Čo budem robiť, keď dieťa pôjde do škôlky?

miruslb
26. feb 2019

Ahojte mamičky. Som mamina na rodičovskej dovolenke a mám 9 mesačne dieťatko. No už teraz som sa zamyslela, že čo asi urobím, keď dieťatko pôjde do škôlky. Čiže budem mať doobeda čas pre seba 😊.. Napadlo ma, že si určite vychutnám plnú vaňu teplej vody, minimálne na hodinu 😊 a určite zbehnem s kamarátkou niekam na terasu, v kľude poklebetit a dať si pohár vínka. A vôbec mi nebude vadiť, ze je to v dopoludňajších hodinách 😂ono dá sa to aj skôr, pravdaže, ale to bude taký konečne čas pre mňa. A na čo sa tešíte vy?

beky1813
26. feb 2019

Na pracu. Urcite nebudem doma, ked dieta pojde do skolky.

minttu
26. feb 2019

@miruslb Doobedu by som si ten pohár vínka pre istotu nedávala. 😊

miruslb
autor
26. feb 2019

@beky1813 tak nám to vychádza ze pôjde do škôlky skôr ako dovŕši 3 roky, takže ja ešte budem mat nejaký ten čas, ale aj tak, keď budete mať nejaký deň voľna a čas len pre seba...

tyrkysova_kobyla
26. feb 2019

@miruslb fuha, muz asi zaraba tazke love, ked si mozes dovolit byt doma, aj ked mas dieta v skolke 😁

nika898
26. feb 2019

@miruslb na chvilku ticha. V klude si vypijem na terase kavu s vylozenmi nohami a budem si uzivat stebotanie vtacikov a prijemne jesene slniecko 😊

jamimka
26. feb 2019

Ja som si dokazala uzivat cas aj s dieťaťom, vedela som poprat, navariť, upratať, užívala som si prechádzky, vylety, navstevy, všetko s dieťatkom. Ked islo dieta do skolky, som sa isla zblázniť nudou, a to som, podotýkam, tyzden na to nastupovala do prace. Je, vsak, pravda, ze teraz ked je starsie, uz ide s kamoškami vonku, alebo k babke na vikend ,tak si užijem, rada sa sama bicyklujem, nie v pelotóne 😀 alebo len tak si namocim nohy do horúcej vody a mam ich tam kym nie je ľadová, bez toho, aby som trikrat musela utierať a nieco riesit. To je pre mna relax, ktory si nevycitam. Uz taky zaslúžený. Ale nevyhladavam dni bez dietata. 😉

ajka0207
26. feb 2019

@miruslb ja uz chodim do prace, dieta pojde do skolky za dva roky. Ani by ma nenapadlo nechodit do prace, ked bude dieta v skolke. Aj keby muz zaraba tazke love, tak naco sediet doma?

nika898
26. feb 2019

@ajka0207 niektore zeny chcu byt doma. Nie vsetky su hrr do prace a vyhovuje im rodinny zivot. Ja by som napriklad brala ist do roboty len na polovicny uvazok aby som bola medzi ludmi a doma aby som stihla porobit vsetko co treba. Aby som napriklad nemusela ked pridem domov z prace o 5 utahana este 2 hodiny stat pri sporaku alebo behat s vyvacom v ruke.

kakali10
26. feb 2019

Joooj ona sa pyta co budete robit ked dieta pojde do skolky, ona sa nepyta aky mate nazor na to, ze nepojde do prace 😂 ja mam napriklad tiez priatela ktory zaraba tie tazke love , takze sa do prace nechystam ani po troch rokoch 😂🤷🏼‍♀️ No a ty
@miruslb uzi si kazdu volnu chvilku , daj si poharik vinka bez predsudkov , napusti si vanu a relaxuj 😊

fokuska
26. feb 2019

@miruslb Aj ty mozes ist do prace skor, nie je povinne byt doma do 3 rokov ;)
Inak... znie to dost provokativne, je tu plno mam, ktore museli dat dieta do skolky skor a isli do prace aby sa uzivili :-/

fokuska
26. feb 2019

@kakali10 Ved jej odpovedaju, ze pojdu do prace.

