Adaptačný proces

20. jún 2024

Ahojte až dnes večer som si bola pre rozhodnutie z MS na poste, tak mala je prijata ale píše sa tam ze od 1.9.do 30.11. adaptacny proces, cosi som uz o tom počula čítala, len kamoška mi teraz píše ze to môže znamenať aj to ze bude v ms napr len na 2 hodiny a potom sa to bude zvyšovať, keď som ja bola malá nič také nebolo, na stránke ms keď som ju vyberala nič také nebolo spomenuté, tak teraz neviem ze co mam čakať prv než tam zajtra zavolám, ja som už oznámila ze nastúpim v práci a čas mam od 7 do 18 a od 7 do 16 podla toho ako sa napíšu smeny, muž bude chodiť pre nu do ms, rátala som ze bude od začiatku do tej 16 aby on mohol ísť vyzdvihnut, môžem nesúhlasiť s tým adaptacnym procesom? Nech viem co môžem zajtra žiadať, 3 mesiace v práci čakať nebudú na mňa. Dakujem

pribinak
20. jún 2024

Všetky deti majú adaptívny proces.

To však neznamená že tam bude 3 mesiace len 2 hodiny. Zvyčajne je to len prvé dni.
Adaptačných slúži na to, aby ak dieťa nespolupracuje, je nadmerne plačlivé, agresívne, apaticke, mohla škôlka ukončiť pobyt v MS

denden77
20. jún 2024

my sme tak mali, tusim 6 tyzdnov to bolo.. brala som si hned kopec dovolenky, nedalo sa inak, kedze je septembrova 🙈🙉🙊 u nas to veru aj dodrzali, tahalo sa to dlho 🤦‍♀️

autor
20. jún 2024

@pribinak aha fiha takže môžu vylúčiť? No snáď si zvykne, ako ostatné deti, či už to bude dlhšie kratšie, ani jeden z nás si nemôže dovoliť ostať doma 🥲 resp keby mam platiť súkromnú ms alebo opatrovateľku tak to vyjde ako keby sme opäť prišli o 70-80% percent druheho platu

matullienka
20. jún 2024

Veľmi záleží od škôlky, moje obe deti boli hneď na celý deň. Prvá si zvykla hneď , druhá bola tvrdý oriešok a 6 týždňov tam nejedla ani sústo.

autor
20. jún 2024

@denden77 jemine a do koľkej bola v ms o koľkej najneskôr si mohla ísť pre ňu? To muselo byt na nervy, a teda kde nám býva babka co som sa bavila so známymi keď sme boli pozrieť tak u nich nič také nie je, tak som myslela ze ani v tejto to nebude, ked to nebolo na stránke pisane 🥲, no nemilé prekvapko

autor
20. jún 2024

@matullienka budem sa modliť nech je tiež ten prvý prípad 🙏...a druha potom už v pohode? Všetko ôk?🙂

matullienka
20. jún 2024

Áno po tých 6 týždňoch si potom zvykla našťastie

denden77
20. jún 2024

@autorka 1 tyzden chodila na hodinu, druhy na 2, potom 2 tyzdne do obeda a 2 tyzdne do 14tej 😁 bol to masaker 🤦‍♀️

autor
20. jún 2024

@denden77 na hodinu? Tak to by sa mi ani neoplatilo ísť domov 🤦‍♀️ masaker podľa mňa cele nahlavu

denden77
20. jún 2024

@autorka asi tak, kedze byvame par metrov od skolky, stihla som akurat kavu vypit 🤣

autor
20. jún 2024

@denden77 čiže dieťa si hodinu poreve na cudzom mieste ani vlastne cez ten plač nič nevníma kde je co je a ide domov, prirovnala by som to , dieťa sa mi stratilo v supermarkete a hľa po hodine sa mama nasla 😅

denden77
20. jún 2024

@autorka da sa to aj tak povedat 🤣 napr. moja nerevala vobec a nechapala, preco musi ist po tak kratkom case domov 🤣
ale zavisi od skolky.. skolka vo vedlajsej ulici sice mala na papieri rovnaky proces ale realita bola ina.. tam to podstatne skratili, ak nebol problem 😊

cezpat
21. jún 2024

Asi každá škôlka to má inak. Deti chodili prvý týždeň doobeda. Potom mi povedali, že je ok, že už môže ostať aj poobede. Takisto väčšina detí.