Čo priniesť učiteľke pri nástupe do sķôlky?

6. jan 2023

Ahojte, v pondelok mi dieta nastupuje po prvykrat do skolky, co by ste mi poradili priniest pani ucitelke? Kvietok sa mi zda divne, ked nie je vlastne zaciatok skolskeho roka 🙂
Vdaka

pribinak
6. jan 2023

Skôr na konci roka ako poďakovanie za prácu a starostlivosť

simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lyci
6. jan 2023

nic. maly nastupuje 1.2. a ani mi nenapadlo, ze by som mala nieco kupovat. a vlastne ani neviem preco by som mala. akoze daky uplatok ako lekarom?

sisaka
6. jan 2023

Nič - ešte nie je za čo ďakovať. Nevidím dôvod niečo nosiť

deedol
6. jan 2023

ja by som sa spytala, ci nieco nepotrebuju pre deti - doniesla som potom papiere na kreslenie, kedze robim s textom a mam doma vela "smirakov". ucitelkam ked tak na konci roka nieco?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
paulinam99
7. jan 2023

Milé mamičky. Prečo ešte aj po 30 rokoch po socializme cítite potrebu niekoho uplácať ? Však ešte ste ani nezačali službu používať a už dívate "úplatky".

Za čo ? Prečo ? ... však učiteľky dostávajú za svoju prácu plat, ktorý dobrovoľne podpísali v pracovnej zmluve = súhlasili s ním.

Milé mamičky, však začnite žiť konečne vo svete: "Za peniaze prácu, za prácu peniaze."

P.S.: Ak pri ukončení využívania služby budete cítiť potrebu "poďakovať sa" učiteľke, tak prosím ...., ale myslím si, že aj obyčajné úprimné poďakovanie má pre učiteľky väčšiu cenu ako nejaká čokoláda, kvety a pod.

P.P.S.: Oveľa viac učiteľkám pomôžete, ak svojou činnosťou a svojim vplyvom /vo svojich komunitách či profesiách ... každý podľa svojich možností a schopností/ dokážete spoločne s nimi vytvárať lepšie podmienky pre poskytovanie služby učiteľkami nielen, ale aj pre svoje deti.

simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
paulinam99
7. jan 2023

@simona20201309 Ešte raz:

Na začiatku "vzťahu" je to nezmysel, lebo to vytvára dojem úplatku = že ten "dar" bol dávaný zo zištných dôvodov.

Na konci služby ("vzťahu") alebo v jeho priebehu ako prejav spokojnosti - ok, aj keď ani vtedy človek (prijímateľ daru) nemusí mať istotu, že to darca robí nezištne a úprimne. Závisí vždy od hĺbky a kvality vzťahu darca-prijímateľ.

P.S.: Netreba zabúdať na to, že väčšina predškolských zariadení nie sú súkromné subjekty, teda ide o prácu vo verejnom záujme, kedy aj formálne posudzovanie úplatku je prísnejšie.

lyci
7. jan 2023

@simona20201309 a ostatni si nezasluzia? len ucitelia a lekari. ja by som dala, keby ma spolocnost nenuti. tak ako pred 30 rokmi sa muselo

simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
7. jan 2023

veď prines niečo napečené cca 25 kúskov....to divné nebude, dajú deťom v triede a bude aj pre učiteľky.....

deedol
7. jan 2023

@mogaa u nas sa to nesmie, statna skolka

simca06022011
7. jan 2023

Dieťa🙂 najlepšie primerane vychovane veku

joannita
7. jan 2023

@simona20201309 v naplni prace ucitelky MŠ nieje utretie soplu a slziciek, pomojkanie, zobratie na ruky? Toto odkedy?
A co je v ich naplni prace?

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prasiatko30
7. jan 2023

Dieta a vsetky pomocky/veci zo zoznamu co doniest do skoly/ky😂

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zojkaaa
7. jan 2023

@simona20201309 chcem vidiet 3rocne decko ktore si vie utret okakany zadok 🙄
Apropo jak ucitelkam nosim ale tuto pracu by mali vykonavat ludia ktori maju pozitivni vztah k detom a vedeli ich aj pomojkat ked to treba
Vdaka bohu za nase ucitelky v skolke tie pohladia oslovuju deticky zdrobneninami ich mena obliekaju ich aj utieraju zadky
Ale vidim ze existuju este sekery vdaka ktorym maju deti traumu zo skolok…🙄

zojkaaa
7. jan 2023

Pozitivny oprava

simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yanni
7. jan 2023

@simona20201309 to v ktoprom zahraničí. My sem zili v dvoch (jedno v Europe, druhe mimo Europy) a predstav si, v każdej skolke dietami aj plienky vymienali, aj neskor zadky utierali, aj sople, aj slzicky, aj na rukach nosili, aj pomojkali, aj nachovali aj aj aj.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz