.. podľa mňa sú deti zväčša pripravené na kolektív okolo 4rokov, všetky moje deti tak šli a bolo to podľa mňa dobre rozhodnutie, ja som spokojná.. preto aj môj prvý do škôlky šiel keď mal 4r, hoci už bolo na svete 3tie bábo.. lebo kolektív už chcel.. aj tak bol ale zväčša doma..

elizabet173
10. feb 2021

Kazde dieta je ine, niektore je stastne v kolektive od 1,5 roka, bezi vsade za detmi, na mamu sa ani neobzrie, v pohode ide na noc k babke. Ine po spolocnosti deti netuzi ani v styroch rokoch. Ja som bola s bratom ako dva protipoly. On reval na celu ulicu, ked ho mama dvojrocneho brala zo skolky na obed, ze tam este chce byt...ja som revala ako satan v piatich rokoch, ze tam nechcem chodit, tak ma strazila babka. Sama si svoje dieta najlepsie poznas. Neviem, kedy cakas babatko, ale ja by som ho dala az o rok, ak sa teda da nastupit na jar. Nie je vtedy tolko chorob, uz sa upokoji situacia s pandemiou a on uz bude vediet, ze s babatkom doma nie je ziadna zabava.