Chýba mi dcéra, keď je v škôlke. Ako si na to zvyknúť?

vivienkata
29. sep 2011

Ahojte mam taky problem mam dceru v novembri bude mat 3 roky , nastupila teraz do skolky , a ja to prezivam horšie ako ona , neviem ale proste to nejak zle znasam , celu dobu myslim nato co robi v školke ratam minuty že este ako dlho tam bude, ona neplače rano a chce isť do školky akurat len v čera že poobede trosku plakala lebo som jej chybala ,aj mne strasne chyba a neviem si zvyknut na to ze ju nemam doma až poobede , som asi padla na hlavu ale som z toho zufala ze neviem co tam robi ci je v poriadku , najradčej by som ju mala 24 hod pri sebe, viem ze to prehanama ale neviem si pomoct ,

katy1979
29. sep 2011

ale no dievca hlavu hore a troska pozitivizmu. naozaj to prezivas horsie ako ona. ked tam chodi rada tak sa nestresuj tym padom jej tam je dobre a uci sa nove veci a bavi sa a hra. pozri ak mas pocit ze to nevydrzis mozes ju mat doma. su deti ktore do skolky nechodia. a myslim ze mavaju s tebou tehu hormony

annaopialova
29. sep 2011

ahoj to vsetko robi tvoja povaha a genetika su mamicky co prezivaju kazdu zmenu deti a su mamicky ktore sa vedia vyrovnat zo zmenou bouzial raz si taka a nic stym nespravis

jaduska
29. sep 2011

@vivienkata je to podľa mňa úplne prirodzený pocit a tým, že si tehotná, prežívaš to ešte intenzívnejšie.... Ja by som tiež moje deti mala najradšej pri sebe 24 hodín, ale viem, že by to bolo odo mňa veľmi sebecké, tak sa snažím to tak nepripúšťať....Veľa rodičov sa teší, kedy konečne začne školský rok, ja sa furt teším na prázdniny 😀 😀 😀 😀
Škôlka dcérke poskytne nové podnety a kolektív rovesníkov, ktorý jej ty doma nenahradíš, aj keď ju neviem ako miluješ. Ak sa dcérke v škôlke páči, tak to už nerieš. 😉

adrioska
29. sep 2011

Nic si z toho nerob, ja som tiez taka...sa tesim na vikendy, sviatky, ked je doma. Ale zas viem, ze sa tam citi dobre, lepsie sa tam zahra s rovesnikmi ako so mnou doma. Aspon to tak citim, lebo place len rano, ked odchadzam,ale aj mi zakyva a nemusia mi ho trhat z ruk a cez den je vraj v pohode. Moj chodi zatial len na pol dna. Tak mi to vyhovuje. Neboj, ked budes mat babatko, tak Ti aj "lepsie" padne, ze je v skolke, lebo doma sa bude len nudit, kedze Ty budes mat ine starosti... 😉

anjelicek26
29. sep 2011

@vivienkata - ked sa narodi druhe babo, budes este velmi rada, ze v tej skolke je, ze sa tam tesi a ze ty mas aj cas si cez den trolinka pospat pri babu, tie noci na zaciatku su ubijajuce. Dietatku to len prospeje byt v skolke, nauci sa veci, ktore sa doma nema sancu naucit - spravat sa v kolektive.

syringa
29. sep 2011

@vivienkata ja som asi tiež mama kvočka 🙂 Môj najmenší má 4 roky a je so mnou doma, a do škôlky ho dám až o rok. Všetci sa vypitujú prečo nechodí do škôlky, tak hovorím lebo je plná a neberú - čo je pravda, ale aj keby brali bol by doma so mnou. Ja si to s ním vychutnávam a teším že je so mnou. OD jednej mojej známej viem že keď deti začnú chodiť do školskej dochádzky (škôlka je vlastne prvý stupeň) tak to tak strašne rýchlo uteká že ani nevieš ako a už sú veľkí. Viem že čím budú starší tým ma budú menej potrebovať a doma tráviť menej a menej času. Tak si ho vychutnávam teraz. Je zlatý, a pravdu povediac vie oveľa viacej než ho v škôlke naučia. S deťmi sa rád hrá, nemá problém rozprávať sa a hrať s niekým úplne novým, tak nevidím dôvod prečo by som ho tlačila do škôlky. Niekde som aj čítala názor jednej psychologičky, ktorá tvrdí že 3ročné dieťa je na škôlku ešte malé, do škôlky môže ísť od 4 roku.

lula26
29. sep 2011

@vivienkata , a prečo si ju dala takú maličkú do škôlky? Musela si ísť pracovať?

