Budúci prváčik sa správa ako tri baby. Čo s ním?

trinitysaturno
29. júl 2016

Moj malý bol štastným školkárom od prvej chvíle žiadny plač domov sa ani nechcel vrátit... no v poslednom roku nejak sa zmenil-áno deti sa menia vždy aj ten moj no táto zmena nejak sa zachytila.. proste nové sitácie nových ludí zvládame plačom nechápavostou... je nesmelý hanblivý aplačko moc senzibilný je proste ako keby som mala tri dcérky. Zápis bol trošku ako na hojdačke .. zvládli sme to na výbornu. on proste bezdovodne vela stresuje dopredu pre nič za nič a potom ked zistí že ho nezjedia už je v pohode. Dala som ho teraz do školského tábora aby sa trošku posmelil...ideme ráno .popoludní ide domov každý den, prvé 2 dni v pohode streda katasrofa samé výmysli sveta ako bolí ma brucho -čo ked nebudem mat už vreckovky..atd. štvrtok trošku lepšie a dnes no radšej nič nepoviem horor.. plač a cirkus a popritom je mu tam dobre popoludni príde usmiaty tára do večera čo a ako bolo,proste nechápem.. a už vidím že asi toto nás čaká aj v škole plač a výmysli,do toho ešte problém že nevie ranajkovat-nikdy nevedel jest pred 8-9 a ked aj sa snažím potom mu je zle ale už v školke zvykol mat problém počkat na ranajky už bol chladný,.proste neviem rady s ním.. bola by som asi radšej keby bol čertíkom nezbedníkom a mám proste plačka ktorý na všetkom začne plakat napr. že čo ak z jeho keksikov ostatne deti nebudu jest..proste ach jaj čo sním..prejde to alebo už bude raz taký...

pribinak
29. júl 2016

no a toto robi len tebe, alebo aj muzovi? je taky uplakanec napr. ked ho nechate u babky a dedka? vies ci to robi len tebe vrmaci nejakej citovej manipulacie

marcelatje
29. júl 2016

Trpezlivost a pochopenie.

beabelisova
29. júl 2016

toto ma len nejake prechodne obdobie, treba to vydrzat, posnazit sa ho chapat. On sa cez to prenesie 🙂

worldtravel
30. júl 2016

Co opisujete môže byt úplne normálne správanie (len obdobie) alebo aj klinická úzkosť. Mame syna akého vy opisujete. Chce to veľa trpezlivosti, "POMALY" s citom tlačiť, posúvať dieťa k novým skusenostiam avšak na odporúčanie našej pschychologičky"NIE" hodiť take dieťa do vody a nechať ho naučiť sa plávať. Možem zo skúsenosti povedať, ze naše je najstaršie z 3 deti a drzí sa stále vzadu avšak rokmi sa to zlepšilo. Úprimne nemyslím, ze bude niekedy vodca. Posiela mladších súrodencov zapáliť svetlo alebo ist s ním na dvor alebo len do obývačky pozerať TV.

worldtravel
30. júl 2016

Na margo citového vydierania @pribiniak, myslím, ze po rokoch to môže mat nieco do seba. Napriek tomu, ze som dosť chápavý ale aj prísny rodič, vidím, ze syn ma skor tendenciu byt "zaplakany" pri mamke viac ako keď musí čeliť situácii s inou osobou a to aj napriek tomu, ze synovi neustúpim. Môže to byť tým, ze keď je inde sa hanbi a už nie je možnosť inej cesty a potom prekoná sám seba - avšak skutočne viem, ze bojuje sám so sebou a svojimi "strasiakmi" a preto som za každý nový pokrok rada.

hors
30. júl 2016

No ja mam syna ma teras uz 13 r prechadzal obdbym ak tvoj tiesom to mala podobne mozno aj to iste preslo to bola to faza trvajuca asi rok a potom to prestalo.Moj syn je upne pphodw odkedy preslo toto ani sama neviem ako to nazvat vzdor ci nieco podobne.Neboj urcite to prejde musis mu dat cas a bud trpezliva.Moj ma teras ako pisem 13 a mame zasa ine starosti tiez co ma niekedy trapia :0)

trinitysaturno
autor
30. júl 2016

už to je dobrý pocit že nie som s tým sama..mala som tiwžspolužiaka ktorého ešte ako 3.aka tahali po chodbe do triedy lebo plakal za mamkou,,tak ked nebude také zlé asi prežijeme..xd o vodcovských schopnostiach nemám ani ja nejaké sny.xd a o vydieraní asi nie je reč lebo ja som tá tvrdšia,manžle je ten ktorý mu dost dovolí.. ale to je naj že takto vo škole ja ako zajaca doma zas paplula ako brána..dost j už trucuje a vystrkuje rožky.. ako pekne urobil poriadok tera&z už treba tak 120krát promínat,
atd,..