Ako riešit solárnu alergiu pri výletoch zo škôlky?

katrin
16. máj 2011

Dievčatá, prosím Vás, ako riešite solárnu alergiu svojich detí a škôlku? Myslím, čo robiť preto, aby decká, keď idú von zo škôlky nemali silné prejavy solárnej alergie? (šiltovku nosia, takisto tričko, natieram ich ráno, pochybujem, že učiteľky sa budú zaoberať natieraním detí pred odchodom von)

womenne
16. máj 2011

@katrin Tak toto zaujíma aj mňa, naši budu chodiť prvý krat cez leto do školky a mam z toho strach, nechať im krém v skrinke no neviem, kupuje Daylong a stoji nemale peniaze mam strach aby im ho nemíňali ostatne deti. Ráno natretie nepomože pretože po sváče, malovaní sa umývaju. Asi im kupim do školky nejaky lacnejši aby sa natierali sami, prípadne s pomocou učiteľky.

dosa
16. máj 2011

@katrin - zisti si v skolke, nam uz vlani pani ucitelka povedala, ze treba dat dietatu do skrinky krem a ked idu von, tak sa natieraju.... a ked je niekto menej zdatny, tak pani ucitelky pomahaju... ale ze si nebudu kremy pozicivat, tomu nezabranis... u nas to bolo so zubnymi pastami, zo zaciatku som za mesiac kupila aj tri pasty, ale teraz uz som dlho nekupovala, mala asi cerpa z toho, co napoziciavala 😀 😀 😀 tak radsej si drahy nechat na doma a do skrinky dat lacnejsi... ja som kupila malej do skolky biodermu detsku...

katrin
autor
17. máj 2011

dnes mi pani riaditeľka povedala, že v prvom rade potrebuje potvrdenie od lekára, že deti majú solárnu alergiu a že sa musí spýtať hygieničky, či vôbec oni môžu deti natierať nejakým opaľovacím krémom 😕 😕 😕 Ona totižto ešte nikdy nepočula o solárnej alergii 😨

dosa
17. máj 2011

@katrin no tak to je dost smutne a divny pristup pani riaditelky... kolko ma rokov? u nas ani nemusia mat alergiu a natieraju vsetky deti ked idu von... to ich tam vypustia na dvor a nestaraju sa? ved deti sa nedaju nahnat do tiena a tam ich drzat. aspon v nasej skolke - su tam stromy, trocha tiena, ale zrovna tam sa nebudu cely cas hrat, behaju po celom dvore... a dnes je uz normalne, ze ked chce ist clovek na slnko, tak sa natrie, aj dospely, nieto dieta...

denisenko
19. máj 2011

@katrin myslím si že stačí,ak dieťa natrieš doma...aj tak sa má kremovať aspon pol hodini pred tým, než na to slnko človek vylezie....inak ja dávam malému aj krém do školky, keby bolo treba...a učky bez problémov natrú....my používame Eucerin Allergy protection sun creme....a osvedčil sa...... 😉

segricka
28. máj 2011

ja som s malou natrénovala natieranie doma a potom som jej zabalila do skrinky v škôlke, s učiteľkami som to vôbec neriešila. a keď sa natiera a nejde jej to, bez problémov jej učiteľky pomôžu. jeden čas bol v škôlke zvyk nosiť si balzam na pery a učiteľky aj my sme vštepovali, že sa nepožičiava, je to osobná vec, takže ani nie je tendencia, že by si od nej pýtali.

lienockaa
31. máj 2011

dakujem za tuto temu, ideme do skolky v septembri a ani by mi nenapadlo, ze vlastne co s natieranim pred poybtom na slnku..alergiu sice nema, je iba biely..musim zistit, ale pochybujem, ze ich natieraju, zatial mi to z okolia nikto nespominal, zeby dietatu daval do skolky opalovak..