Citlivá povaha 4-ročného dieťaťa

23. júl 2024

Ma.niekto podobne dieta
Ze je opatrne bojazlive hanblive skor introvertne a zacinam mat pocit ze proste akoby skor nestastne ako stastne? Kamaratov ma. venujeme sa mu. Mladsiehosurodenca lubi od zaciatku. Mame fajn manzelstvo domov vztahy atd
Ja len ze ja som sice citliva ale skor extrovertna a ako dieta som bola proste showman. Napr obaja mame vztah k sportu s manzelom dcerka moc nie. Dali sme ju na pohybovy kruzok a nutila ju trenerka na kladinu kam,sa bala.ist az ju rozplakala.ked ju tam drzala proti svojej voli. Proste uvazujem ci nieco robim zle ci mam,nieco robit inak...

althejka
23. júl 2024

Cely nas Danko, chce to cas, chce to neriesit co robime zle, ale skor respektovat ze tie deti sa vyvijaju, dozrievaju, ze sa formuju. Nasa uloha vzdy bola aj a bude podpora, jemne skusat posuvat. Teraz ma 11 a z hanbliveho uplakaneho chalpceka je paradny sebavedomy chalan. Viac nez ja a muz dokopy😁 ked si predstavim ,ako este pred par rokmi cista kopka nestastia po svete chodila.

kiki68
23. júl 2024

Nas taky bol a zrazu v 4 rokoch kliklo a je z neho uplne iny tvor. Normalne obaja huby otvorene. Neznasal deti, teraz nema problem zrazu na ihrisku. Nechapali sme. Zo dna na den

amelia89
23. júl 2024

Aj nas starsi je taky, bicykel ho nebavi,nechce moc skusat nove veci,je introvert a my sme uplne opacni. Najviac pomohlo to ze som sa s tym vyrovnala ja, uplne som ho prestala do veci nutit, skusim motivovat, ale ked nie tak nie… a uz ma to vnutorne tak nehnevá, verim ze aj u nas raz nastane zmena ako u
@althejka

autor
23. júl 2024

dakujem.za skusenosti

marianarem
23. júl 2024

Ze je hanbliva a introvertna, to je povaha, tam nikde nerobis chybu. Povahu moze mat aj po nejakom starom alebo prastarom rodicovi. Co ma skor uputalo - na zaklade coho sa ti zda, ze je skor nestastna?

slovakboy
23. júl 2024

4 ročnú na kladinu? No možno sa tak začína ale nemusí byt z toho nadšená. Možno len od nej veľa očakávaš, ked si extrovert. A potom sa ti zdá utiahnutá. Porovnávaš ju so sebou. Introverti majú bohatý na zážitky a šťastný život. V minulosti boli introverti vzorom, teraz naopak, každý šašo je považovaný za úspešného extroverta. Tym nechcem povedať, že extroverti sú šašovia a že je to zlá povaha. Naopak. Ja ako introvert rád sledujem akčnosť extrovertov. A cítim sa dobre v ich prítomnosti, aj keď len počúvam. Neviem ako na dcérku v tomto. Len som ti chcel poradiť, aby si prehodnotila pohľad na jej správanie. A možno zistíš, že je to tak vporiadku a bude šťastná taká aká je. Opatrnosť, bojazlivosť a hanblivosť k jej veku patrí.