Aprílové deti a nástup škôlky

saska34
2. mar 2017

Ahojte maminky, prosim vas tie ktore mate aprilove deticky, kedy ste ich dali do skolky prvykrat? Moj maly bude mat 30.04. toho roku este len 2roky. Nieje odplienkovany, aj ked su sada na nocnik aj sam ale zvycajne tam potrebu neurobi. Lyzicou papka sam, obliekat sa nevie aj ked mi "akoze" pomaha, zhovorcivy je az az, no neviem..kedy podat prihlasku? Teraz v aprili a mysliet si ze vsetky samostatne navyky stihneme s malym kym zacne september? Nechcem ho stresovat a ani seba. Z kadej strany pocuvam ze uz je "Velkyyyy" a mal vy zacat uz od septembra aj ked bude mat vtedy 2roky aj 4mesiace...ale moj vnutorny pocit mi vravi dat ho az od bud.roka to by mal 3roky aj 4mesiace. Prosim poradte z vasich skusenosti. Vedelo vase 2,4mesacne dieta sa samostatne obliekat vtzliekat jest utierat si zadok po kakani, spat bez plienky, atd ? Dakujem za reakcie na temu 😉 🙂

sardinka336
2. mar 2017

@saska34 ak chceš dat dieta do štatnej školky tak ti ho aj tak skor zrejme neprijmu, nedovršil 3 roky a nie je odplienkovany. Ja som davala deti do MŠ ked mali 3 roky, nemala som dovod davat skor. Dcera je aprilova a išla az v septembri.

dominika6
2. mar 2017

@saska34
ak niesi na to odkázaná finančne tak môžeš počkať kolko chceš..
a nejaké tu porovnávanie s inými deťmi ti nepomôže..načo..chceš počuť že hej? v tom veku už by mal všetko ovládať? alebo radšej chceš počuť že učiteľky sú na to,aby ho všetkému naučili?.. nie..
takto to nefunguje..
prihlášku podať môžeš a učitelky zhodnotia či ho vôbec vezmú..
ak áno máš pol roka aby si ho učila pomaly samostatnosti a on odkuká ostatné od iných detí..
ak s tým niesi stotožená a finančne rok vydržíš tak ho nechaj doma..

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katulienkax
2. mar 2017

Pochybujem ze nájdeš štátnu škôlku kde take dieta vezmú, sak casto nevezmú ani troj rocne. Jedine sukromna skolka alebo jasličky. A väčšina deti tohto veku neovlada uvedené činnosti, snad len nejake výnimočne zrelé deti. A Utriet si zadok nevie dokonale ani 5 rocne, s tym ucitelky pomáhajú aj v statnej skolke.

saska34
autor
2. mar 2017

Dakujem vam za reakcie 😉 pracu do ktorej by som sa mala vratit nemam, kedze som pracovala v zahranici, tak si musim odznova hladat pracu doma..financne by sa to dalo nejak utiahnut aj ten rok ak by nastupil az buduci rok v septembri. Prihlasku podam a uvidim ako sa nam podari odplienkovanie a to vsetko. Ak ho vezmu a nepodari sa nam to odplienkovanie atd tak to necham na dalsi skolsky rok a to uz bude viac ako 3rocny. Ste zlate dakujem vam 🙂 a mate pravdu nepocuvam mudrlantov lebo to by som mala len "velku hlavu" zo vsetkeho..to iste bolo aj s chodenim .samostatne zacal chodit ked mal 15 a pol mesiaca a dovtedy som sa napocuvala ach jeeeej ze uz by mal uz by mal a je velkyyyy.. 😀 a teraz beha tak ze prave ti, ktori vraveli ze uz by mal chodit tak mi teraz vravia, ze by mohol aj trocha posediet a nielen behat...hahaaa

talbotko
2. mar 2017

@saska34 ahoj.. ja mam februaroveho a apriloveho a obidvaja nastupili do statnej skolky ako cca 2.5 rocni.. na spanie mali este obidvaja plienky, nejedli uplne samostatne, ani sa uplne sami nevedeli obliect a nebol problem... ono zalezi od skolky a ochoty uciteliek ;)

subidubi
2. mar 2017

ahoj, moja marcova isla do skolky ako 3apol ročna a nevedela sa sama obliekat, ale do dvoch tyzdnov sa naucila lebo v skolke videla deti.... vsetko po sebe opakuju a spravaju sa tam inac ked tam nieje mama. Odplienkuje sa ti do tohto septembra ani nevies ako a do dalsieho uz uplne super .) ide leto najlepsi cas na to. Jedenie detto za par dni sa naucia deti vzajomne odkukaju. Nestresuj bude to dobre. Tiez myslim ze teraz v septembri ti 2,4r. nezoberu do statnej lebo je natresk aj pre 3 ročné. Ale ked tak si prihlasku daj, s tym ze ak sa uvolni tak ked dovrsi 3.r ti ho mozno vezmu.

