6 ročnú mi nechcú vziať do škôlky

tonjadabik2
2. sep 2013

Dobry den. chcem sa opytat. mam dcerku ma 6 rokov teda patri do predskolskej triedy. riaditelka nam ani nedala ziadost. dohodli sme sa s nou osobne ze nam malu vezme do skolky teraz v septembri.povedala ze nebude problem. zrazu mi teraz povedala ze pre nu nema miesto a ze ju jednoducho nevezme.. mala mi place doma ze chce ist medzi deti.kedze byvame na dedine ina skolka tu nieje a ja nemam ako sa dostat do inej skolky kedze nemam vodicak a mam este 3 rocneho syna ktory zase nemoze nastupit do skolky kvoli zdravotnemu stavu. chcem sa opytat : Je predskolska trieda povinna? musi mi ju vziat alebo nemusi? aky je to teraz ten novy zakon??? Dakujem za odpovede.

maznacik007
2. sep 2013

@tonjadabik2 riesilo sa to tu uz vela krat ... ty si urobila chybu .. s predskolackou si mala ist normalne na zapis .... /inak ak ma sest rokov tak si bola povinna s nou ist aj na zapis do skoly a poziadat o odklad skolskej dochadzky / a normalne podat ziadost o prijatie ... zapisy do skol su v januari a do skolok su v marci .
Tvoje dieta by bolo prednostne prijate kedze je predskolak ... a ty by si dostala papier o prijati ... Teraz je to len tvoje slovo proti jej ...
preskolska vychova nie je zo zakona povinna, povinna zo zakona si bola poziadat o odklad skolskej dochadzky ... inak mozes mat potahovacky so zakonom.

ifkael
2. sep 2013

na zapis treba ist..ziadne ustne dohovaranie neplati

tonjadabik2
autor
2. sep 2013

ahaa.. mala len bude mat 6 rokov tento tyzden.. ale povedala som ze uz ma..len tak ale este len bude mat 6. a kedze este nema 6 tak s nou nemozem ist na zapis do skoly.kedze je septembrova tak mi ju nevezmu do skoly preto mala ist este na rok do skolky.a tam ju nechcu vziat..

tonjadabik2
autor
2. sep 2013

kamoska mi poslala: (3) Pri vyššom počte prihlásených detí, ako je možné prijať, riaditeľ prednostne prijíma všetky deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou a deti, ktoré dovŕšili päť rokov veku.
Vyhláška Ministerstva školstva SR o predškolských zariadeniach
Autor: Ministerstvo školstva SR
Zákon číslo: 353/1994
Platnosť: 23/12/1994
Účinnosť od: 01/01/1995

maznacik007
2. sep 2013

ok tak v poriadku ... s tou skolou ale na zapis do skolky si mala ist a mala si normalne dostat papier o prijati ... jedine sa dohodnut s riaditelkou .. alebo sa stazovat u starostu ale tahas za kratsi koniec .. kedze si nesla na zapis 😉

ifkael
2. sep 2013

@tonjadabik2 na zapis predsa mozes ist od 3 rokov veku dietata... ked si nesla na zapis, je to len Tvoja chyba nie riaditelky

sissy27
2. sep 2013

@tonjadabik2 škôlka je povinná prijať dieťa do predškolskej triedy, ale na základe prihlášky, ktorá sa dáva niekedy vo februári-marci, nie na základe ústnej dohody...

tonjadabik2
autor
2. sep 2013

nam povedala ze netreba ist na zapis ze ona ju vezme aj tak..riaditelka osobne.

baryana
2. sep 2013

@tonjadabik2 no podla mna tvoje dieta mali uprednostnit pred nejakym mladsim napr. ale nerozumiem jednej veci. preco to riesis teraz 2. septembra o 10.00. to si skor nevedela, ze ju nevezmu? pises, ze ste sa ustne dohodli s riaditelkou, ze ju vezme. ty si do skolky prisla dnes s dcerkou bez podania pisomnej ziadosti v marci, s vedomim," ze ved sme sa s riaditelkou dohodli, ze mi ju vezme"? alebo teda....podala si vobec do dnesneho dna nejaku ziadost na prijatie 5rocneho dietata do skolky?

sissy27
2. sep 2013

@tonjadabik2 jedna pani povedala, inak povedané, vybabrala s tebou... riaditeľka si musí byť vedomá toho, že deti sa prijímajú na základe prihlášky a nie ústneho dohovoru a tvoj problém, že si netrvala na písomnej prihláške a následne aj písomnom vyjadrení o (ne)prijatí...

