Čo nosia vaše deti so škôlky?

31. júl 2024

Ahojte, čo nosia vaše deti do škôlky ? Na jeseň a v zime hlavne. Mám dievčatko doma.nlsi skoro vždy legíny a na jeseň a v zime jej na to dám softshelove nohavice a v zime oteplovacky. Niekedy ak je veľmi zima tak ešte ako medzi vrstvu tepláky. Hore tričko, mikina bunda. Kamoška mi ale hovorila že v škôlke nosia všetky deti pančuchy aj tielka (naša.nemala.nikdy). Je to tak ? Mám dokúpiť ?

petamich
31. júl 2024

nas maly sice chodi do skolky od januara ale v zivote nemal tielko (ani pred skolkou ani v skolke) 🙂 pancuchy nosit nechce, takze ma tenke leginy pod oteplovackami alebo softshellky si prezlieka

dadis
31. júl 2024

Tielka ano, cez zimu. A leginy alebo panchuchy+suknicku som davala dovnutra.

30katrusa40
31. júl 2024

Nie je to pravda. A dokonca dieťa nemá byť v triede len v pancuškach . U dcéru v škôlke to bolo zakázané. Učiteľka hovorila že to je vyjadrenie z hygieny. Lebo pančušky sú niečo ako súcast spodného prádla.

babyfrog
31. júl 2024

Vnútri legíny a dlhé tričko..na to si dá mikinku, bundu a dole softshellová nohavice

sandra49
31. júl 2024

U nás nieje žiadne decko co by takto bolo..normálne leginy, tričko, šaty, tutu suknicku, v zime svetriky..hocičo naozaj.. ale raz som tu čítala diskusiu ze riaditeľka si žiada aby deti mali teplaky a tričko, chlapci aj dievčatá a v ničom inom aby neboli..tak neviem..ale pančuchy a tielko mi pride trosku chore 😅

barka1
31. júl 2024

Moja dcera nosila leginy/pančuchy a na to si vonku natiahla nohavice - oteplovaky, softshell, podla počasia. Určite nie 3 vrstvy.

vyrovnanaosoba
31. júl 2024

V triedach majú teplo. Moji synovia nosia v lete kratasy tričká, tenké ponožky. Na jeseň tenké tepláky, tričko s krátkym, alebo dlhým rukávom, podľa toho aké je počasie, na to tenká bunda. Tenká čiapka. V zime tenké tepláky, na to tenké softselove nohavice, tielko, tričko s dlhým rukávom a v skrinke mikina a bunda. Hrubšia čiapka, rukavice, nakrcnik.

1mina
31. júl 2024

Moja nosila celu skolku skoro leginy a tricka, alebo leginy a saty, ked uz sa vedela lepsie sama obliect tak aj silonky a somariny ,😀

dadis
31. júl 2024

@petamich U nas si na tielko a gatky obliekali pyzama. V triede sa vyzlikli do spodneho pradla a presli do spalne, kde si na to obliekli pyzamka. Kwd som prisla na obed, vzdy isli vsetci v tielkach..akonahle isli do skoly, tielko mi neobliekli 😅

4stanka4
31. júl 2024

V zime nosila legíny a na to saty alebo tricko/tuniku. Puncosky mávala minimálne nakoľko sa jej to zle oblieka a legíny sú praktickejšie lebo sú ponožky osobitne a nohavice osobitne. Tielko nosi od jesene do jari ale to nosím aj ja a mala si ho tiez sama pýta.

sandra49
31. júl 2024

Teraz citam lepšie, ako si to myslela, pardon 😅🙈 tak u nás nosia keď šaty tak pančuchy alebo leginy a na to softshelky, moja nosila pletený rolák a na to bunda. Alebo mikina a bunda..v zime overal do snehu..a moja tielko nosi od jesene do jari takže pre mňa automaticky. Ale pod leginy alebo pod rifle žiadne pančuchy.