irise
29. sep 2011

Vivienkat, preco sa dobrovolne tyras? Ak mas moznost ostat doma s nou, tak ju vyuzi. Nemusis ist so stadom. Ak clovek musi nieco robit proti svojej voli a svojmu intuitivnemu ja, velmi si ublizuje a prenasa to aj do okolia. Nic nie je lepsie ako spokojna mama. Nikto Ti nastastie nemoze urcit, ci dieta musi alebo nie do skolky. Aktivit jej najdes habadej a nic nezmeska ani doma, len bude viac vyspelejsia. Ved bude mat mamu, ucitelku, vychovavatelku a opatrovatelku len pre seba a nebude sa musiet o ne delit s dalsimi dvadsiatimi detmi. A hrat s detmi sa moze aj na ihrisku, ked bude s mamou. Hraciek tiez doma mate urcite dost. Tak co vahas?

vivienkata
autor
30. sep 2011

no ja by som ju mala najradče doma ale priatel hovori že je to lepsie kd je v skolke ma tam aj ine detičky a može sa snimi hrať ,a su tam jej rovesnici jej sa tam velmi paci a je tam spokojna len mne strasne chyba bola som zvyknuta s nou byt 24hodin denne , a som na nu strasne neviazana a preživam to dost ze nieje pri mne a som aj tehu tak tie hormony si robia co chcu ale je to moj pokladik a najradcej by som bola stale s nou , dnes som si ju nechala doma a urobime si pekny den , zoberiem ju na prechadzku do mesta skočime pokupiť nove sponky jej do vlaskou a na poobede som sa dohodla s mamkou jej kamosky ze pojdeme na ihrisko,

kalifa28
30. sep 2011

@vivienkata náhodou si velmi zlatá, ako si sa nazvala, že mama kvočka 🙂 vieš, že si to aj uvedomuješ, a že to aj trošku obraciaš na srandu, aj ked to asi sranda nie je....
ale ved prečo nechodíš pre nu na obed, ved existuje taká možnost, nie?

vivienkata
autor
30. sep 2011

@kalifa28 ja by som ju vyberala na obed ale jej sa tam paci a chce tam aj spinkať ona ma strasne rada detičky ,ona nema problem so skolkou len ja mam problem lebo my strasne chyba a najradčej by som ju mala stale pri sebe a na očiach aby som vedela že je v poriadku ,ale asi to všetko prehanam ja som svoju mamku stratila ked som nemala este ani 15rokov, tak asi preto som na nu taka naviazana

sasrnka
30. sep 2011

@vivienkata , ak je mala rada v skolke, bud len rada. A ked pribudne babatko, budes tiez rada, ked budes mat len jedneho aspon chvilku 😉 Viem o com hovorim, ver mi 😉 🙂 Malu som nedala do skolky a teraz vidim, ze som urobila chybu. Potrebuje viacej kontaktu s detmi, tak sa snazime teraz aspon na ihriska chodit... A niekedy potrebujem byt viacej s malym a starsia musi ist bokom a uz vidim, ze ona to citi. Vie, ze ju lubim, ze ich lubim oboch, ale sa musi naucit, ze nie je uz sama jedinacik. Ak ti je niekedy smutno, tak chod pre nu skor, chodte von, alebo ked bude mat chut zostat doma, tak si urobte pekny den... Ja som v porodnici plakala za malou, lebo to bolo 1x, co som bola od nej. A teraz ju velmi rada "pozociam" dedkovcom, lebo viem, ze oni sa jej budu naplno venovat a ja sa mozem malemu a nieco si porobit doma. A neprenasleduje ma milion otazok a "mamiiii, pod sa hraat" 😉 😀

ivett1
30. sep 2011

@vivienkata ahoj, ale to je predsa prirodzeny pocit vacsiny mamiciek🙂...aj ja som bola (a stale som) naviazana na svoju dcerku (aj synceka), a predsa som ju dala do MS, aj ked som vtedy bola doma s jej rocnym bracekom (nastastie som mala tu moznost...)...ale, ona to skratka chcela a ja som sa jej tiez uz nemohla venovat tak, ako ked bola sama...moja dcerka ma skratka rada spolocnost (akukolvek - deti, aj dospeli 🙂..) a rada sa uci nove veci, spieva, tancuje... a nakoniec, uvidis aj ty sama, ake to bude super, ked budes mat babatko a budes sa mu moct naplno venovat (viem o com hovorim, lebo ja som jeden rok musela zvladnut obe deticky- mimi, ktore si stale vyzadovalo moju pritomnost a pozornost ...a straaasne zvedave a sikovne dvojrocne dievcatko 😀 ....manzel pomahal ako mohol-ked prisiel vecer o siestej, alebo aj neskor z prace...ale, pomahal 🙂 ...len ju pekne povzbudzuj a neukazuj jej, ako velmi ti chyba, aby nahodou nebola smutna, radsej nech sa tesi do skolky 😀 😀 a potom domov - na usmiatu (nie smutnu) maminku 😉

irise
9. okt 2011

vivienkata Tvoja dcerka ma urcite najlepsiu mamu na svete, vychutnavajte si spolocne chvile co najviac, je to obojstranny dar pre Vas obe.