Cvičia vaše deti v škôlke pri otvorených oknách?

julia225
17. feb 2011

Ahojte, chcem sa opytat, ci si myslite, ze je normalne, aby deti v tychto zimnych mesiacoch cvicili kazde rano v tielkach pri otvorenych oknach dokoran. Ja som ZA cvicenie pri okne, ale preboha nioe v tielku, mne nebola dcera chora rok a pol v inej skolke a tiez chodili do skolky aj usoplene deticky, teraz ako je v tejto kde cvicia, ma kasel a sople uz druhy krat za mesiac... ide mi to na nervy, aky je Vas nazor??? 😒

janka2732
17. feb 2011

nie a ani by som to nedovolila 🙂

traktor
17. feb 2011

pri cviceni sa spotia...+ ten cerstvy vzduch, prievan....moja odpoved je NIE

nice202
17. feb 2011

Ved im chodte viacere matky nieco povedat. Proste, ze si to nezelate. Netreba tu nariekat, ale nieco pre to aj urobit, aby necvicili deti pri oknach

renab
17. feb 2011

Moje deti necvičili skoro vôbec, čím som nadšená nebola. Ale pamätám si, že my sme ako deti cvičievali v MŠ pri otvorených oknách 😒 a prežili sme. 😉 Ak sa ti to nepáči, tak to rieš rozhovorom s učiteľkou. Možno ti dá nejaké argumenty.

zuzanocka
17. feb 2011

nemyslim, ze by sa az tak spotili... podla mna sa otuzovanie odrazi pozitivne na zdravi... mozno par ich prechladne, ale na prechladnutie sa neumiera. budu otuzilejsie... a teraz ma ukamenujte 😝
no aby som odpovedala na otazku: ano, 1. dieta cvicievalo 4 roky. 2. dieta zatial nie, ale ho to caka 😉

ze ma dieta kasle a sople by som skor skusila preverit nejakym vyterom - predsa len - iny kolektiv, ine bacily, co nebolo v prvej skolke, moze sa najst v druhej - mne mala tiez vela razy donesie nieco aj ked im len spoja skupinky a pridu im "ine" deti 😉

benne
17. feb 2011

v dcérinej škôlke deti cvičia oblečené a okno majú pootvorené (na "ventilačku")tak, že ani záclonu neodhrnajú

katka1981
17. feb 2011

Ja by som sa spytala na nazor pediatra. Mne sa to zda chore, ale mozno lekar povie opak. Pokial by mi to lekar nedoporucil, urcite by som bola proti.

filipal
17. feb 2011

otvorene okna pri cviceni su dolezite. a vobec, vetranie, hlavne v tychto virusovych obdobiach. dieta ochorie preto, ze sa nakazi virusmi, nie vzduchom (ani chladnym). neprimerany chlad a zima vsak, mozu oslabit imunitu.. urcite by nemalo spotene dieta "ofuknut".
cize volila by som otvorene okna, pri dynamickom cviceni, ale vhodne oblecenie, urcite nie tielko.
otuzovat by sa malo postupne.

gumimaci
17. feb 2011

Dalsia zbytocna otazka.. 😅 😔

pia22
18. feb 2011

Otuzovanie v skôlkach otvorenym oknom pri cviceni v tielkach je zastaraly komunisticky vymysel sadistickeho razenia, som prekvapena, ze to niekde este realizuje😲. Urcite by som to nedovolila a cudujem sa, ze sa nik z rodicov neozval! Drobci sa v skolke otuzuju pocas dennych vychadzok, kde su primerane obleceny a maju prirodzeny pohyb. Pracujem v ZS+MS ale taketo praktiky tam teda chvalabohu nezavadzame.

titkovamiriam
18. feb 2011

Neda mi nenapisat ja som na to normalne opytala v skolke,predtým som to neriesila ,lebo marek chorý nebýva a ucitelka na mna pozerala že prepana niesu tyrani cvicia pri otvorenej vetracke zakrytou zaclonou a deti su oblecene .v lete samozrejme pri otvorenych alebo aj vonku no ak teplota klesne pod nulu tak nie.Maju cvicebne tanecne aktivity v ramci zdraveho rozumu 🙂