Choré dieťa v škôlke

14. sep 2022

Prvýkrát riešim škôlku.Viem že choré dieťa nemalo by ísť do škôlky.No čo sa bere ako choré?Keby málo teplotu alebo hnusný kašeľ,zelené sople,tak samozrejme nedám dieťa do škôlky.No čo v prípade keď len ráno pár krát zákazke,alebo trochu mu tece z nosa biela voda? Chvalabohu zatiaľ dieťa je zdravé,len si zisťujem dopredu s čím ešte dieťa môže do škôlky a s čím už nie?

klarissa25
14. sep 2022

Nás chodil bežné do škôlky s priesvitnym soplom. Väčšinou aj ráno kaslal, ale to len po noci. Sakozrejme ho pozrel doktor......ale je alergik

doriiis
14. sep 2022

Ked mu cokolvek tecie z nosa tak urcite nedavat do skolky

diaalex
14. sep 2022

Zažila som, že dieťaťa s fakt kašľom chodilo do jaslí a nakazilo aj ostatné. Kamarátka zase tvrdí, že ona aj so soplami dáva dcéru, že nie je ani prvá ani posledná a ona ju doma kvôli tomu nenechá, že ona nebude doma liečiť dieťa aby po 3 dňoch zase začala od znova kvôli nezodpovedným matkám. Tak aj ona dáva choré dieťa do skolky.

doriiis
14. sep 2022

Samozrejme alergie su nieco ine

alenamihal
14. sep 2022

My mame zakaiz iba so zelenym soplom..kasel .zalezi aky je ,ale moze to byt alergicke ,co staci papier od lekara a moze ist do skolky...

amelia89
14. sep 2022

To je tazko no, tie choroby sa vleču, sople ostavaju dlho aj kasel…
Ja nechavam syna doma az do uplneho vyliecenia ale ano,nemam vacsie nervy ked uz v satni deti kaslu a soplia - realne nemam sancu aby ten syn ostal zdravy. Snazim sa to vzdy pochopit aj z tej druhej strany ze nie kazdy moze byt doma,mat home office a OCR mat kazdy druhy tyzden je nonsens… ja to viem, je to cele zle.
Ale teda ak na vyber je - tak ziadny sopel (inak priesvitny sopel je najviac infekcny) a ziadny kasel
Je pravda ze dieta moze byt aj bez priznakove ale ma nejaky bacil a ostatne sa nakazia… je to proste tak. Vsetkym mamam jeseni a chorobam zdar 🫶🏻

anjelicek26
14. sep 2022

Kazdy ma na toto iny nazor, takze

- ked sa dieta neciti dobre, do skolky nejde
- ked ma dieta teplotu alebo ju malo den pred tym, do skolky nejde
- ked dieta vracalo ci prehnalo ho, tak tri dni potom este do skolky nejde
- ked ma dieta zeleny sopel do skolky nejde, kym nema vsetky antibiotika dobrate
- ked ma dieta hnusny kasel ci stazene dychanie, do skolky nejde
- ked ma dieta vysyp, ktory neviem identifikovat, do skolky nejde
- ked ma dieta vsi, do skolky nejde

Vsetky ine moznosti do skolky ide... drviva vacsina mamiciek pracuje a toto sa fakt neda ze priesvitny soplik, to ta ziaden pediater na ocr nevypise...

nikha2809
14. sep 2022

Ono takto, nieje choroba ako choroba.Moja dcéra má alergie a reflux čiže sopel, kašeľ dosť často.Mala som papier od ORL aj od alergologicky že do kolektívu môže.Po vybratí mandlí to bolo lepšie ale nos má permanentne zapchaty kvôli refluxu.Tiez veľakrát na mňa v šatni niekto zazeral, ak by sa niekto ozval nemala by som problém slušne vysvetliť ako to je ale ty tiež nevidíš aká choroba je za soplavym dieťaťom.Ak som videla že je prechladnuta, alebo je to už niečo iné vždy som ju nechávala doma až kým sa nevyliecila aby nikoho nenakazila a do ms išla až s papierom od pediatricky ktorá ju pozrela

beata_k
14. sep 2022

Samozrejme, ze nedavat do skolky. To co je nazor ved "len" trochu kasle a ma "len" trochu sopel. Dakujem, ale neprosim si u svojho dietata trochu kaslu a trochu soplu.

belllinka
14. sep 2022

Ked trochu zakasle a ma prisvitny soplik, inak sa citi dobre, tak kludne daj do skolky.

