Ako ste vodili dieťa do škôlky s novorodencom?

12. sep 2023

Ahojte, skôr otázka na tie, ktoré ste mali novorodenca v zime, ako ste s ním vodili staršie dieťa do škôlky? Teda autom na parkovisko Ok, ale niekedy potrebujem prejsť ešte aj dosť veľkú vzdialenosť ku škôlke. Ako ste to riešili s novorodencom? Brali ste do auta kočík a potom ho rozkladali/skladali.. alebo dieťa vziať iba do rúk? Podotýkam, že mi termín vychádza na Január. Ďakujem

maribell
12. sep 2023

Ja som chodila peši, takže buď klasika kočík, alebo šatka. Pokiaľ by som chodila autom, tak asi by som brala konštrukciu do kufra, na ktorú iba naklikneš vajíčko 👍. Uvidíš časom 😊 sama prídeš na ten systém, ktorý ti bude najviac vyhovovať.

karolina2121
12. sep 2023

Noo ja uz mam 5 mesacne ale pouzivam najcastejsie nosic to je take najrychlejsie ale take male by som asi iba preniesla vo vajci a potom naspat do auta. Idealne nastoknut na kocik alebo ked nie je velmi daleko z parkoviska tak len tak do ruky vajce zobrat a asi sa ani nezobudi a bude spinkat dalej 😊

nikpa
12. sep 2023

Ja som chodila pešo, bábätko v kočíku, klasika. Keď pršalo tak autom a vyberala som ho aj s vajíčkom z auta a tak brala so sebou do šatne. Do vajíčka som malého obliekla do jesenneho overalu a na vajíčko som prehodila deku keď som ho vyberala z auta. Bola to riadna fuška, celé to zimne obdobie...

zuzanockamt
12. sep 2023

Januárové dieťa, v šatke, nosiči, v kočíku. Chodila som pešo alebo busom. Pešo cesta trvá asi 15 minút.

nikaeli
12. sep 2023

Syn sa narodil koncom januára, dcéru som sprevádzala denne ráno, aj poobede (prváčka) pešo cca 15min - cez štvorprúdovku by som ju samú nepustila. Chodila som kočiarom alebo v šatke.

mamamasama
12. sep 2023

Vajce, nosič

zafir01
12. sep 2023

Mám januárové dieťa .a syn mal 4 roky ,keď sa narodila . Autom do škôlky 5 km .a od parkoviska asi 100m do budovy . Vzala som ju vo vajíčku ,alebo len ma rukách

memma
12. sep 2023

Autom vo vajíčku, často som pred školou nemala kde parkovať, tak som vajíčko nosila v rukách aj 100-150 m

timilv
12. sep 2023

@autorka jeden kočík je vyslovene len taký, že je v mojom aute v kufri. Zaparkujem, poskladám, vyberiem deti z autosedačiek a išli sme do škôlky 🙂 teraz už do školy, ale stále to je rovnako. Cestou zo školy vybavím obchod, malý pospí v kočíku a keď sa zobudí, ideme do auta a domov. Ten kočík budem asi môcť vyhodiť, lebo fakt dostáva zabrať od neustáleho skladania a rozkladania, ale je to super. Menší si na to úplne zvykol a v pohode to zvláda 🙂

pininka1
12. sep 2023

Pešo vyše 1km za akéhokoľvek počasia, občas sme.sneh rozrážali ako prvi s kočíkom.

nikdenikto
12. sep 2023

My sme to mali v rámci dediny, takze buď pešo s kočíkom alebo autom ale parkovanie v pohode pri škôlke, tak som brala len vajce z auta. Neskôr ale keď sa už mala naučila sedieť tak na ruky, lebo to vajíčko mi bolo ťažké. V šatni som ju posadila na zem kym som pomohla staršiemu sa poobliekat.

