Čo nosia vaše deti do škôlky, keď majú sviatok?

tilly24
12. nov 2013

teda u nas v skolke deticky dostanu vacsinou keksik, cokoladu, no moje deti vobec sladkosti nejedia tak by som potrebovala nejake tipy, co tam vziat miesto sladkosti 🙂

jkadankova
12. nov 2013

my nosievame cele balenie jablkovych trubiciek - kupujem v obchode so zdravou vyzivou. No dnes som to zabudla kupit a tak zajtra ideme len s niecim, co budu mat v obchode po ceste...

dietaamama
12. nov 2013

ako kedy..lizatka a keksiky...kazdy zvlast zabaleny...

vulka
12. nov 2013

My sme so synom piekli medovníčky. Ale pani učiteľka mi hovorila, že niektoré mamičky nosia niekǒlko balíčkov čokoládových guličiek alebo škoricových mušličiek a to sa potom po troche rozdelí deťom.

bobocka
12. nov 2013

nic nenosime.v nasej skolke pochopili,ze nie oslavenec ma inych obdarovavat,ale on sam ma byt obdarovany.ked ma dietatko v nasej skolke sviatok,tak dostane na hlavku specialnu korunu aby bolo vidno kto je oslavenec,povie kolko ma rockov a co vsetko sa uz naucilo robit,podeli sa s kamaratmi o ovocie,ktore pripravia tety ucitelky a v ten den ma pravo vymyslat aktivity,ktore jeho bavia.ziadne lizatka a cukriky a sprostosti.v nasej skolke ide skor o zazitok a pocit vynimocnosti 🙂

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dasa123
12. nov 2013

My nosime gumennych medvedikov, alebo ine gumenne cukriky, v samostatnych malych balickoch 🙂 alebo brumikov.

martina1305
12. nov 2013

my nosime jablka, banany. raz som piekla k ovociu aj spaldovú babovku. paci sa mi aj napad od @jkadankova na jablkove trubicky

zuzkat1
12. nov 2013

Ja som urcite za sladkosti.. 90% 3rocnych to je... Moja tiez pozna sladke az od 2rokov a teda ja si myslim ze vsetko s mierou.. no uprimne..ja keby dostanem daku spaldovu alebo tomu podobnu vec tak pekne podakujem a zahodim😅 to uz radsej daco do triedy.

kiwi82
13. nov 2013

Kinder čokoládky.

shaga
13. nov 2013

Lizatka a kinder cokoladky

horana
13. nov 2013

Ked vidim niekedy v obdobi pred sviatkom dietata zlavu na Kinder vajicka (co teda nezavazne si vsimam a casto niekedy je - dost velka), tak su Kinderka.
Teraz napr. sme davali Brumika + nalepku, kupila som nalepkovy arch a rozstihala. Dievcata dostali nalepky Monsteriek 3D kazda jednu a mohli sa zblaznit, chalani piratov. A ani to vela nevyslo.

vinifred
13. nov 2013

..moje deti dávali lízatká,alebo malé čokoládky..ale videla som aj maminu,čo priniesla za misu ovocia a učiteľky im to potom rozkrájali a porozdeľovali...mali to aj na viac dní..

zuju2
13. nov 2013

My nosíme.Sú to zdravésladkosti, t.j. banaány, jablká, cereálie, to in p. učiteľka nakrája a dá do misky. A ešte som deľom dala po lízatku. To si dávajú do skrinky.

alex31
13. nov 2013

.. podla mna skus sa pytat v skolkeco sa tak nosi .... my sa tiez chystame oslavovat .. u nas oslavujeme aj v skolke .. torticka, nejake chrumky, tycinky, keksiky + ovocie (jablcka, bananiky) .... to nosim do skolky ja ... pre deticky nechavam obycajne do skrinky chupachups lizatka a minuly rok som dala tiez po jednej nalepke ako to tu uz niekto pisal .... vies to ze tvoje deticky nejedia sladkosti neznamena ze ich nemozu niekomu darovat ... nakoniec u nas sa to dava do skrinky a rodicia samy rozhodnu ci to potom detom daju alebo nie ... lizatkom nic nepokazis ... prinajhorsom ho zje mamka alebo ocko 🙂 ... a kupovat nieco "ine" sa mi zda trosku draha zalezitost ked si len pozries ze aj take napriklad malinke lego figurky stoja uz okolo 1 eura ... nuz a pravdu povediac ja sa sama dost venujem zdravej vyzive a je viac ako iste ze radsej uvitam klasicke lizatko ako nejaku tycinku o ktorej si rodicia myslia ze je zdrava lebo bola kupovana v bio obchode a pritom mnohe z nich su bohuzial ovela horsie ako obycajne sladkosti ... a ovocie ??? to by som si velmi nespajala ako s nejakou pozornostou od oslavenca ... skor ze to dostali z kuchyne k obedu kedze nasi tak aj niekedy dostavaju ... klasika nikdy nic nepokazi ... a ak sa dobre pametam aj my sme ako deti nosili do skolky cukriky alebo lizatka a bolo to v pohode 🙂

jasminet
13. nov 2013

u nas sa nosia lizatka, minicokoladky, minikeksiky, pez cukriky a podobne mini veci balene kazde zvlast. je pekne ked oslavenec nieco dostane, ale dieta sa najviac tesi z toho, ze bude rozdelovat spoluziakom/kamaratom z toho co doniesli a ze mu ostatni zaspievaju vela stastia zdravia 😀 😀 😀 a deti to povinne musia odlozit potom do skrinky a az pride rodic si to moze zjest.

