Ako uzemniť 5 ročné dieťa?

katuska04
23. sep 2013

Dobry den!
Ma niekto podobny problem, ako ja...moj 5rocny syn sa dost casto sprava ako nepricetny...ma zachvaty zlosti, kope do mna, bije ma, nadava mi a hovori, ze ho nelubime...mam este mladsieho synceka 1,5roka a aj na toho je zly...je mozne, ze ziarli??? ale snazim sa venovat obom...vsetko ten starsi chce, nedokaze pochopit, ked mu nieco zakazem, hned sa pohneva a uteka k svokrovcom dole...co robit???poradite niekto...dakujem Katka

3kolka
23. sep 2013

Jáááááj tak toto bude zaujímať aj mňa moja malá ma síce nebije 😀 (zatial)ale tie nervy,tie úteky dole za svokrovcami..... ako keby som to písala ja 😉

sissy27
23. sep 2013

no z toho mála, čo si napísala, to vyzerá na žiarlivosť, ale problém vidím v tom, že ak nedosiahne to čo chce doma, tak uteká k babke, kde to zrejme dostane... toto treba vyriešiť, dohovoriť nie len dieťaťu, ale aj svokrovcom a obmedziť návštevy v tom zmysle, že sa syn bude pýtať, resp. ohlási, či tam môže ísť a nie, že sa zoberie a odíde si kedy chce... podľa mňa to vyslovene zneužíva 😒

charluc
23. sep 2013

niesi sama neboj ja to mam tiez 😀 proste strasne nieco !!mame aj dceru 2,5 rocnu a je to na porazenie ako je syn zly a agresivny !sice udrel ma len raz a viac sa neodvazil bo asi by to nedopadlo dobre 😒 bud je to ziarlivost a nejak nevie pochopit ,ze uz mame aj dceru alebo taka nejaka nalada 5 rocnych !)!! mne to trva uz 1 rok 😉

lilysk
24. sep 2013

Boooze mam to doma !!! Skoro to iste ( 5 + 2 rocne ) + este ta starsia sa najnovsie zabava tym ,ze ublizuje tej malej -aby ma nahnevala !!!
Uz som uplne zufala ...nemozem ist s prepacenim ani na hajzel ,lebo hned je rev ☹((
teraz je 2 tyzden doma vypisana -robim vsetko co mozem ,skladam ,lepim ,kreslim ,kocky ,knizky ...proste vsetko aby som ju zamestnala a a by videla ,ze ju velmi lubim a dookola opakujem ,ze sa nesmie ublizovat mladsim a ziapat ako nepricetna ..a staci ,ze sa otocim a uz robi nieco zle !!! Co mam robit ?????

susu29
24. sep 2013

Úplne to isté.. až som niekedy vydesená, čo to v ňom je.. chodí už do škôlky, tam tiež nič moc. Akosi nemôže prežiť, že som s malým (10 mesiacov ) doma a on musí ísť "z domu". Ja ale dúfam, že to prejde, že je to len také blbé obdobie.

maribell
24. sep 2013

mozno ma teraz znesiete pod ciernu zem ale preco ich neskusite vyplieskat po riti? .. nas rodicia plieskali po riti a aky ludia z nas vyrastli ... to je len tato generacia ked si rodicia myslia ze prosit dieta 300x aby to nerobil zaberie ... ja ked som spravila zle tak mi capli po riti ..ofucala som sa ale nikto za mnou neprisiel so slovom "prepac" .. odfucala som sa a uz som to nerobila .. ja si myslim ze takemu malemu dietatu nevysvetlite ze to proste robit nema..ale ked to bude mat nasledky tak si to zapamata....tak ked teda niekto nema rad taketo tresty..tak skuste porozmyslat nad niecim inym.. ale ked to robi stale a stale dokola a dohovory nepomahaju tak treba porozmyslat

tatko_bebe
24. sep 2013

ked mate taketo prablemy neskusali ste detskeho psychologa? myslim ze by to bola najlepsia vec kt by ste spravili

bodka13
24. sep 2013

netreba ho uzemňovať" treba mu prejavovať svoju lásku ešte viac ako doteraz 🙂 ...je to žiarlivosť a svojim správaním púta na seba pozornosť,nerozlišuje či robí dobre alebo zle hlavné je že sa na chvíľu stane stredobodom ...treba sa so synčekom v kľude porozprávať a všetko mu vysvetliť - počula som,že pomáha , oddeliť ich od seba a vyhradiť si čas iba na toho staršieho, vtedy sa treba venovať iba jemu - akoby si iné dieťa nemala , postupne sa to zlepší 😉

annamivo
26. jan 2019

@maribell súhlasím s tebou, teda za pokus to stojí to... Ale poznám j manželov čo sa takto trápili s dievčatami. Ani psychologička nepomohla - tiež radila viac lásky a podobne až ich to dopalilo a dali staršej pár na zadok a zatvorili do detskej, čuduj sa svete dieťa sa ukludnilo a 300x prosene bolo zrazu po 1raze vypočuté a pochopila že keď rodič povie nie tak to aj nie znamená. Toľko k benevolentnej výchove typu ja počúvam dieťa a nie dieťa mňa a pod. Nehovorím ale že máme dieťa otlkat pre všetko, jasné že najskôr upozorním, vysvetlím prečo nie ale ak ani po 5 raze neuposluchne tak by asi dostala na zadok.