anjelicek26
14. sep 2022

Inak moje deti v skolke nebyvali vobec chore, v jasliach tiez nie, a mohli okolo nich kaslat a smrkat desiatky deti...proste ignore chorob typu sopel ci kasel...naopak deti, co byvali chore casto - oni byvali chore aj doma od babatka, bez skolky, proste kazdy bacil ich zlozil... to je o imunite a ta je proste nefer...

gabika128
14. sep 2022

Toto je dosť ťažké určiť, lebo pre niekoho je "iba trochu kašle a má trochu sople" a ja sa dívam na často kašľajuce usoplene dieťa 🤷‍♀️ tak isto jedna známa, má tiež iný pohľad "však dieťa iba pár krát prehnalo", "kašle, ale nič iné..."," zvracala, ale to určite z jedla.." 😂 " ona: Idete k nám na návštevu? Ja: Nie malý bol chorý, tak aby vás nenakazil. Ona : No však aj my už mesiac kašleme, mňa až dusí ku večeru. "
Takže asi toľko. Ja dávam dieťa do škôlky vždy úplne zdravé, bez kašľa, bez sopla, ale teda moje dieťa nemá iné ťažkosti a nie je dlhodobo ukašlane a usoplene. Iné to bude pri mladšej ktorá má aj v zdravej fáze kašeľ ako tuberak. To si asi nejaký papier od pľúcneho budem vybavovať.
Učiteľky v škôlke teraz kontrolujú deti lepšie a keď je nejaké dosť usoplene, poprosia rodičov aby ho nechali doma.

dievcacitajucelist
14. sep 2022

Moj začal chodiť do škôlky a ma priesvitný sopeľ, behá, skáče hra sa (malatny nie je), teplotu nemá, kašel nemá...do škôlky išiel

belllinka
14. sep 2022

@beata_k kazdy sopel nie je choroba 🤦‍♀️ Ani dr ta s priesvitnym soplom nevypise.

amelia89
14. sep 2022

@dievcacitajucelist inak ten priesvitny sopel ma uplne najvacsiu virusovu naloz - toto nie je hejt ani nič len fakt pre info (alebo zaujimavost). Nereagujem teraz na to ze je v skolke to neriesim len aby si vedela ze oriesvitny sopel je horsi nez zlty.

luccija
14. sep 2022

Tazko povedat vsade maju ine pravidla....
U nas v skolke nemohlo prist dieta so soplom nevedelo dychat, jest a cely den mu tieklo z nosa a utieralo si to do rukava, smrkat nevedelo.
Do skolky ma ist dieta zdrave.. rano uvidis ci Ti ho ucitelka prevezme u nas to bolo velmi prisne

liloastitch
14. sep 2022

Nás na rodičovskom upozornili, že trochu kašľu a soplu sa pre tento krát v škôlke tolerovať nebude . Dieťa bude doma do úplného vyliečenia. Alergici papier od doktora. Lebo minulý rok sa takto v škôlke poposúvalo nejaké vážnejšie respiračné ochorenie, veľa detí skončilo v nemocnici s veľkým dusivým kašľom. Pri dýchaní pisťali ako píšťalky tie decká. My sme sa tomu vyhli, vďakabohu bol vtedy dlhšie doma po chorobe. Tiež to roznieslo dievčatko čo bolo prv doma s inou chorobou , do škôlky išla ešte s kašľom, ktorý pripisovali doliečovaniu a nakoniec po troch dňoch zostalo doma zas lebo sa prejavila táto druhá choroba. A teda sranda to ozaj nebola čo spomínali mamičky.

co_co
14. sep 2022

Neviem, ci sa to da presne nejak stanvit, kedze kazda skolka ma proste iny pohlad na to, ako chore by malo byt dieta, aby malo ostat doma. No myslim, ze ak uz tecu sople a to nech su hocijakej farby, tak by malo radsej ostat doma

thoughtfulweirdo
14. sep 2022

U nás v škôlke učiteľky vezmú aj dieťa s trochou soplika, slabým kašľom alebo zachripnute, 3/4 detí je tam takých od jesene do jari. Ja dcéru takú nechávam doma, ale ja som na RD s mladším, takže je to bez problémov. Keby som chodila do práce, pravdepodobne by bolo nereálne byť s každým soplikom a odkaslanim doma.

dievcacitajucelist
14. sep 2022

@amelia89 Ok ďakujem za info...inak mne detská
Dr stale vravela, že pokiaľ je sopeľ priesvitný je to ok...ale keď sa sfarbi do žlta, zelená je v tele už zápal...fyi 😉

amelia89
14. sep 2022

@dievcacitajucelist je mi to jasne,pise sa to aj v tomto prispevku ze bohuzial aj pediatri to tvrdia a potom clovek nevie. Je to ale hlupost- ORL lekari su uplne proti tymto tvrdeniam, aj napr proti pamycon kvapkam… ale to je nadlho. Aspon sme si vymenili info 🙂

mamickalisticka
14. sep 2022

Ani tomu dieťaťu by podľa mna nebolo príjemné keď je v škôlke kde maju aktivity si vkuse utierať nos... Ma mat kludovy režim doma... A to nehovorím o posúvanie choroby do aleluja keď si všetci povedia a čo veď je to len trošku soplik 😩🙃

dadka128
14. sep 2022

Môže mat aj alergiu takže nevidim v tom problém, aby nešiel do škôlky.

