Ako naučiť 3,5-ročné dieťa kakať do záchoda?

veronika19895
12. aug 2024

Prosím Vás moje deti nechcu kakať do záchoda dcéra má 3,5 roka a nekaka do záchoda. Keď chce kakať tak si vypýta plienku aby sa vykakala. Viete mi odporučiť ako ich to naučiť?

domiklik
12. aug 2024

@veronika19895 nedat plienku

veronika19895
autor
12. aug 2024

@domiklik skúšala som len potom to zadrží alebo bude plakať že chce kakať

hianicka13
12. aug 2024

Rozpravat sa o tom, vysvetlovat, zistit preco nechcu, skusit najskor teda nocnik, mozno tam si budu istejsie.

e3v3a3
12. aug 2024

@veronika19895 u nas tak isto. V septembri nastupuje do škôlky, som zvedavá ako to bude tam...
Skúšala som mu plienku nedať, ale keď už tretí deň nekakal som to vzdala.
Asi budem dúfať, že bude kakat iba doma

domiklik
12. aug 2024

@veronika19895 u nás to bolo tak isto... Zadržiaval aj tri dni a potom som to 💩 z neho musela doslova vytlačiť. Hovienko už išlo von a on len plakal ze dáme plienku. Vzala som ho na ruky, stačila do v-cka a hovienko z neho vypadlo do záchoda. Potom sme zakyvali hovienku, povedal aj ahoj hovienko a samozrejme som ho nechala splachnut veľkým tlačidlom. Vysvetlila som mu, ze ako je to dobre, ze ho bruško neboli a tak. Knihy a nejaký iné edukativne pomôcky u nás nepomahali

beahaydee
12. aug 2024

Mali sme to iste. Davno odplienkovana, ale na kakanie si pytala plienku. Ked som nedala, zadrziavala aj niekolko dni a potom ju skrucalo a plakala. Tak som ju netrapila, dala plienku, vzdy som ponukla nocnik alebo zachod, rozpravali sme sa o tom. V skolke proste nekakala, vydrzala domov. Postupne to preslo. Ma to vela deti. Aj dr mi povedala, ze to netreba silit, kebo moze mat problemy, ked bude zadrziavat.

vreckovka2
12. aug 2024

Navrhnut, ci by to aspon skusila a ked to nepojde, tak das plienku. Budes pri nej a mozes jej spievat/rozpravat pribeh/citat. Mozno na nocnik najskor. Moze pri tom aj sledovat hovienko/splachnut ho do zachoda. Uistit ju, ze iba vyskusate a ked to nepojde, date plienku. A samozrejme jej ju aj dat. Pomimo vysvetlovat,citat.