6 ročná dcérka sa začala v noci budiť a chodiť k nám

sasula8892
14. jan 2020

Ahojte. Prosim vas mate skusenosti? Dcerka od 3 rokov spava sama vo svojej izbe. Nikdy nebol problem, spala do rana a k nam prisla v noci asi tak 3 krat za cely cas. No posledne dva mesiace (v maju bude mat 6 rokov) sa budi a chodi k nam kazducku noc. S nami s spi aj rocna dcerka ktoru casto v noci kojim. Bohuzial ked k nam pride starsia, nezmestime sa na postel a nikto sa nevyspi. Pytala som sa jej co sa stalo, ci ma nejaky problem alebo ci ju nieco netrapi a odppved bola ze nie a ze je vsetko v poriadku. Tak ja nechapem co sa to deje. Sme tam nasackovani ako sardinky a nikto sa nevyspi. Uz to robievam tak ze chodim s nou naspat do postele a lahnem si k nej kym nezaspi. Ale ani toto sa meda dlhodobo. Nie som robot a potrebujem sa aj ka vyspat 😞 Staci ze som kazdu chvilu hore koli kojeniu. Mate skusenosti? Dakujem

amelie2017
14. jan 2020

Mozno jej je luto, ze rocna moze s vami spat a ona nie. Ale mohla aj nieco vidiet v tv, z coho ma zle sny, co ju rozrusilo.

sasula8892
autor
14. jan 2020

@amelie2017 dakujem za odpoved. Toto sme uz riesili a povedala ze jej to nevadi, ze ved aj ona ked bola mala tak spala s nami... nechapem, mala ma uz rok a ona zacala dva mesiace dozadu a hlavne nechapem preco sa budi v noci... doteraz sa nikdy nebudila... aj sa s nou rozpravam a ona s usmevom ze nic da nedeje a ze neviem preco pride. Ze proste ked sa zobudi tak pride 😃

patka06
14. jan 2020

6 ročná by už mala pochopiť, že ak sa v noci zobudí a nepotrebuje napr. na WC, tak ostane v posteli, ja som mojej vždy hovorila "otoč sa na druhú stranu a spi ďalej"

s1m.one
14. jan 2020

ja som spala s obomi, maly mal sice 3, ked sa mala narodila, ale dietatko neprizna, ze mu nieco vadi a moze sa citit "odstrcene" mas cez den cas iba pre nu? napriklad prechadzka na 20min len vy dve? alebo tak? mne sa tiez narodila sestra ked som mala 6 rokov, je to take obdobie, ze este nie je velke to dietatko a chce mat maminu len pre seba...

gabulienka623
14. jan 2020

Neporadim, ale presne ako by ste písali o mojej dcére. Vo svojej izbe je od 2,5r, vždy prespala celu noc. Samozrejme občas sa stalo, že v noci prišla, ale to bolo vždy len ked bola chorá. Teraz má 5,5r a asi pred mesiacom a pol sa začala budiť a chodí každucku noc k nám do spálne. Neviem čo za tým je, ale naivne verim, že je to len nejaké prechodné obdobie a čoskoro to prejde 🙂 ako veľmi mi to neprekáža, keďže väčšinou sa ani nezobudim, proste príde, ľahne a spi. Za posledný týždeň sa už stalo, že 2x prespala celu noc v izbe, tak snáď sa čoskoro vrátime do starých koľají.

sasula8892
autor
14. jan 2020

@patka06 preeeeesne toto iste do bodky jej hovorime aj j 😃 ved doteraz bolo vsetko ok. Tak ja naozaj nerozumiem co sa stalo zrazu a preco sa budi...

sasula8892
autor
14. jan 2020

@gabulienka623 ani mne by to nevadilo, no sme tam uz traja a ked pride aj ona tak manzelovi trci rit von z postele a my sme ako sardinky 😃 nechapem co sa babam teda stalo 🤷‍♀️ Snad ich to rychlo prejde

patka06
14. jan 2020

@sasula8892 to by som ju pri posteli otočila, odprevadila do jej postele, dala pusu a spať
Neviem si predstaviť, že by malo dieťa spať s nami posteli. Aj ako bábätko mala svoju postieľku s dostatkom priestoru

maciatkolulu
14. jan 2020

@sasula8892 môj malý ma šesť a spíme spolu, ono veľmi rýchlo prejde ten čas, že ťa deti fyzicky potrebujú a preto si to užívam.... Mam dve dospelé, aj s tými som spolu správala a muž v druhej izbe a je to absolútne ôk, s dvomi sa vyspi úplne v pohode. Je to naozaj krátka doba. Môj muž je s tým v pohode a aj ja a malý maximálne. 😉

gabulienka623
14. jan 2020

@sasula8892 áno aj y nás to vadí manželovi, keďže dcéra sa vždy nalepí naňho tak že až padá z postele 🙂 a tiež máme mladšiu 3rocnu, ktorá tiež rada pride, tak niekedy sme tam štyria tiež ako sardinky 🙂

syslik81
14. jan 2020

moja sa tiez presuva ku men ma 6 ... som jej povedala ze musis co najdlhsie vydrzat inak budem unavena v praci a ze sa jej budu deti v skole smiat ze je babatko co spi s maminou v postely ... keze vsetci spoluziaci uz spia samy pomohlo a uz len rano sa presunie pred vstavanim sa pomojkat

danieli
14. jan 2020

My sme mali nacas v spalni aj matrac navyse a mensiu detsku postel, spal kto kde chcel, kto chcel s nami mohol a kto chcel sam sa odpratal k sebe do izby, tato lubovola velmi pomohla, akoby uistila a ukludnila vsetkych😊

althejka
15. jan 2020

u deti clovek nikdy nevie,syn ma noc kedy spi uplne super sam,alebo ma aj tyzden snuru kedy chodi ku nam,pripadne nevie zaspat,alebo nieco bolo v skole,alebo iba nieco vide,alebo sa mu nieco snivalo predoslu noc, proste nechce byt sam. no a vtedy ide tam,kam vie ze je absolutne bezpecie a to je jaaaa. muz sa dvihne a ide k nemu do postele, nema s tym nastastie ziadny problem, takze sardinkovo sa nekona a vsetci psime dalej.

dia6
5. mar 2020

Aj my sme to mali, len o niečo skôr začala, teraz má 7 a už spinká pekne vo svojej posteli. Jednoducho to nejako samé prešlo

jmjznn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lua278
23. jún 2022

Toto robila presne aj moja dcéra. Jednu noc začala k nám chodiť do spálne, že ma zlé sny. Skúšala som si tam ľahnúť k nej, ale keď som od nej odišla do piatich minút bola pri mne. A pri Tom v izbe spávala so staršou sestrou. My sme to nevydržali tak sme jednoducho presťahovali posteľ naspäť k nám do spálne a dieťa spalo celú noc. Trvalo to asi rok a teraz pred 3 mesiacmi sme to skúsili znova a spí normálne sama v izbe. Neriad sa tým, že už má toľko rokov, ona musí spať sama. Jednoducho to dieťa musí k tomu dospieť. Ja stále vravím že je dobré keď ešte sa k nám v noci prídu pritulit alebo že spia pri nás. Čo by si za to dala za pár rokov 🙂