kakali10
26. feb 2019

@fokuska nemam ten pocit 🙂

miruslb
autor
26. feb 2019

Ach jo 😔 samozrejme že pôjdem aj ja do práce, dokonca už od malej 7 mesiacov som párkrát bola, ale prečo sa poniektore neviete trosku odreagovať a popustit fantáziu, ale hneď útočiť. A tiež si viem užiť čas s bábätkom, veľmi sa na ňu teším, a to mi stačí ak spí dlhšie ako hodinku, už nakúkam, kedy sa zobudí a bude mi robiť spoločnosť 😊ale tak predsa len, chcela som vedieť, na čo sa tešíte...

jamimka
26. feb 2019

A viete co som si zauzivala ja? Ked chodilo dieta do skolky, tak mne bolo jedno, ze nie je medzi poslednými rano 😀 škôlku zatvárali o 8.00...my sme tam uz boli o 7.00 🙈 ci som isla do prace ci nie. Rano som si urobila kafee, pozrela teleráno, a az potom zacal den. Jedna mamicka sa ma spytala, ako to robim, ze nie som unavená, ze mam naladu...len som jej povedala, ze rano "sa zbavím" dietata vzdy o rovnakom case aby som dodržala svoj rituál 😂😂😂

diewcatqoo
26. feb 2019

Boze, zeny, ale ste sa do nej pustili... ved maminka len chcela napisat, ze sa nevie dockat toho, az bude mat chvilu casu pre seba. Co je na tom. Aj keby jej manzel zarabal miliony, o to predsa nejde v tejto teme.
@miruslb ked malo moje babo 9m, tiez som sa nevedela dockat, kym ho niekam supnem aspon na hodku, aby som si uzila cas pre seba. Ma dva roky a doteraz este nebol bezomna. Ale cim viac sa blizi to obdobie, ked pojde do skolky, tym viac mi je smutno a uz sa ani tak moc netesim na ten pohar vina s kamoskou :D

kakali10
26. feb 2019

@fokuska a ona nebude doma do troch rokov preto lebo je to povinne , ale preto ze chce a hlavne preto ze si moze dovolit 🙂 a co si chcela povedat tym ze niektore museli ist do prace skor ? Ved tu sa nikto nad nikym nepovysuje, je mi luto ze niektore mamicky nemozu zostat doma ale predsa to tu nebudeme rozoberat.. niekoho muz zaraba 700€ niekoho 3000€ Ale to nie je predmetom temy vsak?

jamimka
26. feb 2019

@diewcatqoo presne, moje plany boli.... Nakupy, cele doobedie, potom kava u mami, konecne bez "gagaga", spanok, áno, chcela som si ľahnúť a budík ma zobudi ked bude cas ist pre dieta.... A ked som prisla sama zo skolky, zrazu ticho, ako som sadla do kuchyne za stol tak som sledovala hodinky, ktore asi zastali 😀 a tak cely tyzden som len myslela na mojho drobca, az som si zabudla užiť moje plany a isla som do roboty. Ale predstavy pekne.

fokuska
26. feb 2019

@kakali10 Myslela som to tak, ze sa pyta "a na co sa tesite vy?" ako keby to bolo uplne bezne, ze dieta je v skolke a mama nemusi do prace.
Ked si tu pozries diskusie, blogy, skupiny, tak mamy riesia, ze dieta vobec do skolky nevzali, alebo ze musia ist do prace skor aby prezili a podobne. Malokto ma ten "luxus", ze dieta v skolke a mama volno. Preto to vyznelo provokativne.