slavomira236
12. sep 2023

Vzdy kocikom bez problemov

roka84
12. sep 2023

Syn sa narodil koncom októbra a po týždni sme chodili denne pešo s kočíkom za každého počasia

lusyc
12. sep 2023

Novembrové dieťa, staršie boli stále choré, tak nastúpili do škôlky až vo februári.
Keď pršalo, autom, parkovanie daleko, vo vajíčku, naklikla som na konštrukciu, v škôlke odklikla, šla na poschodie dat deti do dvoch rôznych tried v dvoch rôznych budovách.
Keď nepršalo, tak v šatke, neskôr v nosiči, pešo 20 minút.

zorkahorka
12. sep 2023

Do niekolkych mesiavov vozil statsieho do skolky manzel, potom na rukach

pbra40
12. sep 2023

Vo vajicku v aute a potom vajicko len nakliknut na konstruckiu kocika.
V zime som sa bala s nosicom, ak by som sa smykla.

thereisabear
12. sep 2023

Bábätko malo tenký merino overal, dala som ho do nosiča a navrch moju bundu. Nechcelo sa mi riešiť kočík, obliekanie a prikrývanie.

hederamonstera
12. sep 2023

Zo zaciatku nech chodi po starsiu niekto namiesto teba. A kym zacnes chodit ty, prides na system😊

janka_21
12. sep 2023

Malá sa mi narodila v decembri. Našťastie máme škôlku blízko, tak som ju brávala do nosiča alebo kočiara. Ale aj tak to bol zaberák, vychystať v zime dve deti plus seba.

kulumulu123
12. sep 2023

Tiez mam syna v january ked dcera chodila do skolky.. Normalne som vzala kocik mala som taky co sa lahko rozkladal aj skladal z autosedacky som ho supla do teplejo fusaku v kociku a bolo vyriesene 😊

deniska14
12. sep 2023

Ja mam decembroveho a dcera mala 3r. Chodili sme kocikom po mesiaci v nosici mi bolo lepsie ho potom nosit rano, isli sme len odniest. Poobede uz s kocikom a ostali sme vonku sa este pohrat.

aaadkaaa
12. sep 2023

Sice nie do skolky, ale vsade som dieta do asi 7.mesiaca prevlacala vo vajicku, ked to bolo na takyto kratky cas a neoplatilo sa mi roztahovat kocik...

autor
12. sep 2023

Rada by som, aby ho bral do škôlky a zo škôlky niekto iný, ale žiaľ, som nato sama 😁 a dávali ste staršie deti hneď do škôlky po narodení novorodenca? Myslím teda tie, ktoré neboli ešte v predškolskom povinnom ročníku.. alebo ste ich nechali nejaký čas doma napríklad kvôli chorobám/aby si zvykli na súrodenca a podobne?

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
x_mery_x
12. sep 2023

Nase sa tiez narodi v january, ale ja budem chodit peso a kocik necham s malym pred skolkou, kedze su tam schody a uzky priestor :D

nana8989
12. sep 2023

Bud kočíkom, alebo keď som išla autom tak som mala vo vajíčku fusak, malej som dala len pančuchy, body, svetrík, zapla som ju do fusaku, pred školkou som odklikla vajíčko, zobrala dovnútra, tam som fusak rozopla, aby jej nebolo teplo, po riešila staršiu a sup naspäť do auta..

jesenzima
12. sep 2023

S kočíkom 🤷 žiadna veda ...

20erika07
12. sep 2023

Vo vajci vsade, lebo iba tam chcela byt. Taku som mala ruku ako stalone po par mesiacoch 🙂

akbara77
12. sep 2023

Otca nemajú deti?

guiseppinka
12. sep 2023

Ked sa narodila mladsia, starsia bola v jasliach, riesili sme to tak, ze som rano skor zabehla s malou do jasli, muz bol doma a potom siel do prace. Ked sa narodil prcek, najstarsia bola predskolacka, ale korona, takze skolky zatvorene, resp velmi obmedzene moznosti a zacala asi v marci chodit a to sme chodili kociarom. Ked sla do skoly, tak autom na parkovisko, nakliknut vajco, vyjst do skoly, vratit sa, s mladsou do skolky, tam uz len vajco v rukach a domov. Ked uz bol velky na vajco, tak kociar, ale to uz starsia slapala sama z parkoviska... Najdes si system.