5 ročné dieťa a sociálne siete

vojtka1968
18. mar 2013

Som rozvedena, mam dve deti, dospeleho syna - 23 rokov a dceru 16, a priatela, ktory je odo mna o 10 rokov mladsi. Priatel ma 5 rocneho syna z predchadzajuceho manzelstva, ktory zije so svojou matkou. . Je strasne zlaty a bezproblemovy. Kedze zijeme v zahranici, nema s nim pravidelny kontakt , co ho samozrejme velmi mrzi. Navrhol svojej byvalej manzelke kontak so svojim synom prostrednictvom skype. Ona zasadne nesuhlasi, vraj je skype pe taketo dieta nebezpecny. Navrhuje facebook, na ktorom udajne maly vie uz pracovat !! Je to pre mna uplne nepredstavitelne, aby 5 - rocne dieta vobec vedelo co Facebook je, a nie, aby vedelo s nim pracovat... Pre mna je to nepochopitelne. Mate s niecim podobnym skusenosti? Ako psychycky vplyva skype na dieta? Moze ho nejakym sposobom ohrozit? Nemyslim si to, a ani ludia v mojom okoli v tom nevidia ziadny problem. 😉

katren
18. mar 2013

@vojtka1968 podla mna ho ohrozuje viac Facebook ako Skype..... 😕

limoncino
18. mar 2013

@vojtka1968 pre mňa je väčšie pardon za výraz "svinstvo" FB. Skype mu mamička môže nastaviť tak, aby ho nikto nekontaktoval, nemusí tam o sebe nič písať. Účet na FB pre tak malé dieťa sa mi zdá vyslovene chorý nápad... o to smutnejšie pre mňa vyznieva fakt, že s ním vie pracovať...
Skype je na komunikácu určite lepší, môže si s ockom telefonovať do aleluja, uvidia sa, môže mu ukázať hračky, kresbičky, nedokážem si predstaviť, ako si 5 ročné dieťa môže písať s otcom cez FB, to už ako vie písať??? 😕 😕

ervenka
18. mar 2013

@vojtka1968 Ja si myslim prave naopak ako ex tvojho partnera. My pouzivame skype medzi mnou a mojou mamou. Obcas mam drobca na kolenach a vtedy je zlaty, krici- BABAAAA (babka) a dava pusinky a tak.. Ako by inak poznal svoju babku? JAsne, mame foto, ale tam nepocuje hlas.. FAcebook- tam mozes dat fotky atd.- to sa mi zda o vela viac zneuzitelne. NAvyse skype je rychly- dohodneme sa, zavolame si, hotovo... FB jednoznacne LEN pod dozorom, aspon do takej 15. Moja sestra to vyriesila tym,ze je s jej detmi(16apol, 15, 10) aj FB kamaratka- takto presne vidi kto, kedy, s kym a ako...

hajajanka
18. mar 2013

FB je pre take male dieta velmi zradny. Ved v takom veku si vela veci neuvedomuje, moze to ktokolvek zneuzit. Ja by som volila Skype. To mu jeho matka zapne v dohodnutom case, pokeca si s tatinom a je to. FB ma vela zaludnosti, to urcite nie je pre male decko. Teraz moze mat prehlad o jeho FB aktivitach, o tri roky uz nemusi mat (chlapec zisti, ako sa co povypina, deaktivuje a moze si robit, co len chce - trebars aj navstivit nejaku hanbatu stranku). Takze podla mna FB nie!

gretka2
18. mar 2013

????? Skype???? no my ho pouzivame len ako telekomunikacny kanal na volanie (+kamera) s ludmi, ktorych mame v zozname. A FB???? No od toho chranime zatial syna (9r), a je tam neporovnatelne viac nastrah ...Nikdy tam nevies, ci zrovna neokomentuje priatel tvojho priatela nejaky nevhodny obrazok ci video, ..... Dost cudny nazor. Aj ti vysvetlila, ze preco to tvrdi? Lebo moj nazor je uplne opacny. Ale ak na nieco zaujimave prisla, sem s tym, aj ja sa chcem poucit...
Ale 5r dieta na FB... 😕 🙄 🤐
Co je na Skype nebezpecne???
Nepochopila si to nahodou ty nespravne?

aliza
18. mar 2013

@vojtka1968 a co na tom facebooku, maly bude pisat spravy otcovi a downloadovat fotky? 😀 kedze zijem v zahranici, skype u nas fici takmer kazdy den....ako nechapem, co je na tom nebezpecne? ved malemu nech zapina skype ona, on heslo nemusi vediet a tak si ho ustrazi, ked uz sa boji.

