Cikanie v škôlke

23. jan 2024

Prosim vás chlapci ktorí vám chodia do škôlky ako to bolo pri nástupe s cikanim? Syn mi nastupuje za 2 týždne do štátnej škôlky, bude mať v apríli 3 roky. Je úplne odpienkovany bez nehôd, pekne sa vzdy vypýta. Ale sám sa nevycika bez toho aby mu polovica skončila na slipoch a na teplákoch, potrebuje pri tom pomoc. On si bimbaska tak nešikovne chytí a stlačí, že mu to ide širinu. A po sediačky sa nám ho zatiaľ nepodarilo naučiť cikat.
Bude to v škôlke problém, že potebuje ešte asistenciu pri tom?

lienka.7
23. jan 2024

@autorka nebude, normalne popros p.ucitelky o asistenciu oni mu pomôžu.
Moja najskôr sama nechcela chodiť na wc, normalne jej pomáhali.

zuzinka888
23. jan 2024

V skolke maju malinke zachody- tam sa mu bude dobre cikat. Nabalit nahradne oblecenie- to zvladne, je sikovny

cookie29
23. jan 2024

tak neviem, mne by napriklad vadilo, keby ucitelky v skolke syna chytali za intimmne partie pokial to nie je nevyhnutne... ale teda ja som deti ucila aj umyvat sa same akonahle toho boi schopne. Teraz nehovorim, ze ked nehoda, tak ma zostat tak... alebo ked potrebuje utriet zadocek, ale pri kazdom cikani ...

anjelicek26
23. jan 2024

Suhlasim,ze mu urcite nikto nebude 5x denke chodit drzat pipika a ani by som to nechcela.. trenujte...

autor
23. jan 2024

@cookie29 mne to nevadí, učiteľka nie je hocijaký okoloidúci. Je to pedagogický zamestnanec a v škôlke zastupuje rodičov. Nepoviem, že by takto mala pomáhat 5-6 ročnym predškolakom, to už by bolo blbé. Syn má problem s motorikou, s jemnou aj s hrubou, bohužiaľ niektoré veci sú pre neho ťažšie.

anjelicek26
23. jan 2024

Ta ucitelka v skolke ma 20-25 deti,ona na to predovsetkym nebude mať xkrat denne čas... keby si sadne,problém nemá. V škôlke im aj tak zakazujú cikať na stojaka,lebo všetko obcurane.

luliu
23. jan 2024

Určite mu učiteľka nebude držať pipika pri každom cikani. To by nič iné nerobila. Možno v súkromnej škôlke, kde je málo detí, ale v štátnej isto nie. Treba ho to učiť, treba trénovať. Keď nevie postojačky bez pomoci, nauč ho si sadnut

lenka2710
23. jan 2024

Môj cika po sediacky presne preto, lebo on si ho zas tak brutal skripne, že netečie, len kvapka! Aj trénujeme, myslela som si, že keď v školke uvidí iných chlapcov, že sa naučí, ale zatiaľ nič

januska12323
23. jan 2024

Nauč ho sadnúť na záchod a tlačiť dole. Učiteľka nemá čas každému asistovať na záchode.

cafelatte
23. jan 2024

V škôlke sa cika po sediacky, aj chlapci, aspon v našej.

maris5
23. jan 2024

U nas v skolke to nerobia, nemozu chytat deti za intimne partie. Nauc ho posediacky cikat.

orangiiina
23. jan 2024

Ak sa škôlke ciká posediačky ako v tej našej, tak to bude problém. Máte čas 2 týždne sa to naučiť.

beata_k
23. jan 2024

Cikaju po sediacky

judit47
23. jan 2024

U nas tiez a len sediacky,my sme ho pilne ucili na stojaka,aby vedel(niekto mi to povedal,ze na stojaka) a tam ho otacali,ze si ma sadniut… maju spolocne zachodiky s dievcatami takze stacilo by 4-5 zlych,,miericov,, a boli by ocikane vsetky deti pri sedeni…

Mate dva tyzdne to sa nauci.