lucyluv
26. feb 2019

Tak ja si to chystám vychutnať skôr ako pôjde dieťa do škôlky :D mala má 1,5r a dala som si vínko už aj k obedu :D

vendulka80
26. feb 2019

@miruslb joj moja, to si mala dat inú tému. Taku o slovenskej modrokonikovskej dokonalej žene, ktorá po materskej s radosťou bude robit od nevidím do nevidím a popri tom perfektne zvládať deti, varit bio eko natur jedlá, nepotrebuje relax, po nociach palickuje a uci deti čínštinu a počas materskej stíha šiť z Burdy a navrhuje tip top outfity pre celu rodinu. Samozrejme, ze deti su nadpriemerne inteligentne a s muzom navštevuje 4x do tyzdna fitko. Ak toto vsetko nespĺňaš tak si s určitosťou zlatokopka, ktorá fukne deti do skolky a ide relaxovať😉
My obyčajne zeny sa tešíme na chvilku samoty, pokoja, trosku nieco poštudujeme a robíme tie veci, na ktore sme nemali cas😉

slnecnica82
26. feb 2019

Stále dookola je tu pár žien, ktoré si potrebujú otriet hubu pri každej diskusii..pretože doma na ich kraviny není nikto zvedavý...vážené dámy, naučte sa používať obrusky, najlepšie platené, lepšie vám tu hubu vyčistia.,..a zakladateľke témy doprajem aj fľašu sektu kým je doma sama a môže si to vychutnat🍾🍾dala by som si s tebou 🍾🍾

erienka
26. feb 2019

@miruslb ja mam doobedia volne a travim ich bud prechadzkou vonku alebo idem do kaviarne, cvicim, pozeram serialy na netflixe, citam...

dudos
26. feb 2019

@miruslb nič si nerob z niektorých komentárov. Môj syn dovŕšil tri roky začiatkom októbra, v škôlke je od septembra. Do práce som nastúpila až v polovičke januára. A vôbec, vôbec, vôbec som nemala výčitky že som "len tak" doma. A prečo? Nikto nežije môj život, nikto nechodí v mojich topánkach. A tiež som to voľno viac preflakala ako sa venovala domácnosti. Stretávala som sa s kamarátkou, chodila po pohovoroch, za maminou, za sestrou. Vedela som, že po nástupe do práce má čaká už len kolotoč okolo dieťaťa, domácnosti, manžela a práce. A je mi šuma fuk, čo si ktorá tu o mne pomyslí. Môj manžel vie s kým žije a to mi stačí.

beky1813
26. feb 2019

@slnecnica82 a potom, s aromou vina za sebou, pojde po dieta do skolky 😃😃

lubik87
26. feb 2019

@vendulka80 ty si to tak pekne napísala :D bože ja sa.smejem :D

lubik87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
26. feb 2019

@miruslb prečo chceš dávať dieťa mladšie ako 3 roky do škôlky, ak nemusíš? Nechápem... To aby si mala voľno? No nechcem ti brat ilúzie, po týždni v škôlke skončite aj tak doma so soplami a máš po voľne. Tu sprchu si daj, víno ráno radšej nie, čo ak bude treba letieť po dieťa do škôlky...

pininka
26. feb 2019

@hettinka vieš deti sa rodia v rôzne mesiace a nie každá škôlka ti vezme dieťa cez rok. Aj ja idem s malou na zápis teraz ho v apríli bude mať dva roky, čiže v septembri bude mať 2,5 roka. Keby som ju dávala až o rok tak by mala 3,5 roka, keďže je veľa detí do škôlky ju cez rok nevezmú. Autorka je ako každá normálna žena, len chcela trocha pouvažovať čo bude robiť ak bude sama doma. A ktorá na to nemyslí, tak klame. A mimochodom mám dvoch starších synov a ani jeden nebol v škôlke chorý. 😉😉

hettinka
26. feb 2019

@pininka nás tiež šiel v 2,5 roku, je februárový. Ale musel, lebo ja som tiež nastupovala do roboty od začiatku školského roka. Inak by som ho nedala do kolektívu skôr. Bol to drobček.

Ja už skôr rozmýšľam, čo budem robiť doma sama napríklad cez prázdniny, keď už mladší odrastie a bude mat svoj program. Asi si nájdem brigádu 😂

alchemilkazltozelena
26. feb 2019

@erienka a preco mas volne doobedia?