ajsenz
18. mar 2013

ahoj my sme s mojím tatom na diaľku väčšinu roka je v taliansku, a naši aj my s ním komunikujeme na skype prostredníctvom volania. Neviem či si píše priateľ so synom alebo či volávajú..ale na skype nenarazí ani na neprístupné obrázky ani na nič...čiže mi to príde trochu divné z pohľadu tej matky

sissy27
18. mar 2013

@vojtka1968 no pre mňa zásadná otázka: malý vie písať a čítať? lebo teda pokiaľ viem, tak na fb je klasika chat, ktorý vyžaduje znalosť písania a čítania... a cez skype sa dá rozprávať / pozerať... takže ak kontakt, tak určite skype... tam jediné "nebezpečenstvo" vidím v možnosti vírusov, ktoré sa šíria cez skype, ale tak to zvládne nejaký antivírus (predpokladám, že toto platí aj pre fb)... fb som ja nedovolila ani mojej 9ročnej, a kým budem mať na to dosah, tak ani nedovolím...
rada by som si vypočula jej argumenty, prečo je skype pre 5ročné dieťa nebezpečný a fb naopak... tajne dúfam, že si len poplietla "pojmy a dojmy" a pochopí...

gretka2
18. mar 2013

Stale mi to neda....nemyslis to opacne?
Ako bude 5r dieta komunikovat cez FB. Vie citat a pisat?
Bud si sa ty zle vyjadrila, alebo si zle pochopila. Lebo na FB sa len pise a cita , a ukazuju fotky...

kaktusik007
18. mar 2013

@vojtka1968 moj ani nie 2 rocny syn je v pravidelnom kontakte cez skype s mojou tetou a jej manzelom, ktory sa prestahovali do zahranicia... .. dokonca si sam pyta notebook s tym, ze chce telefonovat..... videohovor je uplne v pohode a normalny, dava kontakt s druhym a ked potom teta s ujom prisli osobne na slovensko, absolutne s tym nemal problem, prave naopak, hned ich poznal..... uz su tam odstahovani viac ako rok, takze on bol fakt malinky ked tam sli...
a starsi rovnako - ziadny problem...

na druhej strane chapem matku syna tvojho partnera --- v tom, ze nechce, aby telefonoval s dietatom... ja tiez som proti telefonovaniu, pretoze to je ine ako ked telefonuje s mojou tetou --- otec ho rozrusi a ja som vystavena potom velmi vela otazkam..... ale zase ona riesi ze nie skype, ale ano facebook..... a toto uz nechapem, pretoze facebook je nieco, coho sa stranim aj ja... a asi je fakt dovod, pre ktory by facebook ucet mali mat iba deti nad 12 rokov, co maju mimoochodom v pravidlach......

zase ina vec by bola, ak by otec mojich deti bol v zahranici a chcel by s nimi telefonovavat cez skype, pretoze navstevy nie su mozne.... asi by som to vyriesila vopred urcenymi casmi --- lenze vies, ked matka nechce, tak pc zapnuty nebude.... ze ano 😀

digysa
18. mar 2013

@vojtka1968 V prvom rade, ak si mysli ex-manzelka, ze Facebook je bezpecnejsi ako Skype, tak to bude mat tvoj priatel neskutocne tazke pri akejkolvek komunikacii s nou. Totiz ta jeho ex-manzelka je poriadny DEBIL ! A s debilom sa tazko dohovara, komunikuje, alebo diskutuje o comkolvek...nie to este o dietati. 😒

Urcite asi nevie, co je skype, lebo by takuto KRAVINU prveho stupna v zivote nepovedala.
Facebook je jedna z najnebezpecnejsich stranok na internete, hlavne pre deti, ktore nechapu ake dosledky moze mat taka obycajna vec, ako niekomu prezradit Meno,vek a miesto, kde byva......V zidnom pripade by som mojim detom nedovolila Facebook vo veku 5 rokov!

No, ale podme k meritu veci......s blbom sa dohodnut neda...ona je skutocny BLB! Ak tvoj priatel chce vidiet syna, tak sa vobec nedohadujete cez aky komunikacny prostriedok sa budu rozpravat.... Chce to cez FB, tak sa s nim rozpravajte cez FB. Ty tvojim nazorom nic nevyriesis a tvoj priatel pride o styk so synom. Urobte jej radost.

