Čas v škôlke

sevcicka65
13. sep 2024

Malá(4.r) v septembri nastúpila do škôlky prvý týždeň bol ťažký s plačom išli sme nasilu tento týždeň pondelok utorok bol tiež ťažký a od stredy to už je bez plaču a chceli by sme ju dať od budúceho týždňa už na celý deň lebo doteraz bola iba do 12 ale nevieme ako to bude zvládať keďže teraz 2 týždne bola zvyknutá byť krátko a zrazu by tam bola už dlhšie máte niekto nejaké skúsenosti poprípade rady?

lienka.7
13. sep 2024

@sevcicka65 nedávala by som ju ešte na cely deň. Za mna je to ešte krátko.
Moja nemala ani 3 roky keď nastúpila, síce neplakala ale povedala, že tam spinkat nechce. Cize som po ňu chodila na obed, občas som sa jej spytala, ze ci stále chce ísť domov. Vankúš a pyzamko bolo nachystané doma. Potom sme ho zobrali do skolky, bolo v skrinke. Po 2 mesiacoch vravím ráno učiteľke, ze teda už ostane aj spinkat, keby bol nejaký problém, aby mi volala. A predstav si, žiadny problém, odvtedy už ani nepila o tom, ze tam nebude spinkat. Za mna jej určite dopraj ešte trisku času. Drzim palce ✊🍀

zuz0110
13. sep 2024

No u nas bola adaptacia do 12tej len prvy tyzden. Tento tyzden uz isli skoro vsetci domov az poobede. Moja mala (o 2 tyzdne bude mat 3 roky) to zvladla absolutne bez problemov. Druhy a treti skolkarsky den mala taky, ze rano doma mrncala a potom pri odovzdavani pani ucitelke. Ale potom uz ani nemrnkla a tesi sa tam. Skor cez vikend bol problem, ze chcela ist. Od pondelka isla pekne aj poobede a uplne v pohodicke. A to doma nespava uz pol roka. Dohodli sme sa, ze ked sa naobeduje, tak sa s ostatnymi prezlecie do pyzamka a oddychne si, potom sa pohra a znovu pridem po nu. Ze je to len o trosku dlhsie a aspon sa moze este hrat. Pochopila a ziaden problem, dokonca 2-3x tam s nimi aj naozaj zaspala.

danyelia
13. sep 2024

Normálne by som ju nechala na celý deň a nefilozofovala dopredu či a ako to zvládne. Zvládne to, ako všetky ostatné deti...

zuzikak
13. sep 2024

4.rocne dieta uz zvladne ked uz mala adaptaciu doobeda. Uvidis, co ti povie ucitelka ale hlavne ty nestresuj vopred. Povies malej, ze v skolke bude tentokrat aj spinkat, nachystate spolu pyzamko, vezmete do ruksacika plysaka a povies malej, ze prides pre nu ked sa vyspinka a napapa. Potom sa spytaj ucitelky, ci mozes pre nu prist okolo 14 hod. Ona ti povie po par dnoch ako to mala zvlada.

netoppierka
15. sep 2024

Adaptáciu máte v škôlke akú. Ty sa sama pre seba môžeš rozhodnúť, že tak už môžeš, ale nato sú tam učiteľky 🫢
Uvidiš čo ti povedia. Ak ti dieťa napreduje, krásne papá všetko. Tak si vyhrala

sevcicka65
autor
16. sep 2024

@lienka.7 tak vďaka asi to netreba urýchľovať budem sa jej občas pýtať a uvidíme

sevcicka65
autor
16. sep 2024

@netoppierka učiteľkám je jedno do kedy tam dieťa je pokial sa cez deň vie prehrať a nieje problémové, neplače.Väčšinou zje všetko