Choré dieťa v škôlke

25. nov 2021

Vysvetlite mi prosím prečo matka ktorá sedí doma na riti nechodí do práce posiela svoje choré dieťa do škôlky ? Čo už majú niektorí ľudia fakt v tej hlave nasrate ? 🤬

azurova99
25. nov 2021

Tez poznám také , poviem aj že prečo ona si nebude žrať nervy s dvoma keď tretie je doma

autor
25. nov 2021

@azurova99 táto tvrdí že však len trochu kašle a sopli a má rada škôlku tak ju nebude obmedzovať keď tam rada chodí a držať ju doma len preto že sem tam zakasle .tým sem tam myslí že kašle ako tuberacka a učiteľka jej už nestíha sople utierať

mimer
25. nov 2021

Maju robit ranny filter a dietanepre ziat

mimer
25. nov 2021

Moja kvoli takymto detom bola mesiac doma....tiez ma to hnevalo ale uz si usta otvorim ked otvoria skolku a bude tam takyto pripad

pribinak
25. nov 2021

Treba sa opytat učiteľky prečo take dieťa ráno prevzala

klip0
25. nov 2021

Ale to je chyba učiteľky, ja ako učiteľka v MŠ každé choré dieťa pošlem domov

7eliska7
25. nov 2021

Lebo by sa mu musela venovať...

panelacikova
25. nov 2021

podľa mňa má presne toto v hlave učiteľka. že kedysi to bola bežná vec, vieme. bohužiaľ, ale bola. ale teraz v tejto dobe nemajú ani tie učiteľky obavy, že čo ak??? no ja by som ho hnala hneď od dverí aj s jeho materou otcom.....

nique
25. nov 2021

Úprimne, ja som to raz spravila. A bolo mi divne, prečo učiteľka vola, že ho mame zobrať domov. Nekašľal, ale mal priesvitné sople. A nie nemám v hlave nasrate, proste som to brala ako normálnu vec na jeseň. Moje deti nebývajú choré, nikdy nemali lieky, žiaden nasivin, sirup od kašlú, atd. Preto som ani priesvitné soole nebrala ako niečo vážne. Matky má šli zakopať pod zem a ja som nechápala, čo riešia. Nuž, vzala som ho domov a už na to dávam pozor.
Inak, moja mladšia nevynechala ani 1 den skolky. A boli tam kaslajuce a sopľave deti.

luckajanko
25. nov 2021

Môj syn minulý rok kaslal od jesene do jari...zakaždým som ho vyliečila, dva týždne doma, dva dni v škôlke a kašeľ sa vrátil, niekdy sople k tomu, niekedy nie...kolovalo to medzi tými deťmi už od septembra a to nikdy predtým nemal oslabenú imunitu..

elizabet173
25. nov 2021

mňa by skôr zaujímalo, prečo ju učiteľka neotočí vo dverách a keby malo dieťa ráno pri vstupe do škôlky sople odsaté a začnú mu tiecť neskôr tak, že mu ich učiteľka nestačí utierať, tak je v jej právomoci zavolať mame, nech si pre dieťa príde. Sem tam soplík nepovažujem za chorobu, ale ak ho treba stále utierať a dieťa kašle ako tuberák, nemá v škôlke čo robiť. Obráť sa na učiteľku, ak nepochodíš riaditeľku, prípadne zriaďovateľa

autor
25. nov 2021

Učiteľka je jej sesternica preto ju neotoci vo dverách ale už sme sa zhodli s pár ďalšími mamičkami že sa pôjdeme sťažovať lebo moja dcéra nemôže ísť do školky ani s malým soplikom

nikpa
25. nov 2021

Tak ale toto je chyba v škôlke. Lebo sprosté matere sa pri takom počte detí v škôlke vždy nájdu. No učiteľky by mali mať jasné usmernenie od riaditeľky, že viditeľne chore deti sa majú čo najrýchlejšie posielať domov. Nesúhlasim ani s tým keď volaktore premotivovane učiteľky behajú s teplomerom v ruke ale dieťa ktoré kašle plus má sopel, nemá v škôlke čo robiť. Ale toto je miliónkrat debatovana téma a nikdy sa to nezmení. Hlúpi ľudia sú všade, aj v škôlke 🙄

klarissa25
25. nov 2021

Každopádne aj náš sem tam zakasle...bohužiaľ u nás je to z alergie, a áno máme na to aj papier...a mne zase celkom vadia pohľady rodičov v škôlke...takže je rozdiel kasel a kasel

elizabet173
25. nov 2021

je to úplne jedno, či je učiteľka sesternica, hneď zajtra ráno by som to riešila

lukina20
25. nov 2021

no hlavne mne to pride v aktualnej situacii ako aj dost provokacia, poslat taketo dieta do kolektivu bez ruska...