Inak Facebook uz ma nieco podobne ako Skype. (akruat ja urcite upredsnostnujem Skype- mam tam iba cisla rodiny a ludi, ktorych pozname osobne a deti mozu vytocit akekolvek cislo a viem, ze nezavolali nejakemu neznamemu pedofilovi)
Tiez zijem v zahranici a dcera ma 5 rokov a ona netusi, co to FB je...a moj starsi syn tak isto.

digysa
18. mar 2013

@vojtka1968 Inak dala by som jej precitat tuto diskusiu, aby sa isla hanbit.....

irriss
18. mar 2013

@vojtka1968
jak by pouzival Skype? Predpokladam,ze jeste neumi psat..zrejme by videl tatinka a tatinek jeho pomoci videokamery..nevim, jak by mohl byt tento videozaznam nebezpecny.. 🙂
FB...jses si jista, ze to tak je? neni to nejake nedorozumeni?? jak by pouzival FB ke komunikaci??

simonka16
18. mar 2013

Chorá mama na hlavu(prepáč ale tá žena si je) 5 ročne dieťa chce asi uvidieť svojho ocina na skype a nie na facebook kde je najviac úchylov na svete .... fuj neznášam tú modrú sieť ! som zásadne proti tej sieti všeobecne nie ot eštš 5 ročné dieťatko ...určite odporúčam viac skype chce vidiet ocina ja na živo nie len na fotkách a cez video-skype je to čiastočne možne 🙂

sendy182
18. mar 2013

@vojtka1968 tak mi to pripadá ako keby chcela matka dieťaťa niečo našiť na svojho ex......lebo toto nie je normálne akože 5 roč. dieťa vie pracovať s fb.......dávať statusy a tak... ☹ ☹ ☹ .....aby to fakt neotočila niekedy v budúcnosti že otec dieťaťa navrhol fb.....ktorý je podotýkam oficiálne asi od 12-13 r. ?

inkinka
18. mar 2013

su deti, ktore v tom veku vedia perfektne citat a pisat, takze technicky by FB zvladli. Len neviem, preco je skype nebezpecnejsi, ze by pre toto ? http://www.dsl.sk/article.php?article=13869&cou...

zuzana76
18. mar 2013

tiez nerozumiem, naco je 5-rocnemu dietatu FB, ale ja ked som este FB mala, tak tam moje kamaratky mali aj svoje deti v priateloch, teda,ze napr 6-rocne dieta malo vytvorene svoj ucet, neviem sice naco. Ja som si FB zrusila, zdal sa mi nebezpecny a povedala som si, ze dalsi pozierac casu nepotrebujem. Takze ci to ta dotycna mamicka nemyslela tak,ze zalozi svojmu synovi ucet a tam bude davat jeho fotky ako rastie. Inak ovela lepsia komunikacia je na skype, pre male dieta, tiez sme to vyuzivali, ked bol niekto v zahranici.

monika15
18. mar 2013

@vojtka1968 5 rocne dieta a facebook !!!!!!!!!!!!! jejda... tak to uz hej.... hrozne :((((
mi bezne pouzivame skype kedze sme za oceanom... a mama na SK nevidim v tom nic nebezpecne...

haslerka27
18. mar 2013

skype je super,nedam dopustit.moja 2rocna takto komunikuje s babkou a dedkom kedze zijeme daleko od nasich a svokrovcov....a bude stale...a co sa tyka fb tak to je kapitola sama o sebe....

mata95
18. mar 2013

@vojtka1968 ja neviem,moja dcera ma 2a pol roka a ovlada pc tak že sama nechapem kedy sa to naučila,mame nb,bez myšky,mala si riadne palcom posuva kurzor sama si zapne čo chce,takže ked ma maly 5rokov nemyslim si že by ho skype nejako ohrozoval,pokial tam nesedi dennodenne niekolko hodin tak čo,kamoškina dcera ma 5rokov a tieš chodi na fb,normalne mi vypoisuje ako velka žena,samozrejme kamoška sedi prinej aby mala niečo neporobila....ale nechapem prečo jej vadi skype ked jej nevadi fb....logika

katka1981
18. mar 2013

Tak my sme doma nastavili skype len preto, aby dcerka volala s mojou maminkou zadarmo. Mala asi 2 roky. Ale viacmenej ju to nebavilo, saskovala, tak sme s tym pocase prestalo. Ak by ju to bavilo, je to super vec. Ale co sa tyka FB, tak som rada, ze mam este ani nie 4 rocnu dceru, lebo uz teraz sa toho desim co bude. Ked vidim tie deti, co tam vidia, ved si pridaju kamaratov kadekoho, rovesnikov ich rodicov, zdielane kadejake fotky, videa, rozhodne internet nie je vhodny pre male dieta bez dozoru. Skype je podla mna uplne v poriadku, ved vedla neho kludne moze sediet aj jeho matka.