Ako obliekate deti do škôlky?

27. nov 2022

Ahojte mamicky uz davate na deti oteplovacky a v skolke uz pancuchy a teplaky? Alebo shofshelove nohavice.... rozmysla co obiect aby bolo dobre.

kris_tin257
27. nov 2022

Keď je ráno 0 stupňov dávam oteplovacky keďže chodí peši do škôlky a v škôlke má iba tepláky, zas o 16:30 keď ide domov už býva tma tak oteplovacky muž oblečie a idú domov 😊 ak je 5 stupňov a viac tak iba podsite nohavice

yanni
27. nov 2022

Blba otázka, ked davate pri nule oteplovacky, co obliekate detom pri minus 15?🙄

patka06
27. nov 2022

Pančuchy a tepláky dovnútra nikdy.
Tenké tepláky, vonku na to rifle, keď mrzne podšité nohavice alebo oteplovačky /ak bude vonku dlho v snehu/
Obliecť primerane - nie príliš

kris_tin257
27. nov 2022

@yanni netuším -15 u nás ešte nebolo, keby bolo -15 tak by to bolo výnimočné a to by sme von nešli 😊

katesocka
27. nov 2022

Ja budem asi za zlú matku 🙈 ale teda môj chodí v teplákoch a teniskách. Ráno máme medzi 1-5 stupňov. Pančuchy dám až keď budú aj cez deň hlásiť len okolo 3 stupňov asi 🤷‍♀️ ale je pravda, že má už teplý kabát, pod ním tričko s dlhým rukávom (v ktorom mu je v škôlke teplo, vždy má úplne červené líčka)

yanni
27. nov 2022

@kris_tin257 Pri minus 15 by si nemusela ist do soboty, deti do skoly/skolky, do obchodu atd? Nula nie je nic.Nula je okolo 8smej. Hned rano aj tak deti nejdu vonku. Neskor je uz teplejsie. Sa ani necudujem, ked tu citam, ze na SK decka furt chore. Tu len o babusini citam.

ja_mama
27. nov 2022

Tenke leginy + hrubsie nohavice alebo softshelky na vonku a na dnu len tie leginy, v skolke maju teplo...oteplovacky setrim ma tych -10 😀 alebo teda ked sa budu chodit sankovat...

elizita
27. nov 2022

Podla toho v ktorej časti bývaš. My sme na juhu, Nitra. Ráno sú 2C, cez deň 5C.. obliekam pančušky a tenké legíny,ktoré v triede nemá. Zo škôlky chodíme často peši. Keď nechce šaty,tak jej dám len legíny,ktoré sú zvnútra pocesane.

evinqua
27. nov 2022

Hore tielko tricko/v tom je aj vnútri, na to mikina, bunda stredné hrubá nie úplne najhrubsia.dolu spodne pradlo,leginsy hrubšie a ponozky/v tom je vnútri a na to softselky podsite/ešte ma aj s barancekom na väčšiu zimu. K tomu topanky jesenné vyteplené, ciapka stredné hrubá, nakrcnik. U nás je cez deň aj okolo 10st a rano min 5 bolo takže ešte máme rezervu na mínus

thereisabear
27. nov 2022

Pančuchy vôbec nedávam. Z auta vybehne aj v teplákoch a na von si dá softshellové nohavice na tepláky. Oteplovačky dávam keď je sneh, čiže u nás asi 3-4 dni v roku.

ja_mama
27. nov 2022

@kris_tin257 to by sme my ma severe niekedy ani mesiac nevystrcili nos z domu 😀 - 15 ked nefuka vietor je nahodou vonku celkom fajne, lepsie ako +5 a clapkanica

alex2018
27. nov 2022

Ponozky, teplaky, tricko dlhy rukav. Dcera ak chce saty tak vtedy pancusky a saty...inac pancusky nepouzivame a oteplovacky uz vobec nie. Iba na lyzovanie alebo ked je sneh a pojdu sa gulovat- vtedy ich pribalim do skrinky. V triede byt v pancuchach a teplakoch by sa uvarili

ikissedagirl
27. nov 2022

Dcera zateplene leginy a zimny kabat s kozusinou. Syn tenke leginy a tenka šušťáčka. Obom je akurát. Neobliekam seba ani deti podla teploty, ani podla inych deti. Obliekame sa tak, aby kazdemu bolo dobre. Neexistuje univerzalny navod 😁

kleopatra114
27. nov 2022

Pančuchy/ tenké leginky a na to softshelove nohavice . V skolke ich vyzleciem .