azurova99
25. nov 2021

Tak presne toto moja malá nádchu ja nechala doma a ona veď len dva dni soplik, ale plače keď nie je v škôlke pri deťoch tak ju tam po dvoch dňoch znova hodila tak sa nečudujem že tie deti choré stále keď sú niektoré matky taketo

autor
25. nov 2021

Ja nehovorím aj moja sem tam zakasle..to je ok..ale keď dakomu decko drhne že sa ide zadusit kašľom a úplne vlhký kašeľ a navyše mu tečie z nosa a ide sa ukychat tak to je moc už

bavlnka92
26. nov 2021

ak je učiteľka jej rodina dohodnite sa s ostatnými rodičmi a choďte za jej nadriadenou - zástupkyňa alebo riaditeľka a sťažujte sa.
priesvitný sopel nevidím ako problém (aj ja smoklím každý deň keď prídem zo zimy do tepla napríklad) ale kašeľ ako tuberák už je dôvod na sťažovanie sa

pininka1
26. nov 2021

My sme mali kvoli tomu rodicovske, povedala som rodicom ze nulova tolerancia, nepreberiem take dieta, resp ked to uvidim v triede lebo rano je u nas dost pestre tak volam nech si prenho pridu. Alergia nie su huste zelene sople a aj ten kasel sa da rozoznat. Nastastie u nas to bolo len jedno dieta, takze dufam ze bude na dlhsie pokoj, lebo som uz musela kroti rodicov kedze sa chystali matku uz niekam poslat. A tak isto je doma.

luccija
26. nov 2021

Máte v škôlke riaditeľku sťažuj sa.

dassena
26. nov 2021

toto je problemom uz asi v kazdej skolke. moja mama v jednej pracuje ako uptratovacka a ked nam rozprava ake su niektore tie matky, to je hroza, ziadna tolerancia nic, ak by mohli strcili by dieta do skolky aj na stedry den

trinneo
26. nov 2021

Ja by dom tiez vrazdila, nepoznam sice mamicky z dcerinej treidy,ale urcite tam chodia aj take deti, lebo dcera bola za 3 mesiace 18 dni v skolke a to vždy len kvoli tomu, ze tam ochorie...naposledy po 2 dnoch...ja si ju doma vypiplem,aby bola zdrava, nekaslala, nesoplila a potom zo škôlky dojde s kaslom a soplom Naposledy v nedeľu na pondelok v noci parkrat zakaslala a s muzom sme ráno stáli predtym, ci ju dat alebo nedat do skolky.A napokon sme nedali,ale verim ze presne taky kasel tam deti maju a potom ochoreju...strašne ma to sere, lebo potom neviem ci je to skolkarska choroba alebo nedajboze covid a cibju moz dat opatrovat aj niekomu inemu,aby nenakazila...

fiafia
26. nov 2021

A prečo sa stazujes tu? Ako vieš,že to neriešia??? Ja keby som si istá tak sa určite ohradim a dieťa tam nedám. Nás poslali domov s "teplotou" 37,2. Vždy sa nájdu mamy,pre ktoré kašeľ a sopel nieje choroba. Ja to budem akceptovať keď bude mať pri sebe výsledky sterov. Dovtedy má také dieťa sedieť doma. V škôlke je NATO riaditeľka a treba to riešiť.

marilora
26. nov 2021

@pribinak ono tie matky nie su hlúpe. Učiteľka prevezme dieta , pretoze matka donho natlači vsetky lieky co sa sa da a posle dieta do skolky. Ráno su deti fit, z tych sirupcekov, ktore vydrzia hodinu dve . Potom ak Učiteľka povie matke ze dieta kasle a ma soplik tak matky povedia ,, ved ráno mu nic nebolo. " verte mi takto to funguje. Ja tiez nechápem matky naco tam deti strkaju. Pre jedno dieta je to len soplik no pre iné to moze byt horšie. Kazdy je na tom q imunitou inak ale to matkam co sedia na riti nevysvetlis.

pribinak
26. nov 2021

@marilora ale ucitelka vie povedať, kašle cely deň, zajtra Vám ho nezoberiem

marilora
26. nov 2021

@pribinak za dieta je vzdy zodpovedna matka. Ak kasle škôlke , kašle aj doma. Ja ako matka musim najlepšie vedieť ci moje dieta kašle, a nie učiteľka. Verte mi, mamina robi škôlke a ked zavola riaditeľka matke dietata 90 % matiek povie ale ved doma mu nic nebolo.

pribinak
26. nov 2021

@marilora to že matka najlepšie vie …. Je jedno veľké klišé
Mimochodom som z učiteľskej rodiny

akbara77
26. nov 2021

A učiteľky co??