Ako je to s cikaním v škôlke?

zuul
31. okt 2011

Maminky chcela by som dat nasho 2,5 roc. Miska od januar. do skolky. Vycika sa pekne na nocnik, obcas sa mu tazsie davaju hore a dolu nohavice a slipky. Ako je to s cikanim v skolke? Tam chlapci cikaju len postojacky do maleho zachodiku? A ked potrebuju cikat odbiehaju sami na wc ze? Bez uciteliek? Nechcem, aby mu ubehlo kym sa bude vyzliekat :( Budeme musiet asi potrenovat vyzliekanie a cikanie v stoji. Dakujem za odpovede.

traktor
31. okt 2011

nemusis si robit starosti..ak dieta potrebuje vykonavat potrebu po sediacky, urcite nebude problem, hlavne, ze ju vykona, nie, 😉 ..u nas pri malych detoch este zvyknu ucitelky pomahat, stat pri dietatku..nevidim problem, zvlast, ked o tom, ze tvoje dieta este potrebuje pomoc ucitelke povies..neboj, deti sa v kolektive velmi rychlo ucia, skoro sa naucia same obsluhovat..a ak by sa aj stala nehoda, vzdy nechaj v skrinke nahradne slipky, teplaky, ponozky..nehody sa stavaju aj väcsim detom..

habibi78
31. okt 2011

@zuul moja dcera teraz nastupila do skolky a funguje to u nich tak, ze male deti chodia kazdu hodinku hromadne s pani ucitelkou cikat.... stoja v rade ako husicky a rad zaradom cikaju do malickych zachodov, niektori chalani po stojacky, ini po sediacky, ako su zvyknuti z domu... 🙂
ak dcera potrebuje cikat medzitym, tak to povie pani ucitelke a ona ide samozrejme s nou.... 😉 aj ked teraz uz zvykne chodit aj sama, ale musi to povedat pani ucitelke...
pre pripad "nehody" ma kazde dieta vo svojej skrinke nahradne oblecenie, u takychto malickych deti sa to stava... 😉

bianca
31. okt 2011

u nas sa chodi tak ako sa tu uz pisalo hromadne.Ak niekto chce ,,mimo rezim,, nieje problem.Ucitelky po kazdom dietati sleduju ci sa vazne vycikalo,splachnu zachodik aby vedeli odsledovat kto cikal a kto nie.Napriklad nasa sa v skolke nevycika vobec.Jedine pred cim ale vystrihaju tak ziadne opasky aby nebol na rychlo problem s odopinanim a ziadne rifle na gombiky to aby sa deticky dokazala v pripade nudze rychlo obsluzit sami a stiahnut si teplacky

mysenac
31. okt 2011

Náš Maťko cikal po sediačky ešte minulý rok - čiže do 4 rokov - doma aj v škôlke. Keď deti idú na záchod, tak to pani učiteľke hovoria - aspoň v našej škôlke - aby mala o nich stále prehľad a keď ju na to upozorníš, že mu treba pomôcť s vyzlečení/oblečením, určite nebude problém a rada mu pomôže...ten prvý rok pomáhajú deťom so všetkým - obliekaním, obúvaním (ak treba aj neskôr) - takže neboj, bude to ok 😉

irriss
31. okt 2011

Ahojky..Tak tady u nas v Italii NIKDO NIKOMU Nepomaha, protoze se to nesmi (hygiena a mravnost)... 😉 ☹
Souhlasim s @traktor 🙂 a jen Ti popisu, jak je to tady.. 😉..urcite se prestanes "bat" toho, jak to bude u Vas, kdyz porovnas, co je u nas..😉..urcite to zvladnete bez problemu...mate k tomu dane podminky a dobre podminky 🙂

Protoze tady:

Kazda skolka(skola) ma nekolik skolnich pomocniku a Ti se staraji o uklid, to plati i pro soustavnou hygienu zachodku. Je to vyresene tak, ze neexistuji prkenka (tak si predstavte tu holou prdelku na zmrzlem porcelanu) 😖 😢
a pokud se nekdo netrefi, skolni pomocnik vse musi uklidit, pripadne vysprchovat a vydesinfikovat cely "wc objekt"...
"Pro jistotu" je detem zakazano na wc chodit, kdy se jim "zachce"...musi vydrzet na stanovenou dobu...skolka je trosku vice flexibilni-bohuzel se ale casto ceka, az si pricurne... 😠 , napr. mym dvojcatum pro "klid" nasadily ve skolce plenky, a to uz kdyz jsme byli daaaaaaaaaaaaaaavno odplenkovani... 😖 Jen jak mit o starost mene...
Ve skole muzou na wc jen o hlavni prestavce (2WC na 200 deti - v rekordnim case 10ti minut)) ..jine prestavky tady nejsou...

macka23
31. okt 2011

Suhlasim s vyssie uvedenym. 🙂 U nas tiez deticky chodia hromadne. Drobec bude ma 3 roky v januari, zacal chodit do skolky v polke septembra. Pani ucitelka sa pytala ake ma navyky, ci chodi postojacky, alebo posediacky cikat aby vedeli ako ho maju dat.. Nehodu mal asi len 2x. Treba mat nahradne slipy, pancusky, teplacky v skrinke. Zvladne to 🙂 Vela stastia. A mozno pomoze par lekcii pisania postojacky od ocina...nasmu sa to dost potom zapacilo 🙂

ivett1
31. okt 2011

🙂 aj v skolke, kde chodia moje deti, sa chodi cikat v skupinke🙂...ak by sa stala nehoda, co je este stale normalne u trojrocnych deti, tak maju v skrinke nahradne oblecenie-spodne pradlo (vratane tielka), teplacikov, pancuch, atd....

babul83
3. nov 2011

Ahoj, aj u nás chodia skupinovo. Kto potrebuje častejšie (náš prípad 😝 ) berú ho aj častejšie. Vždy však musia povedať učiteľke, že chcú ísť na WC, sami nemôžu, to až keď budú asi viac zabehnutý. A po nehode prezlečú, náhradné treba mať, nemusí byť ani nehoda, ale napr. sa oblejú. A s obliekaním pomáhajú a zároveň ich aj učia samostatnosti. Tak rýchlo sa všetko naučí až budeš prekvapená.