5 ročný chlapec sa nevie sám hrať

bubinko83
29. júl 2013

Viete mi poradit ako na chlapca čo ma 5 rokov a nevie sa sam zahrat ?Všetko ho bavi 5 minut a je dohrane.Aj sa mu snažim venovat ale vždy to nejde a potom je problem,je smutny a my snim.Stale potrebuje spoločnost alebo deti,ale nie cudzie ale len čo pozna. ☹

barborka2708
29. júl 2013

Ahoj, no moj maly bude mat v oktobri tri ročky a tiez je to s nim biedne. Stale s nim niekdo musi byt ,cely den nic ine nepocujem len mama pod sem ,mama pod sa hrat...... 🙂 , v septembri nastupuje do skolky tak to bude hadam dobre 🙂 a tvoj tiez chodi do skolky?

gagi
29. júl 2013

Môj syn má 5,5 a je to niečo veľmi podobné. Hráva sa síce aj sám, ale začne až po tom, čo ho "odbijem" keď musím napr. variť alebo urobiť niečo v domácnosti. Ja som na 99% presvedčená, že si za to môžme samé. Tak sme si ich naučili, keď boli menší, možno až priveľa sme sa im venovali a hrali sa s nimi a teraz sa to trošku obracia proti nám. Môj druhý syn má dva roky a je to niečo úplne iné. Úmyselne som sa s ním nehrávala a nehrávam až toľko ako s prvým synom a naozaj je to pravda. Je oveľa samostatnejší, hocikedy si sadne medzi hračky a pol hodinu sa odtiaľ nepohne a pekne sa hrá sám. Samozrejme, že sa mu venujem, aby ste to zle nepochopili, ale hrávam sa s ním podstatne menej ako so starším. Takže asi viem kde je "pes zakopaný". Neostáva nám nič iné, len počkať kým z toho vyrastú.

bubinko83
autor
29. júl 2013

@gagi ja si tiež myyslim že to prilišnim venovanim sa detom.My sme boli taky "samorosti" a nikdy sme sa nenudili ,fakt len vynimočne.A naš sa už nezabavi ani so mnou ,chce hrat pexeso prevrati 3 obrazky a už ho to nebavi ☹ Druhemu sa nechcem a ani nebdem venovat prave kvoli tomuto.A to sa ti deti nezahraju spolu?
@barborka2708 v školke je to super tam sa zabavi,velmi rad tam chodi.

lalus
29. júl 2013

@gagi
@bubinko83 no ja si dovolím s vami nesúhlasiť... ja som sa tiež staršiemu venovala na 120 % a hrať sa sám vie.... začal sa postupne osamostatňovať od cca 2,5 roka. teraz sa zahrá pekne aj sám ak potrebujem navariť, či sa postarať o menšieho. samozrejme, že má aj chvíle/dni kedy nevie čo so sebou a nezahrá sa, len mi píli nervy a pobehuje hore-dole po byte, ale to beriem ako normal. takže si skôr myslím, že je to prípad od prípadu...každé dieťa je iné 😉

gagi
30. júl 2013

bubinko83 hrajú sa samozrejme aj spolu, ale pre staršieho, kt. má 5,5 to nie je až také zaujímavé hrať sa s 2ročným. Ale teraz v lete som šťastná prešťastná keď sa môžu kúpať v bazéne, tam vydržia spolu aj dve hodiny, tam vekový rozdiel vôbec nevadí 😀

bibi23
26. sep 2013

@bubinko83 syn tiež 5rokov a škôlka super, no doma sám nechce. chvílku začne sám a potom hned vykrikuje mamí a ocí toto pomoct, sem pozriet a dožaduje sa pozornosti. venujeme sa mu myslím až vela, ale už sa mu snažím postupne rázne vysvetlovat, že on má svoju prácu sa hrat a ja musím varit, prat a upratovat. tak ked má náladu, tak mi pomôže, alebo si začne kreslit. postupne sa myslím aj zlepšuje trošku - samozrejme aj podla nálady.