u nas su ovocne stredy, vtedy kazdy donesie nejake ovocie a ucitelky to detom rozkrajaju, to pre nich nie je oslava, ale bezna streda.

stanislavao
13. nov 2013

lizatka, cukriky, balony, omalovanky.

maznacik007
13. nov 2013

v nasej skolke sa sladkosti na oslavu dietata nesmu nosit, jedine co je povolene je bud zelenina /mrkva napr./ a ovocie toto pani ucitelka nakraja a deti si to daju, plus samozrejme tie bezne veci ze sa zaspieva oslavencovi a tak ... moj maly ma aj meniny aj narodeniny pocas letnych prazdnin preto musim najst iny den ked ako oslavuje on... v skolke... 😀

ivanajelinek
13. nov 2013

U nas v skolke tiez nie su vitane sladkosti. Mafiny(ale tie uz deti ze vraj nechcu moc),kolacik,a najviac letia ovocne a zeleninove spizy,alebo hrozno a syr ponapichovat na palicky, pizza zemlicky,alebo mini pracliky.😉

parvitas
13. nov 2013

my mozeme iba zabalane veci, co maju popis ingrediencii a tak ziadne pecene kolaciky, medovnicky, muffiny, ci domace aleob kupene ovocie :(
takze sme doniesli lizatka na narodeniny. ucitelky ich priamo v skolke nedavaju, ale deti si ich odlozia do skriniek a po skolke je to uz na rodicoch. ale na meniny (ktore ma mala na Stedry den) som sa rozhodla dat omalovanky (max. po 0,50€/ks). kamaratka takto vytlacila obrazok zvieratka s menom dietatka, co sa dalo vyfarbovat a to bolo tiez velmi mile. mozno keby som nasla nejake mile nalepky, to tiez znie uplne super.

ivett1
13. nov 2013

@tilly24 ahoj, my sme tiež dávali "sladkosti" - cukríky nimm2soft a kinder čoko tyčinku balené v krabičkách ... ale ty nechceš sladkosti, tak skús nejaké samolepky (tie vždy potešia...😉) a k tomu nejaké vitamínky z lekárne - sú aj jednotlivo balené a (super v tomto sychravom období) šup s tým do nejakého pekného obalu ...napr. my sme mali takéto krabičky - veľmi sa to páčilo... a tu je k nim návod
https://www.modrykonik.sk/blog/ivett1/album/kra...
a jedna kočka tu ich ešte vylepšila -ozdobila ich autíčkami - pre chlapcov a kvietkami - pre dievčatá...

m_ij_ka
13. nov 2013

lízatká, perníky /každý zvlášť zabalený/

bublinkajasminka
13. nov 2013

ja som davala tu kinder cokoladku maxi

leonela666
13. nov 2013

...my sme tiež nosili lízatká alebo tie mini čokoládky, syn zasa zvykol nosiť od kamarátov aj napr. horalku či iný keksík, brumíka atď... nepamätám sa že by doniesol niečo iné ako sladkosť, ale balónik či samolepka nie je zlý nápad... 🙂

bastika
13. nov 2013

Zober sladkosti tvoje deti ich jesť nemusia 😀 kľudne aj ovocie ale tomu sa deticky velmi nepotesia. Alebo napr nálepky ci tetovacky, žuvačky...

zuzkanik
13. nov 2013

Ja som pri staršej dcérke nosila za košík rôzneho ovocia a pani učiteľka to deťom potom na desiatu, alebo olovrant, alebo len tak v kruhu počas hry rozdeľovala a rozdávala. Teraz to isté riešim s mladšou dcérkou, ale tá odmieta akékoľvek ovocie okrem banánov, tak premýšľam, že buď upečiem bábovku, alebo čokoládové muffiny, dám to do prúteného košíčka a bude to celkom pekné prekvapko. Ale páčia sa mi aj tie škatuľky, len nemám na to toľko trpezlivosti, aby som ich vyrábala pre 20 nezbedníkov. 😀

simca06022011
13. nov 2013

Ja som robila balicky detom, lebo viem ze vela deticiek sladkosti neje a ja som tiez 20metrov neskakala ked mi mala doniesla kadejake "pez" cukriky co nikdy nejedava,alebo polske napolitanky... kupila som 15ks omalovaniek + velky balik bio lizatiek som objednala skor a balik farebneho "celofanu" a zabalila som 1 omalovanka + 2 lizatka do takej rolky a zaviazala maslickou 🙂 Vyslo to na cca 0,7EUR + balenie na kus 🙂 Cize pohoda 🙂 Vyrobene a zabalene som to mala za pol hodinu pre 15 deti.

natiko79
13. nov 2013

Ja som zabalila perníčky každému do celofánu a previazala červenou mašličkou.Vždy detičky nosia sladkosti ale dajú im ich do skrinky a zoberú si ich až keď idú domov