1mina
14. sep 2022

Ja som napriklad doma s mladsim takze necham starsiu doma aj s hocijakym soplikom. Ale napr nasa ma aj alergiu na roztoce, a keby jej vecer nedam lieky ani ja nerozlisim ci nesmrka cele doobede z toho alebo je chora. Teraz asi dostane na zimu aj silnejsie lieky zas. Ale chapem ze niektore maminy co su v praci proste nemozu nechat s kazdym soplikom dieta doma. Ine je ked mam aj ja nervy ze rano to tam znie jak v cakarni u doktora a nie v skolke :/ ... A inak dnes mi ina mamina rano v satni spominala ze mladsi ma kiahne hahaha asi bude mat aj starsi 🙈 tak asi sa mam pripravit ze zachvilu pridu domov kiahne ze ? :D

beata_k
14. sep 2022

@belllinka Nepisem o alergii. A to, ze nevypise neznamena, ze take dieta poslem medzi ine deti. Ved to dieta je unavene. Ked nic ine uz.

sapetka
14. sep 2022

S priesvitnym soplom nevidim problem. To by mohli zavriet skolky keby toto mal byt problem. Zeleny sopel, teplota drazdivy neutichajuci kasel dieta by malo ostat doma

maryetta
14. sep 2022

Ono je kasel a kasel. Rovnako sopel a sopel.
Ja ked som von a vojdem dnu mam sopel. Vyfukam a je ok cely cas.
Ale aby dietatu pol dna tieklo z nosa?
Moji aspon teda vedeli sami fukat ale aj tak ☹
Rovnako kasel.
Ak odkasle 1-2x ok. Ale ak je to nieco viac tak…
Ako byto vyzeralo? Ze skolka je vlastne “cakaren” u lekara. Lebo ziadne dieta nebude uplne fit. Vkue to bude kolotoc. A len cakas kedy ktorej matke prestane trpezlivost vezme domov to svoje preliecit. Vrati po 2tyzdnoch do kolektivu a znovu….
Lebo len soplik. Len kaslik.
Berme to aj z pohladu druhej matky. Ze nechcem aby moje dieta bolo chore. Rovnako nechcem aby moje chore dieta nakazilo ine.

denisa0504
14. sep 2022

Choré dieťa do škôlky nepatrí, potom že sú deti stále choré, ak mamičky posielajú deti "len" so soplom a kašľom 🤦 vážne je vám jedno, že kvôli vašej nezodpovednosti a pohodlnosti niektoré deti trpia? Moja sa vždy nakazí v škôlke a má z toho kašeľ a áno PRIESVITNÝ sopel a vždy to dostaneme aj my dospelí aj jej mladšia sestra. Čiže rečičky, že kým je sopel priesvitný je decko v pohode sú blbosť

momi1_1
14. sep 2022

asi tak nejak, proste potom sa nakazia aj deti, ktoré by ak by tam to dieťa nebolo choré tak isto neboli. proste do škôlky by mali chodiť len zdravé deti . a to poznám aj také, ktorú sú doma, no aj tak to choré dieťatko do tj škôlky zaniesli

autor
14. sep 2022

Ďakujem vám za odpovede.Moj od babetka nebýval chorý,max dva krát čo mal raz teploty a raz kašeľ.Casto sa stretávam s kamoškou,ona mala nonstop choré deti aj kiahne mali jej deti a môj nič od nich nedostal.Tento rok na jar mu potvrdili alergiu a odvtedy má také obdobie že trochu sople aj kašle.Mam s ním ísť v októbri na kontrolu na alergologii,opýtam sa dr či môže z toho byť chorlavejsi a ako to ďalej riešiť.Zatial chodí len druhý týždeň do škôlky a klop klop zatiaľ je zdravý.Dufam že to tak aj dlho ostane.
Ináč ja chápem obidve strany.Na jednej strane nikomu sa neľúbi ak choré dieťa nákazi druhé deti v škôlke.No na druhej strane rodičia čo pracujú nemôžu ostať s každým soplom aj kašľom doma na ocr.Je to zložitá situácia.