6-ročný predškolák robí scény

4. sep 2023

Ahojte, uz dlhsiu dobu mame s malym problem, ked ma niekam ist, robi sceny, ze nikam nejde a podobne. Teraz nastupil do skolky, do predskolskej a mala som problem ho dostat do triedy, uchodil, vrieskal, kopal. Viem, ze uz je dost stary na to, aby to nerobil. Minule som ho chcela vziat do detskeho kutika, tesil sa, ale ked sme prisli pred budovu, spustil zas zachvat, on nejde, utekal do auta vrieskal, mna udrel. Nakoniec sme tam nesli. Ked sme niekde na detskom programe, nechce sa zapajat, pritom sa tam tesil, v obchode uteka, schova sa medzi oblecenie.... A takychto situacii je vela a pomaly na dennej baze. Ja uz neviem, co s nim, nerespektuje ked mu nieco kazeme, neposluchne, este odpapuluje, alebo po nas nieco hodi. Nemate niekto skusenost s takym spravanim u deti? Pomohol by psycholog, alebo kam sa obratit. Prosim len komentare k teme, ziadne urazanie. Od malicka sme ho viedli k slusnemu spravaniu, ale asi niekde nastala chyba

martusik2305
4. sep 2023

Tiež mám doma takého a tiež si s ním neviem poradiť skúšala som už všetko. Akurát do tej škôlky išiel pekne a rád 🙂 od teraz by sme mali navštevovať psychologičku tak uvidíme .

siska53
4. sep 2023

Urcite to treba riesit so psychologom.

anjelicek26
4. sep 2023

Vzhladom na vek tak psycholog... bude pracovat s rodicom a aj dietatom, ak to bude potrebne. Asi niekde nastala chyba (?) - nie nemusela, proste ma dietatko problem, s ktorym treba pracovat, na to je psycholog, centrum vcasnej intervencie, logoped, ergoterapeut a mnoho inych... syn bol tiez velmi narocny, patri do autistickeho spektra, mal ine prejavy, ale celkovo strasne narocne, ale my sme to riesili od 3,5 roka velmi intenzivne...tiez mal odklad, chodil do nulteho rocnika, on bol inteligencne vysoko, ale emocne pozadu, motoricky pozadu, bolo to skvele riesenie... dnes je stvrtak a najlepsi v triede, ano ma stale svoje odchylky, ale vzhladom na dlhorocnu pracu s lekarmi a centrom a neskor asistentkou je to velmi oblubene, fungujuce dieta... tym, ze ste to doteraz neriesili poriadne, ste zbytocne stratili cas... takze skus uz dnes obvolat lekarov, zohnat termin je problem, deti, co potrebuju pomoc, je vela... a ak mozem poradit, rano nech ho vodi muz...deti tam robia omnoho mensie sceny, ako pred mamou...

ninusa221
4. sep 2023

Možno je je to aj autizmus..

maminazosatnika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
letfenixa
4. sep 2023

Určite pomôže psychológ, plus môžeš skúsiť Bachove esencialne kvapky a homeopatikum Sedatif.

alickapusinka
4. sep 2023

Mne stačilo slovo udrel má. Je to veľké dieťa vie čo si môže a nemôže dovoliť. Treba ho to odučiť lebo už potom môže byť neskoro. A súhlasím možno má adhd.