baryana
2. sep 2013

@tonjadabik2 teraz citam poslednu tvoju odpoved. takze riaditelka nema o tvojej dcerke ziadne udaje: ziadost, meno, datum narodenia, miesto bydliska, udaje o rodicoch, kontakty a ty si si bola ista, ze dnes ju odvedies do skolky? ty si to takto pochopila? to je nejako velmi divne, nie? alebo tomu stale zle rozumiem?

tonjadabik2
autor
2. sep 2013

@baryana nie nebola som.. volala som jej minuly tyzden ci nasa dohoda plati a povedala ze nie.. cize sme ani dnes nesli do tej skolky ved naco? aby mala plakala?

eeffka
2. sep 2013

@tonjadabik2 prepac ale co si cakala a uz vobec nechapem ze to das ako diskusiu 2.9 o 10,00, moja dcera tiez nebola na zapise a mali sme len ustnu dohodu s riaditelkou ze ju vezme (ale to mala 2r a3m) tak som tam chodila cely august ako na klavir a 15dni pred septembrom mi dala prihlasku a potvrdenie o prijati
nechapem si naozaj cakala ze ste sa niekedy XY ustne dohodli a teraz v pondelok prides... inak zasnem ze 6r dieta este nechodi do skolky, chudak decko na buduci rok, ju tam zvalcuju v kolektive

tonjadabik2
autor
2. sep 2013

@eeffka ako..riesim chcela som poradit..skusim ist po ziadost este sak ako 6 rocnu ju uz musia vziat..ved ja viem ze chudak dieta.. ved niesom debil! tu je riaditelka nikto ju tu nema rad. vrieska po rodicoch obchadza zakony a robi si co chce.

sissy27
2. sep 2013

@tonjadabik2 zbytočne nadávaš na riaditeľku, nech je aká je, ale TY si mala ísť s malou na riadny zápis, neobviňuj druhých za svoje lajdáctvo...

ginger_fox
2. sep 2013

@tonjadabik2 jedina Tvoja sanca je, riesit to so starostom obce, kde byvate. Vyjdes z toho zrejme ako debil, kedze predpokladam, ze riaditelka bude tvrdit, ze Ti nic take nepovedala a bude to jej slovo proti tvojmu. Ale jediny, kto s tym moze nieco robit je starosta, kedze obec je zriadovatelom skolky. Ale to si mala riesit vtedy, ked sti povedala, ze ti dieta nevezme nakoniec.

simca06022011
2. sep 2013

@tonjadabik2 ja nechapem, preco si toto riesila na konci augusta a to cez telefon, aj ked mozno nebehas do skolky rok dopredu, ale ved na jar bolo vsade kopec informacii o tom, ze su zapisy a vtedy si mala nabehnut do skoly na zapis, vypisat ziadost a potom uz si mohla cakat, informovat by ta museli a mohli ste tam ist az dnes, teraz je uplne zbytocne sa stazovat... je nejaky postup, ktory sa dodrzuje a podla toho sa ide. My ako rodicia si to mame ustriehnut. Myslim, ze dcerka uz mala byt DAVNO v kolektive, lebo podla mna dat dieta v podstate az do skoly je riadne nezodpovedne, nakolko miesto ucenia sa bude adaptovat na to ze je medzi detmi, ale to uz je na tebe....
Mozes skusit starostu, ale mozes skusit podplatit aj riaditelku, no ale ak nema miesto tak neviem ako sa to poriesi, nemoze teraz v septembri nejake mladsie dieta vyhodit predsa.

barbs24
2. sep 2013

@simca06022011 ja som tak isla tiez a som tu,nemala som problem sa nijak adaptovat, netreba kazdeho hned odsudit, kazda matka chce pre svoje dieta to najlepsie...milujem ked je kazdy mudry jak z velkej knihy...

simca06022011
2. sep 2013

@tonjadabik2 podla mna tu z jej strany nebol obideny zakon, ona o tvojom dietati v podstate ani inak ako ustne nevedela, myslim ze kopec rodicov sa tam premelie ustne... o pol roka si ta ona ani nemusi pamatat a nie to este aby si zistovala udaje o dcere neviem z kade, ked je tvoja povinnost ju pisomne prihlasit

danjelca
2. sep 2013

tak snad to dieťa má kamarátov a nebolo 6 rokov zavreté= v tmavej pivnici nie?
Nechápem prečo by normálne zdravé decko malo problém ked nechodí do škôlky..ved na ihrisko chodí či ?
Navyše deti v škôlke a už 6-7 ročné v škole to je aj tak uplne iné a to že nechodila do škôlky neznamená že bude mať problém, bože ženy to čo tu píšete..

