Čo potrebujeme do škôlky?

neila19
30. júl 2011

moja malinká nastupuje v septembri prvý krát do škôlky čo všetko potrebujeme?dakujem 🙂

benne
30. júl 2011

Papuče, pyžamo, sadu náhradného oblečenia a zvyšok si každá škôlka vypíše sama.. či toaletný.. či papiere.. tak rôzne...

syslica
31. júl 2011

@neila19 Je to individuálne, čosi sme popísali v téme tu: https://www.modrykonik.sk/forum/mame-doma-skolkara-3-5-rokov/do-skolky-v-septembri-2011/ na strane tuším 9, 10 - môžeš sa pridať 🙂 .

lucia.kl
31. júl 2011

@neila19 u nás do škôlky si deti prinesú - papučky, pyžamko( ak budú spať), vankúšik na spanie, náhradné oblečenie - v dostatočnom množstve, bal papierových vreckoviek, bal servítok, a malinké deti si môžu pirniesť svoju oblúbenú hračku... prefotený preukaz poistenca, najlepšie bude ak sa informuješ priamo v škôlke...

shrew
1. aug 2011

Ahoj, nahradne oblecenie (tricko, spodne pradlo, nohavice), postelne pradlo (nie vo vsetkych skolkach je potrebne), prezuvky, uteracik, pyzamko.

evabb35
1. aug 2011

prezuvky /sandálky alebo RAK papučky.../, zubná kefka, pohárik používaný pri čistení zubov, pyžamo, náhradné oblečenie - aj po 2 ks/spodná bielizeň náhradná, náhradné tričko, náhradná tepláková bunda, náhradné tepláky, ponožky, pančušky/. Niektoré škôlky požadujú aj nosenie v stanovených intervaloch a v stanovenom množstve - zubnej pasty, mydla, toaletného papiera, papierových vreckoviek, niektoré škôlky požadujú nosenie oblečenia na telesnú výchovu, uteráčik...takže najlepšie je opýtať sa hneď pri všetkých formalít v škôlke ako napr. platby za škôlku, kontakty na rodičov, alergie, číslo zdravotnej poisťovne...

evabb35
1. aug 2011

Doporučujem všetko označiť menom /aj prezuvky/. A ešte niektoré škôlky požadujú nosenie nápoja v označenej fľaši /na čo je dieťatko zvyknuté - voda, čaj/

evabb35
1. aug 2011

@neila19 Niekedy v septembri je už dosť chladno a v škôlkach ešte nekúria. Pre takýto prípad je dobré mať nachystaný v skrinke aj nejaký teplý svetrík a ponožky.

lillie79
4. aug 2011

ahojte, ja by som sa rada spytala, ze akou formou mam oznacit oblecenie, papucky a pod. resp. ja mam zobrat aj vankus, paplon a obliecky. a kedze je Samko nasa prva ratolest, tak nemam paru ci existuju nejake nazehlovacky alebo nieco podobne. dakujem za radu.

edita84
4. aug 2011

@lillie79 Ahoj ja by som na tvojom mieste počkala na nástup a uvidíš akú značku bude mať na skrinke a potom označuj v textilke sa dajú kúpiť tie fixky na oblečenie a tým nakreslíš nejaký znak ja som mala šťastie lebo malá mala srdiečko tak do všetkého som jej dávala malé srdce okrem spodného prádla lebo tam mi to presvitalo ale našťastie sa nám nikdy nič nestratilo 🙂

aspinka
4. aug 2011

@lillie79 ja som malej ciernou tenkou fixou napisala inicialy na stitky vsetkych veci.

linddi
4. aug 2011

@aspinka aj ja, a tom som si myslela, že len ja som taká lenivá, že jej to nevyšívam na veci, ako to robí väčšina 😀 . 😀 😀 . Poviem pravdu, že som totálne ľavá na takéto práce a neviem ako by to dopadlo, takže aj u nás to centrofixka istí 😎

lillie79
4. aug 2011

ahojte, takze mi staci tenka fixka? a nevyperie sa to? 😒

aspinka
4. aug 2011

vysivat baby neblaznite a naco???? ja som mala doma fixku na CDcka a nikdy sa mi nevyprala inicialy su tam stale 😀

alexandra
4. aug 2011

@lillie79 Napis to fixkou na textil 😉
Ja som pisala inicialy na vysacky na obleceni, pripadne na etiketu, na ktorej je napisany sposob prania, obvykle je vo sve na boku pri mikinach a v dolnej casti nohavice na teplacikoch..

lillie79
4. aug 2011

ahojte baby 🙂 dakujem za tipy. to aby som skocila kupit nejaku fixku 🙂 a co s takymi vecami ako su pastelky ci nieco podobne... ozaj, ja davam Samka do skolky, ale este ma plienky. co myslite vezmu mi ho? riaditelka sa pred rokom tvarila, ze hej, ze nemam maleho nutit silou mocou na nocnik ci zachod, ale neviem ako to budu potom riesit 😒 ... beru mi ho do skolky od 2 rokov.

terrs
4. aug 2011

U nás si deti nosia len vlastné pyžamká a náhradné oblečenie (tepláčiky, tričko, mikina, vhodné topánočky, ako úbor na telesnú), menšie (jasličková trieda) aj vlastnú obľúbenú hračku, ostatné sa kupuje z fondu škôlky alebo donesú rodičia čo chcú 🙂 tu bežne donesú dieťaťu vlastnú stravu na celý deň, ale pokiaľ to nie je z náboženských, alebo zdravotných dôvodov, tak sa snažíme ich presvedčiť, že nič otrávené tým deťom nedávame 😀
@lillie79 podľa mňa by nemal byť problém zobrať ho aj s plienkami zo začiatku, u najmenších u nás je dosť veľa takých..

lillie79
4. aug 2011

@terrs a ako sa to potom riesi. predpokladam, ze mam doniest plienky, vlhcene obrusky aj kremik na zadok a asi aj nocnik ci nie?

terrs
4. aug 2011

@lillie79 neviem ako na Slovensku ale u nás keď ti vyhovuje čo máme nemusíš nosiť, keď ti nevyhovuje respektíve má dieťa alergiu alebo tak prinesieš svoje..

lillie79
5. aug 2011

@terrs a ty sa kde nachadzas? ked pises nevies ako na Slovensku 🙂
no nic kocky, asi si dnes zavolam riaditelke skolky a na vsetko sa popytam... je to asi rychlejsie a jednoduchsie 😉

terrs
6. aug 2011

@lillie79 to bude asi najlepšie 🙂 čo si vyzistila?
ja som na Islande..

neila19
autor
9. aug 2011

dakujem vám veľmi pekne za rady 🙂

sarkulka
9. aug 2011

Nezabudni všetko podpísať a do skrinky treba vešiaky 😀