zdena12345
2. mar 2017

prvy syn isiel do skolky ako 2r a 1 mes. tiez som sa bala toho, ako zvladneme take tie veci co sa vyzaduju od deti v skolke. plienok sa zbavil 2m pred 2 rokmi. Ako bolo teplo behal po dvore s holou ritkou. Cikal kade tade. Vzdy len utekal so zdvihnutym trickom a idem cikat🙂 takze bez stresu. Vypyta sa krasne na zachod. Ono to jednoducho pride🙂 Aj v skolke su deti od neho starsie co maju plienky. Asi ako ktora skolka to toleruje. Obliect si teda neviem predstavit ako by sa sam vedel. Teraz ma cez 2,5r a nevie sa cely ani vyzliect🙂
inak v skolke sa nam dalo aj tak dat, ze napr nastup od januara a viem ze kolegyna v robote to tak mala, takze urcite sa da dohodnut ak je trosku ochota na druhej strane.
horsie to bude ak bude byvat stale chory. Z tohoto pohladu mi pride vhodnejsie, aby islo dieta skor, lebo ak bude matka chodit do prace, tazko jej budu tolerovat kazdy druhy tyzden doma koly dietatu... co u nas je fakt kazdy 2 tyzden chory.
papat vedel. celkovo ja som ho tlacila aby bol co najviac samostatny, lebo prisiel jeho bracek....

zdena12345
2. mar 2017

no a haluz, ja ked som ho dala do skolky tak stale len pocuvam ako je este maly a co ho nemam doma ked som doma s mladsim😝 neulahodis

saska34
autor
2. mar 2017

@subidubi no urobim asi..skusime v lete odplienkovat a uvidime..ak ho vezmu do skolky a bude pripraveny tak pojde a ak nie tak nevadi..na dalsi rok mu nic neutecie 😉 dakujem krasne 🙂

zdena12345
2. mar 2017

nejak mi to tu preskakuje... este ako som bola na zapise tak aj riaditelka skolky, ze on je malicky a bude mat problem v kolektive, a ja ze reku ked bude mat problem, tak tam nebude chodit. a teraz ho tam chvalia aky je to dobry skolkar. kazde dieta je ine a tomu nasmu kolektiv velmi vyhovuje. kazdy si svoje dieta pozna najlepsie

saska34
autor
2. mar 2017

@zdena12345
@zdena12345 no presne...kazdy nieco ine vravi a ma iny nazor a neulahodis nikomu..v podstate dieta je na prvom mieste a my rodicia by sme mali vediet najlepsie co a ako... 🙂 dakujem

senta_sofia
2. mar 2017

@saska34 pocitam,ze skor ako dovrsi 3 roky ti ho nevezmu,neviem ako je na tom kapacitne skolka u vas, vacsinou u tychto "jarnych" deti vyuzivaju moznost prijat ich na adaptacny pobyt,lebo vtedy v zmysle zakona mozu navysit pocet deti v triede nad stanoveny stav, najdlhsie na tri mesiace, ale odporucam ti informovat sa priamo v skolke,kde ho planujes dat. Na zapis by som urcite isla a uvidis,aspon sa budes vediet zariadit. Co sa tyka tych cinnosti,co si vymenovala,s obliekanim pomahaju aj starsim,zadocek si neutrie poriadne ani predskolak, jedenie a cikanie aj spanienbez plienky sme v tom veku zvladnute mali bez problemov.

nmoscakova
2. mar 2017

Ahoj moj ma 1.aprila 3 ročky a dávám ho teraz od aríla 3 nastupuje tiež sa sám obliekať nevie ale my sme na dedine takže mi ho vzali už v aprili pekne sám papa akurat sem tam ak sa zabudne stane sa nehoda a sinkat na obed vobec nechce no dufam že to zvladneme ale velmi sa rad hra s detmi kedže je jedinačik a doma sa nudí tak snád ho ta školka bude baviť 🙂

saska34
autor
2. mar 2017

Dakujem za kazdy prispevok 🙂 som vdacna 😉