Dá sa platiť školné inkasom?

gubcikova
18. okt 2012

ahojte.dá sa školné platiť inkasom?ide o to že dcérka od septembra bola v škôlke iba 10dní.za tú polovičku septembra nám nik peniaze zo školného nevráti(celá suma 13€).takto inkasom by si vlastne mohli stiahnuť len toľko koľko bola v škôlke.tento mesiac aby nám vrátili školné som ju musela nechať doma 30dní.máme to celé na hlavu.školné a strava sa platia 2mes.dopredu.v septembri sme zaplatili cca 90€ a teraz od nás chcú 23€ a koncom októbra zase na stravu 55€..aspoň takto by som nejako ušetrila než dať niekomu 13€ a fakt by tá malá bola zase doma.

sissy27
18. okt 2012

@gubcikova pokiaľ viem, tak ak je dieťa čo len 1 deň v škôlke, platí sa školné za celý mesiac, iba strava sa dá vypočítať podľa toho, koľko reálne bola v škôlke (aj to treba dopredu odhlásiť, nerobia to automaticky)... čiže školné buď platíš celé alebo vôbec, iná možnosť nie je

palica04
18. okt 2012

ahoj, u nás je to tak isto - školné ti vrátia len vtedy, ak dieťa nebude v škôlke celých 30, či platím prevodom alebo inak. Ak je v škôlke čo len jeden deň v mesiaci, školné nevracajú. Stravu platím dopredu spolu so školným, no platbu za stravu mi vrátia a zarátajú len to, čo dieťa naozaj v škôlke spapá - počet dní.

gubcikova
autor
18. okt 2012

@sissy27
@palica04 mňa zarazil potom šek na december tam je školné 10€ lebo týždeň sa je doma,tak prečo potom nevrátia aj ked dieťa neni v škôlke

bea1971
18. okt 2012

da sa skolne platit aj inkasom,u nas zvysili z 13 eur na IBA 17 eur 😠 😠

gubcikova
autor
18. okt 2012

@bea1971 a platíte inkasom?som počula že sa to dá

maznacik007
18. okt 2012

@gubcikova to ze ti za december nezaratali 3 eura je len dobra vola zriadovatela... skolne platis aj ked je dieta v skolke len jeden den v mesiaci... jedina vynimka je ak dieta nechodi do skolky suvisle 30 dni a poziadas pisomne zriadovatela resp. skolku ale zasa v niektorych skolkach platis aj tak lebo blokujes miesto inemu dietatu... ja myslim ze je to velmi nizke skolne... co platime...

gubcikova
autor
18. okt 2012

@maznacik007 ale mne nejde o cenu,ale o to či sa to dá platiť inkasom

sissy27
18. okt 2012

@gubcikova asi berú do úvahy prázdniny, čo môžeš byť rada, lebo inde to nerobia... ale to znamená, že ani jedno dieťa nebude v škôlke, takže nebol taký problém to spraviť, len si neviem dosť dobre predstaviť, keby mali každému jednému dieťaťu extra prepočítavať každý mesiac alikvótnu čiastku... okrem toho, cez prázdniny sa nemusí vykurovať, nemíňa sa voda, elektrina, atď., pokiaľ ale tvoje dieťa bude pár dní doma, náklady na prevádzku škôlky sa nemenia...

jasminet
18. okt 2012

u nas sa platit inkasom neda. iba sekom, IB, vkladom na ucet... a peniaze tiez niekto nevrati ked je co len jeden den v mesiaci v skolke.
iba ked je cely mesiac - 1-31 nepritomna treba pisomne poziadat zriadovatela o vratenie skolneho.
jedine co sa rozratava na dni a podla toho sa plati je strava.
inak 13€ je pekny poplatok, my mame 22,21€

maznacik007
18. okt 2012

@gubcikova ale jasne ze sa to da nastavit aj na inkaso... to musis ist do svojej banky a tam o to poziadat... ale dalsia vec je ze ci to neni zbytocne a nakolko to tvoja banka spoplatnuje... napr. v mojej je inkaso spoplatnene ale platba cez IB je zadarmo v ramci balika...
takze to je len na tebe... standartne sa dava pri konstantnych platbach... teda 13 eur mesacne trvaly prikaz inkaso sa dava v pripade ze nejde mesacne o rovnake sumy napr. ucet za mobil a pod.. a kvoli jednemu mesiacu sa isto inkaso neoplati dat ..
ale ak chces tak si daj... len musis navstivit svoju banku a plus to ze budes platit inkasom musis oznamit u zriadovatela skolky ... nie priamo v skolke oni s tymto poplatkom nic nemaju to ide na ucet mesta alebo dediny... 😉
cize obrat sa na zriadovatela ... ak on nema problem s inkasom tak neni problem to platit aj tak.. to su tvoje peniaze a ked je pre teba ok platit navyse aj za sluzbu inkasa tak preco nie

maznacik007
18. okt 2012

jaaj to som chcela to ze to budes platit inkasom neznamena ze si oni stiahnu len tolko kolko dni bola v skolke 😉 oni si stiahnu celu sumu aj ked bude v skolke len jeden den v mesiaci.... tak je to dane zo zakona resp. vyhlasky

bets
18. okt 2012

ja som sa doteraz nestretla, ze by sa skolne alebo akekolvek ine poplatky skole ci skolke dalo platit inkasom. aspon u nas nikdy nemala ziadna skolka ci skola na to system, aby to vedeli zprocesovat. na to musia mat dohodnuty system hlaseniek v elektronickej podobe s kazdou bankou a ked vidim, tie jednoduche zostavy o platbach v tychto zariadeniach. a niektori dokonca sa nevedia vysporiadat ani s beznym bankovym prevodom, alebo systemom parovania platieb.
ale mozno nejake sukromne skolky su na tom systemovo lepsie, takze uplne to nevylucujem, aj ked dost pochybujem.
umoznuju to len velke firmy ako ZSE, SPP, Telekom a pod.

bets
18. okt 2012

pozrela som si v IB s kym sa da zriadit inkaso. v TB sa da zriadit inkaso aj cez IB a nasla som tam len 19 zmluvnych partnerov pre inkaso, ziadna skola, ci skolka...
takze urcite sa neda

angua27
18. okt 2012

@gubcikova, či sa dá platiť inkasom je nutné zistiť v škôlke. inkaso je totižto o tom, že škôlka musí vyzvať Tvoju banku, aby jej bola uhradená taká a taká suma. Ty to v banke iba povolíš a oklieštiť maximálnu sumu. takže otázka musí smerovať do škôlky na ekonómku. v našej sa to nedá.

danu
23. okt 2012

Diskusiu zamykam na ziadost zakladatelky