petamich
31. júl 2024

@dadis 😂 ja si pamatam, ze tielko sme kedysi nosili snad este aj na strednej (na telesnej sa nosilo a k tomu take krasne modre kratasy z ktorych mam dodnes traumu, v skolke a skole sa nosilo) a teraz nejako 😄

dadis
31. júl 2024

@petamich Ja som tomu kusu oblecenia neprisla chut 😅.
S vyminkou jeho nosenia cez leto..

deedol
31. júl 2024

nie, nenosil pancuchy ani tielka.

kate_cs
31. júl 2024

Vôbec to tak nie je. Moje deti takú vec ako tielko ani nemajú v šatníku a pančuchy nosia tiež až keď je fakt zima.
A v škôlke určite nosia častejšie legíny, je to pohodlnejšie ako byť v pančuchách. Rob podľa seba, ako bude najlepšie vyhovovať tebe a dieťaťu.

btus
31. júl 2024

u nás nesmeli nosiť šaty a sukne. Mohli len legíny a tepláky. Takže nosila legíny, pančušky nie a na to som obliekala buď tepláky ( na legíny) a v zime otepľovačky.

kristina2412
31. júl 2024

V zime nosila pančuchy( 60 DEN) a na to hrubšie legíny, v škôlke sa prezliekali dievčatá do sukne(tie ktoré nemali šaty). Žiadne iné nohavice som nedávala , asi 3 dni za celú zimu mala softshellové nohavice. Tielko nosila tiež , v zime mala tielko, tričko s dlhým rukávom a bundu. Ja žiadne mikiny a svetre pod bundu už nedávam. V škôlke nemajú extra teplo.

zorkahorka
31. júl 2024

Tielka ano. Leginy stacia, pancuchy uz je moc. Aj sa to zle oblieka

henka123123
31. júl 2024

Cez zimi teplaky a tricko dlhe a v skrinke na von ma zateplene nepremokave gate tie si oblieka na prechadzku namiesto tepalov(bez pancuch)....no a na jar nosi teplaky a kratke tricko a v skrinke ma zas tenke softselove gate ktore zas oblieka namiesto teplakov na vyhadzku ked je mokro...v lete klasika kratase a tricko...tielka ani pancuchy ani spodky do skolky nedavam

dankabetka
31. júl 2024

Ahoj, ja mam sice chlapcov, ale v chladnom pocasi nosia : teplaky a dlhy rukav ( v tom su v triede) ked idu von na to si daju mikinu, bundu, softshelove gate alebo oteplovaky ( ak je sneh ), zijeme v Bratislave, extra zima tu nie je, ale za nas mozem 100% prehlasit, ze moje deti pancuchy a tielka ani nikdy nemali ...ved v triedach kuria a vonku ked su tak behaju ...teda urob ako uznas za vhodne ale za mna by to bolo moc vrstiev tiez 😕

pralinka86
31. júl 2024

Teplaky alebo leginy, v zime lindex zateplene leginy a na to podľa zimy/vlhka softshellky alebo oteplovacky si dali ked isli von na dvor

nikpa
31. júl 2024

Tak hlavne nerieš co nosia ,,všetky,, deti ale to co nosí tvoja malá. Kamoška co chodí vyzliekať a obliekať všetky deti do škôlok keď vie co nosia?! 😃 Normálne ju obleč ako je zvyknutá, keď jej dávaš v zime legíny a na to softshellky alebo oteplovacky tak v tom pokračuj. Prídes do škôlky, ráno ju nechás len v leginach a vrchné gate jej odložís do skrinky. Keď pôjdu von, učiteľky jej ich oblečú. Rovnako keby mala pančuchy+vrchnú vrstvu. Nerob z toho vedu. Ja mojich obliekam v zime spodky a na to softshellove zateplene gate. V škôlke potom behajú len v spodkoch. Na vrch tričko s dlhým rukávom, mikina, bunda. Mikinu tiež ráno v skrinke vyzliekam.

sagitta33
1. aug 2024

Syn nosí od jesene do jari aj pančuchy aj tielko.