Bojazlivý škôlkar a detský psychológ

19. okt 2023

Ahojte. Synček nastúpil teraz v septembri do škôlky, od začiatku je bojazlivý, stojí skôr pri učiteľke a nechce sa hrať s deťmi. Ale inak sa nepocikáva, napapá sa, v tomto ohľade s ním problém nie je. Učiteľka nám hovorila aby sme riešili detského psychológa, že potrebuje posudok či je v poriadku že prečo je taký aký je a aby s ním vedeli pracovať. V škôlke nespava, a ani nechcú učiteľky aby spával vraj kvôli tej bojazlivosti. Myslíte že už toto je dôvod na návštevu psychológa? Určite to budem riešiť a pôjdem s ním tam , len som z toho smutná. Syn je jedinačik. Ďakujem za názory

anjelicek26
19. okt 2023

Tak je 6 tyzdnov v skolke a nereve, papa, chodi na toaletu, co sa tyka hrania tak drviva vacsina 3 rocnych deti a este chlapcov si "ide svoje" a zapajat sa zacnu v 4-5 rokoch poriadne cest vynimkam... neviem sama posud, ci je syn "extremne bojazlivy", alebo ucitelky to nejako hrotia a chcu mat kazde dieta rovnake a tabulkove... Povahu proste dieta aj tak nenaucis, a je v poriadku, ze je kazde dieta ine...

pribinak
19. okt 2023

Tak určite by ste mohli poradiť s psychologickou ako syna viac posmeliť
Veď ani ty ako matka nemôžeš byt spokojná so stavom že pol dňa stojí vedla učiteľky, nie je v interakcii s inými deťmi, nezapája sa do aktivít, veď to potom ani ten pobyt nie je obohacujuci pre to dieťa

Poradou u psychologicky nič nestratis

OkremSkolky stretáva sa aj s inými deťmi? Na ihrisku? V rodine? …..

danica2711
19. okt 2023

a je taký bojazlivý len v škôlke, či všade? Ak len v škôlke, asi by som mu dala čas, aby sa osmelil... Je to preňho veľká zmena, ocitol sa po prvýkrát vo veľkom kolektíve neznámych detí, učiteľka preňho predstavuje bezpečie. Počkala by som, podľa mňa sa časom osmelí

majlo1234
19. okt 2023

A aky bol pred skolkou? Rad bol medzi detmi? Moj to napriklad nema rad, vobec nema rad, ked sa ho deti dotykaju, ked su moc blizko neho. Vzdy sa ich strani, cize v skole by sa spraval podobne ako tvoj. Inak je absolutne v poriadku, nemyslim, ze by potreboval psychologa

michala_1990
19. okt 2023

A aký je mimo škôlky v spoločnosti cudzích ? Možno je to len povaha, ja som bola strašne hanblivá a celý rok som stála iba učiteľke pri stole a ak som sa s niekým hrala tak sama..

autor
19. okt 2023

@anjelicek26 ani nebol v podstate celých 6 týždňov lebo týždeň bol chorý v septembri doma a týždeň teraz v októbri . Nie nereve, len vidím na ňom že sa mu tam dva krát nechce ísť , a ja aj priateľ sme introverti tiež.

anjelicek26
19. okt 2023

Vidis tak este kratsie... tych deti, co sa im tam "dva krat nechce ist" je na mraky... porozpravaj sa s ucitelkou, nech mu da cas...

autor
19. okt 2023

@pribinak áno, určite za ňou pôjdeme len pre náš kľud že je teda ok a nemá žiadnu diagnózu. Lebo on je rád keď má svoju rutinu , nemá rád zmeny . Deti v rodine veľmi nemáme, na ihriská sme chodili tam sa celkom aj hral ale len s jedným dieťaťom ( ich je tam vyše 20 v triede) no a vždy som bola s ním ja na ihrisku alebo nejaký člen rodiny

autor
19. okt 2023

@michala_1990 aj ja čo viem z rozprávania rodičov tak som tiež väčšinou stala v kúte či už v škôlke alebo v škole, tiež som sa nechcela zapájať . On je taký že tiež má rád svoj kľud, a nemá rád keď tie deti začnú hukat a kričať vtedy ostane taký zarazeny ako keby

januska12323
19. okt 2023

Pani učiteľka by ho mohla zapájať do hry, aj keď pri nej sedí môže sa hrať s ostatnými.
Inak z praxe, dievčatko v triede s učiteľkou - starou mamou prvé 3 mesiace neprehovorila ani slovo časom sa osmelila asi len nechcela aby ju ostatní počuli hovoriť. Keď zistí, že sa mu nič nestane aj keď sa bude hrať vedľa kamaráta postupne to príde. Na psychológa to podľa mňa nie je.

autor
19. okt 2023

@januska12323 áno aj to je to že si tam zatiaľ nenašiel žiadneho kamaráta / kamarátku. Akože vravím ráno neplače len vidím na ňom že sa tam neteší ale predsa aj to ranné vstávanie a jedno s druhým .

kkvetinka80
19. okt 2023

Ahoj. Vies co, mame ten isty problem. Syncek chodi kazde rano s placom, vkuse len vysvetlujem, ze pre neho skoro pridem, stoji cely den pri ucitelke a ani s hrackami sa nechce hrat. Doma je inak zlaty, aj ked odkedy zacal chodit do skolky, tak sa ventiluje doma. Celkovo ma problem s nadvazovanim novych kontaktov...priznam sa, ja som si uz dohodla stretnutie so psychologom, potrebujem sa poradit v par veciach, co sa mi este nepozdavaju 😏 ucitelka u nas mi prave ze vravela, ze je to ok, ze adaptacna doba, je jedinacik, stale skoro so mmou, nezvyknuty na taky velky kolektiv a vsetko je pre neho nove..

bboossoorka
30. nov 2023

Ahoj môj ide mať štyri.Je v škôlke tri mesiace a vraj je utiahnuta hra sa radšej sám malo komunikuje...nespolupracuje.Poslali nás logoped...zrazu psychiater aj neurológ....nie nejdem už nikam.doma je skvelí a asi sa potrebuje dlhšie adaptovať.Rob ako myslis..