cookie29
23. jan 2024

@autorka ja hovorim vseobecne... neviem ci syn ide do normalnej skolky alebo specialnej, ale to si v uvodnom prispevku neuviedla, to si treba skor vydiskutovat v skolke podla mna, ze individualny pristup. A skus ho ucit doma, napriklad triafat lopticku. U nas boli obe deti v jaslickach, takze samozrejme pracovnicky menily plienky a utierali zadocky. Ale je fakt ze je to skoro 3 rocny chlapcek. Moja je majovka, takze cca rovnaky vek. Drzim palce

martul
23. jan 2024

Bude z toho problém. Lebo tam nebude mať len tvojho syna, ale aj ďalšie deti. Teraz si predstav, že je v triede 15 chlapcov a každému má pomáhať pridŕžať penis? By nič iné nerobila len stála na wc.

lenka1208
23. jan 2024

Odveci, ale strasne sa smejem na slove 'bimbasek' 😂

nika_m
23. jan 2024

My sme mali problem uz len s tym, ze to wcko bolo trochu vyssie ako si syn vedel vtedy vysadnut a ochota uciteliek bola na bode mrazu mu pomahat...cize odporucam cvicit, aby to vedel "vybavit" sam

jaskolka
23. jan 2024

Môj doma cika postojačky, v škôlke zase len posediacky, všetci tak robia,dievčatá aj chlapci. Pritom doma to nikdy nerobil, vždy od začiatku pri cikani stál, ako videl manžela. Nejako však v škôlke automaticky sa prispôsobil podľa iných detí.

mogaa
23. jan 2024

Je nereálne aby s každým dieťaťom chodila učiteľka vždy na toaletu a asistovala mu....takže ano, bude ti chodiť v pocikaných veciach....ale treba s ním trénovať aby cikal po sediačky....

lenkakamen
24. jan 2024

Som učiteľka v ms neviem si predstaviť mu asistovať pri cikani pri toľkom počte detí...je to také ťažké ho naučiť cikať po sedačky? Aj mne teraz nastúpil syn do ms anevie sám cikať ale posediačky to ide...

annalena
24. jan 2024

u nas v skolke sa tiez cikalo posediacky, inak boli obcurane zachody a dosky.
syn nastupil do statnej skolky ako 2,5 rocny, doma sme ho tiez ucili si sadat. stoji len na verejnych wc.
a osobne by mi tiez vadilo, aby ucitelka-ky (kedze sa striedaju) chytala syna za intimne partie, odhliadnuc od toho, ze si to pri 25 detoch fakt neviem predstavit.

nikdenikto
25. jan 2024

Ja som teraz praxovala od 8.1. v škôlke par dní u detí, ktoré akurát od 8.1. nastúpili. Takže s novými deťmi učiteľka chodí na wc, vždy sa snaží zobrať viac detí ak chcú, nech nemusí chodiť každých 5min. Čo som spozorovala, pomôžu deťom obliecť/vyzliecť napr keď majú zasnurkovane tepláky, alebo pančuchy si ešte nevedia natiahnuť. No učiteľky sa deti nedotykali, už vôbec že by niekomu išla držať pipika 🙈 ja by som to tiež ako učiteľka nerobila. Chlapci cikali ako chceli či postojačky alebo v sede, ako sú naučené z domu.

Osobne si myslím, že pokiaľ to nebudete mať zvládnuté, syn nie je zrelý na nástup do mš. Prípadne ak píšeš že má aj iné komplikácie s motorikou, nie je integrovaný? Asistentka by možno pomohla viac.

majuskabobi
6. feb 2024

Nas prve dva mesiace sedel na wcku,teraz sa uz aj vycura na stojaka,ale tiez mu zvykne "ujst". Nato ma nahradne slipy,ked sa citi mokro,vie,ze ma v skrinke druhe gate . Raz herec zostal 5 slipov😵‍💫😅

karolinkasky
6. feb 2024

Pracovala som v mš ako asistentka, s deťmi som bežne chodievala cikat ale v žiadnom prípade som chlapcom nedrzala pipiky. A to som bola aj pri najmenších. Kto cikal postojačky držal si sám, kto nevedel, sadol si. Keď sa niekto ocikal, prezliekli sme. Moje obe deti chlapec aj dievča nastupovali 2r8m a vedeli si poradiť aj samé. Neviem si osobne predstaviť žeby syna niekto chytal za pipik príp. aby som niekoho chytala ja. Trénujte posediačky, príp.ho naučte aby sa postavil úplne blízko k záchodu, tam sú maličké, mohol by sa trafiť.