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. nov 2022

@kleopatra114 mozem sa spytat v triede je v pancuskach aj leginach?

slavkadi
27. nov 2022

V škôlke tenké legíny, a na von si oblečie na to zateplené nohavice (má také širšie hrubé legíny) alebo softshelove nohavice. Pančuchy+nohavice do triedy nikdy, tam majú teplo. A na vrch nosí v triede len tričko s dlhým a pod to teraz dávam tielko.

kleopatra114
27. nov 2022

Nie, keď ma tricko , tak ma tenké leginky( bez pančúch ) . Keď ma saty , tak ma pancusky ( bez legín) . Vždy ma len jednu vec, keď idu von, tak si na to natiahne sofshelky

kris_tin257
28. nov 2022

@yanni pri -15 by sme malého zaviezli do a zo škôlky autom nešiel by peši a do roboty by som išla ale ja oteplovacky nenosím, reč bola o obliekaní deti 😊 otužovanie malému stačí v škôlke keďže o 12tej im vypínajú kúrenie a o 16:30 keď preňho prídeme má už oblečenú mikinu keďže tam majú už dosť chladno tak aspoň na tú cestu do a zo škôlky nech je ok

beatrixx1525
28. nov 2022

Ja len technickú poznámočku, v škôlkach sa kúri. Deťom pri hre a pohybe naozaj netreba vo vnútri dve/tri/štyri (áno stretla som sa už aj s tým) vrstvy, je super keď majú na vonku nepremokavé otepľovačky, my učiteľky nemusíme potom riešiť každú jednu špinku a deti sa vonku lepšie vyhrajú. Na vrchnú časť tela deťom v takomto počasí stačí tielko, tričko, na vonku potom už len tenká mikina a obyč. bunda. Samozrejme, úzkostliví rodičia budú vždy deti navliekať do xy haraburd ale zbytočne, dieťa sa akurát tak spotí a má to celé presne opačný efekt. A treba myslieť na to, že čím väčšie dieťa, tým lepšie znáša vonkajšie teploty

matkahelka
28. nov 2022

ach boze, ani sa necudujem, ze deti mate vecne zasoplene a chore, ked v skolke su aj v pancuchach aj v leginach 🤦‍♀️ a ze oteplovaky skolkarovi pri 0 🤦‍♀️ ved otuzovanie je jeden z bodov budovania imunity! ja mam 11 mesacnu, este nechodiacu a v kociku ma stale prechodny overal. starsia oteplovaky nosila ked boli minusy. ach zeny, pozrite si videa ako chodia deti poobliekane v anglicku. 7 stupnov a hole nohy. a cuduj sa svete, ziju.

zuzuliennka1
28. nov 2022

@katesocka nebudes 😁 moj syn chodi v teplakoch cely rok. Rifle nechce. A necudujem sa mu popravde, teplaky zahreju viac, ako rifle. Rifle nijak nehreju.
Na zimu ale kupujem zateplene, hrubsie teplaky. Doteraz bol chory jediny raz (ma 5). Ked nasnezi, tak mu na tie teplaky natiahnem take tie nepremokave nohavice s trakmi, ze do snehu. Pancuchy nenosi vobec. Naposledy nosil pancuchy ked mal tusim rok.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katesocka
28. nov 2022

@zuzuliennka1 no ja som hlavne myslela to, že ešte nemá pančuchy ani zateplené tepláky. Rifle by mu podľa mňa boli v škôlke nepohodlné. A jasné, aj ja mu neskôr dám zateplené tepláky prípadne pančuchy, ale fakt až keď bude chladnejšie.

zorkahorka
28. nov 2022

Byvame na severe.teraz je síce syn chory,ale kupila som mu leginy,v ktorych je dnu.ked idu von,da teplaky.na vrch len tricko s dlhym rukavom a neprefukajucu vetrovku. Na nohy tenke ponozky a zimne topanky

oblecenie99
28. nov 2022

Vo vnútri len legíny (také hrubšie, pohodlné, nie termo) a vonku zatiaľ také nohavice z Decathlonu (nefunguje im poriadne stránka, tak neviem dať link) ale sú turistické, hrejivé a vodeodpudivé. Nie sú to tie otepľovačky na zimu na sánky a lyže, ale myslím si, že do tohto počasia také akurát.

zuzuliennka1
28. nov 2022

@katesocka ano jasne, ja mam tie teplaky zatial len objednane, to tak na december/januar, zatial klasika teplaky 😁, tricko s kratkym rukavom, mikina, bunda. Tielka tiez nenosi.
no a ked teda aj nasnezi, mokro bude, tak na teplaky mu dam ani nie ze oteplovacky, ale take tie tensie nepremokave akoby sustaky, na traky co su, aby proste sa mohol aj v snehu vyvalat a ked bude mokro, clapkanica, nech nie je mokry 🙂

katesocka
28. nov 2022

@zuzuliennka1 ja ani také nemám doma, myslím niečo čo oblečie keď bude sneh... Zatiaľ nehlásia sneženie a teda u nás zvykne snežiť možno 3 krát za zimu, tak to neriešim (a potom sa spamätam na poslednú chvíľu ako minulý rok keď bol vonku v snehu bez rukavíc a v celoročných nezateplenych topánkach 😅)

123tana123
28. nov 2022

Len tepláky, keď bude mrznúť (bude pod nulou) tak mu dám hrubšie tepláčiky. Keď napadne sneh oteplovačky, treba otužovať. Syn bol do teraz len jeden krát chorí na antibiotikách 🙂

jaond19
28. nov 2022

Synovi som davala leginy/spodky a teplaky, vnutri teplaky vyzliekal. Oteplovacky som davala iba ak bol sneh. Ak bola zima bez snehu, tak na spodky isli zateplene gate. V oteplovackach sa mu zle hybalo pri prechadzkach a velmi v tom bol spoteny. Ozaj len do snehu.