Adaptačný proces v školke

jitkau
3. okt 2022

Dobrý deň, moje dcéry (dvojičky) od septembra začali chodiť do škôlky na tzv. Adaptačný proces, pokiaľ chodili do 10 ( 3 týždne) bolo super ( okrem počiatočného plaču), od minulého týždňa chodí do 12.00. První dcéra bola dva dni nesvoja, ale druhá plače, odmieta obedovať. Dnes od desiatej plakali obe.... Máte s týmto skúsenosti???

sandyka90
3. okt 2022

@jitkau moja tiež ma adaptáciu ale zatiaľ bola len 4x do 10.00
Potom choroba. Teraz plače a nechce ísť, tiez ma to zaujíma

siska53
3. okt 2022

@jitkau jasne, ze este budu a mozu plakat . Adaptacia trva aj 3 mesiace.. mam dve deti, takze.. ano, mam skusenost.

matovicova
3. okt 2022

@jitkau pondelky sú vždy ťažké....

janickacrazy
3. okt 2022

@jitkau je to normálne, moj prostredný syn tiež nechcel jesť v školke prvý rok vobec nič, preto chodil len na pol dna, nechceli mi ho zobrať na celý den, potom sa to upravilo

jitkau
autor
3. okt 2022

@janickacrazy ona desiatu zje, ale obed už nie a vytrvalo mrnčí

janickacrazy
3. okt 2022

@jitkau moj síce neplakal, ale zato nezjedol nič, ani desiatu ani obed, chce to čas, ju to prejde

patka06
3. okt 2022

Najhoršie čo môže byť je proces najprv do 10tej, potom do obeda a neskôr aj na spánok - príliš veľa zmien pre dieťa, ktoré musí prekonať. Sotva si zvykne do 10tej, už je dlhšie a znova si zvykať na niečo iné.
Je úplne normálne, že plače a ťažšie to prekonáva, ostáva len vydržať, trpezlivo vysvetľovať.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sandazu
3. okt 2022

@jitkau ahoj...tak ja ťa úplne chápem...tiež mám dvojičky. Teraz su už síce 5 ročne predškolacky...no začiatky boli ťažké.
Tak isto sme začali adaptacnym,no do 12:00..a tak som to nechala celý rok
Proste som ich na obed brávala domov.
Nespali tam iba obedovali aj to veľmi biedne.
Rána boli najhoršie a teda aj pondelky alebo po dlhšej chorobe a podobne.
Veľmi dôležité je aby si ty bola pozitívne naladená a nastavená. Deti to veľmi vycítia.
Mne dokonca raz volali aby som prišla skôr, že už skúšali všetko no že jedna leží na zemi a plače a plače.
No bolo to ťažké...no predstav si ...zvykli si. Trvalo to asi mesiac...potom sa už do škôlky tešili.
Aj tvoje si zvyknú...hlavne trpezlivosť a veľa lásky.. držím vám palce

fiafia
4. okt 2022

@jitkau niektorým detom toto pomalé posúvanie času v škôlke viac uškodí ako pomôže. Plače lebo vie,že mala už ísť domov ale mama neprišla.... Zase si musia zvykať akoby odznova.

ifava
4. okt 2022

Ono to tak proste byva. Deti si velmi rychlo zvyknu na nejaky ten stereotyp a potom kazda aj ked mala zmena ich vie proste rozhodit. No zaklad je podla mna to vydrzat a bude lepsie ver mi

ali184
4. okt 2022

@jitkau U nás je "adaptacny pobyt" že ho dáš rovno na celý deň 🤣 už máme 2 soplikovske choroby za sebou 3 a 4 dni. Ráno hovorí, že nechce ísť do škôlky. Ale dáme učiteľke a ideme, a kým odvedieme staršiu nakukneme do triedy už sa krásne hra, čerstvo 3 má. A čo sa týka jedla... Ťažká kapitola, staršia za rok nezačala poriadne jesť. Čo sa naučila jesť je kôrka, lebo nátierky jej nechutia 🤷🤣 obed moc nie. Jediné čo zje je makovka na olovrant 🤣

Naša škôlka preferuje hneď celé dni alebo do 2 týždňov ak odporučila učiteľka na obed domov. Neplačú im veľmi deti čo vnímam. Možno tvoje majú miš-maš v tom, že tam chodia len na 2 hodiny a takto ti dávajú najavo, že 2 hodiny to tam ani nemusia byt. Je to hnusné napísané, ale musia sú zvyknúť. Buď povolis a zrušíš škôlku alebo vytrváš aj s revom a vysvetlíš, že proste tam budú chodiť a už len výhody hovoriť. To sú len dohady, neviem ako to vnímajú.