tin007
2. sep 2013

@tonjadabik2 "ved niesom debil! tu je jebla riaditelka nikto ju tu nema rad. vrieska po rodicoch obchadza zakony a robi si co chce" pozor na ohovaranie. a za hlupu si tu ty sama, sklop usi, zamkni si pusu na dvakrat a chod s prosikom za starostom, aby poziadal riaditelku o prijatie aspon na pol dna.

kacena4
2. sep 2013

chod na obecny urad vypitaj si tlacivo na zapis do skolky a normalne ju prihlas do skolky teraz a do mesiaca sa ti musia vyjadrit ci do 3 uz neviem teraz a kedze je predskolacka tak ju musia prijat uz len cakat ci to bude hned alebo az o tie 2-3 mesiace. hold mala si ich skor na zapis a do doteraz nechodila do skolky? bola s tebou doma?

maznacik007
2. sep 2013

@danjelca ale toto sa tu vobec neriesi ved ta mala chce ist do skolky a place ze nemoze ist, a nemoze preto lebo jej mama nepodala prihlasku, mozno keby to intenzivne riesila cez prazdniny, ked uz zapis odignorovala a neriesila to ci caka stvrte babetko, ked ju picha dva dni po sexe ... tak by mala dnes v skolke bola...

tu pomoze len jedno ist s prosikom za riaditelkou , starostom, ospravedlnit sa ze nepodala prihlasku a prosit aby ju vzali aspon na doobedie...

ja netvrdim ze dieta potrebuje predskolsku vychovu, rodic ak sa venuje to dokaze v pohode nahradit .... ale toto dieta do skolky chce ist ... 😉

danjelca
2. sep 2013

@maznacik007 ja viem že sa to tu nerieši a že malá chce ísť do škôlky no ale zase ak by nešla tak koniec sveta to nie je či?Veď deti sú aj vonku a kopec detí do školky nikdy nechodilo kvoli zdravot. dôvodom a potom sa pekne zaradili do 1. triedy

maznacik007
2. sep 2013

@danjelca ako ja sa nehadam jasne ze sa svet nezruti ..... aj moj je predskolak a neplanovane nemoze ist do skolky /mal uraz/ resp. pojde do nej najskor po novom roku ... ja s nim chodim aj ku klinickemu logopedovi, robime doma rozne cvicenia /aj ked teraz na grafomotoriku nie/ ja sama som tiez kvoli chorobnosti nechodila do skolky...

takze to ja ako problem nevidim ... ale teda musi sa rodic venovat alebo aspon ponukat dietatu dostatok podnetov ... /v zmysle rovnomerneho rozvoja dietata.... co u nas je napr. problem lebo ma teda problemy s grafomotorikou a predsa len v tej skolke ked vsetci kreslia kresli aj on .. a doma su to galeje .. ked je sam ... / ale moj dostane odklad skolskej dochadzky takze tu predskolsku si absolvuje este raz celu ... 😉

tonjadabik2
autor
2. sep 2013

@kacena4 to mi daju na obecnom urade? ziadost? dobre pojdem skusit.

ifkael
2. sep 2013

@tonjadabik2 pane BOZEEE... VED V SKOLKE TI DAJU ZIADOST DO SKOLKY.

tonjadabik2
autor
2. sep 2013

@ifkael ved jadna mi tu pisala ze na obecnom urade mi daju.. tak preto sa pytam ok? viem ze v skolke..

maznacik007
2. sep 2013

v skolke ti daju ale ani ti ju dat nemusia lebo mozu mat v skolskom poriadku ze prihlasky prijimaju len v marci. Takze sa nenadejaj ... ja by som nabehla do skolky s prosikom ospravedlnenim a ze ci sa neda nieco urobit ...

na obecnom ziadost do skolky nemaju aspon u nas nie ...

tonjadabik2
autor
2. sep 2013

@maznacik007 ja sa nemam za co ospravedlnovat! pojdem este raz za nou ale aj s manzelom..a ten je nervak.. uvidime len tak to nenecham.