Čo robiť, ak nemáte radi kamarátov vášho dieťaťa?

momomama22
17. jan 2022

Ahojte,

riešili ste už ako rodičia niekedy situáciu, že sa vám nepáčili/nepozdávali kamaráti vášho dieťaťa, nech už to bolo z akéhokoľvek dôvodu (napr. kamarát mal na vaše dieťa zlý vplyv, nepáčili sa vám názory jeho rodičov, navádzal vaše dieťa na "krivé chodníčky", alebo vám bol jednoducho nesympatický). Čo ste vtedy robili? Rozprávali ste sa o tom aj s vašim dieťaťom? Zakázali ste mu stretávať sa s daným kamarátom/kamarátkou?

Ďakujem za odpovede 🙂

dazdovka
17. jan 2022

@momomama22 z rôznych dôvodov (niekedy nie vypovedných priamo) sme stretávanie obmedzili na minimum, alebo stalo sa aj, že dieťa sme pelozili na inú školu. Je potrebné dať dieťaťu náhradný program a príležitosti nájsť si iných kamarátov, treba sa vtom medziobdobí dieťaťu venovať viac, aby veľmi necítilo stratu "kamaráta" a s odstupom času pochopí, prečo sme zatahali nitky zozadu az tak, že niektorí ľudia z jeho života (možno len na nejaký čas) museli vypadnúť...

kika52621
17. jan 2022

Mam podobný problém. Neviem ako to mam vyriešiť keď som sa zo synom o tom rozprávala tak on si ide svoje chce mať za kamaráta jeho môj ma 6 rokov.

lindous
17. jan 2022

Podľa mňa je obrovský rozdiel, či ten kamarát navádza na zlé chodníčky a má zlý vplyv alebo "je jednoducho nesympatický", ale len subjektívne a inak nič zlé nerobí a tiež koľko rokov majú...my teraz riešime podobnú situáciu v rodine, kamarátka je rodená manipulátorka, ale zatiaľ len učíme našu, aby si vedela pri nej zastať svoj názor...