Ako sa rozlúčiť s dcérkou v škôlke?

15. jan 2023

Ahojte, dcérka ide prvýkrát do škôlky. Ona je zvyknutá byť aj s inými ľuďmi, len má taký zvyk, že keď idem ja alebo manžel preč (alebo obaja) musí nám dať niekoľkokrát pusu na rozlúčku. Napríklad sa rozlúčime v obývačke a potom ešte beží za nami do chodby pre druhú pusu a napríklad si ešte vo dverách vypýta tretiu. Potom je vnútorne spokojná, zakyva, povie ahoj a zavrie na nami a dobre je. Len párkrát sa stalo, že sme sa ponáhľali a proste este chcela dať jednu pusu, ale už bol muž napríklad vo výťahu. A vtedy je veľmi ťažké ju upokojiť, začne plakať za tým kto odišiel. Každý mi radí, že lučenie v škôlke nemám naťahovať, objatie pusa a ísť. Lenže ja sa práve bojím, že to bude v jej prípade horšie ako keby sa vráti dať mi este pusu ako doma. Nemali ste podobnú skúsenosť?

kacena4
15. jan 2023

zavedte si ritual ze pusu dostane v satni pri skrinke a druhu medzi dverami ked pojde do triedy zamavate a koniec odchadzas drzte sa

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hilda08
15. jan 2023

Moj je presne rovnaký…vela krat este vybehne z triedy a musi dat pusu, spokojny sa vráti do triedy a funguje…ked mu v tom učiteľka zabránila tak vyvadzal, tak uz vie ze ho treba nechat a bude spokojny, na tom nie je nic zle

slavomira236
15. jan 2023

Moja nieje pusinkovanie no koľkokrát ešte vybehne z triedy po pusu bez problemu a pôjde dnu

gertrudaosem
15. jan 2023

@mamula20 za čo vychvalit?

ariannazara
15. jan 2023

Moj ráno vždy plače, tak ho obujem rýchla pusa poviem mu ze mamka po teba príde a utekam😁

autor
15. jan 2023

@hilda08 Presne toho sa bojím, že jej v tom budú brániť a bude este horšie. Lebo ona to ako keby potrebuje v sebe uzavrieť dať viackrát pusu a potom môžme ísť aj na celý deň preč 🤷

hilda08
15. jan 2023

No treba to povedat učiteľkám, ak potom pojde od teba s kľudom nebudu ju musiet trhať z teba nemaju dôvod s tym nesúhlasiť

angel993
15. jan 2023

Od začiatku sa nastavte tak ako vám vyhovuje. A ak to učiteľky nebudú rešpektovať tak sa s nimi porozprávaj. Veď to keď dieťa kľudne ide do triedy je pre nich plus.

nwnw
15. jan 2023

Vykaslisa na rady. Ja sa lucim v skolke svelkacom niekedy aj niekolko minut. Je to dieta a potrebuje to este. Za celu dobu v skolke plakal 1x.

acsa
22. júl 2024

Dcérka je predškoláčka a lúčim sa s ňou v šatni, aj po umytí rúk a aj vo dverách do triedy. Vždy jej poviem, že ju ľúbim, nech poslúcha, nech má pekný deň a že kto príde pre ňu keď sa vyspinká Nikdy to nevadilo ani jednej učiteľke. Aj keď je pravda, že niektoré maminky praktizujú pusu a rýchlo preč . Závisí to od dieťaťa.

evansova
22. júl 2024

Ked mali ist da skolky nase dcery (dvojcata), uz hadam rok vopred som im opisovala ako to v skolke funguje, ze sa tam budú hrat, kreslit, jest, spat a pod. Ked sa im nechcelo posluchat, hovorila som im, ze ich do skolky nevezmu. Pani učiteľka ma na starosti viac deti, preto na toe neposlusne nema cas a take teda do skolky neberu. V sobotu, pred zaciatkom skolskeho roka mohli rodicia prist s detmi a byt v skolke chvilu s nimi,
aby nesli same na nezname miesto. Vyborna metoda. V pondelok sa dcery v satni prezuli a ledva mi stihli povedat paaa a uz ich nebolo.