5,5 ročná dcéra začína byť nezvládateľná. Čo mám robiť?

ywonnee
27. mar 2012

Moja dcérka má 5,5 roka,ale mám pocit jednu chvíľu že má 15 rokov (vyjadrovanie) a druhú že má 6 mesiacov, je to zvláštne, má drzé reči, je panovačná a keď to nedosiahne rozreve sa. s jej otcom nežijem už 4 roky, videla ako ma mlátil a aj teraz vidí ako sa ku mne chová je naozaj buran, mám teraz manžela s ktorým mám syna, ja osobne aj okolie majú pocit že uprednostňujem ju nie malého a ona aj tak mu robí zle, vadí jej že nie je len všetko pre ňu, niekedy ho pobozká a obíme a potom za 5 min ho odstrčí že ho neznáša, nechápem už neviem. začali jej aj strašne vypadávať vlasy je stále nervozna, a keď je v poho a z niečoho sa teší zrazu akoby jej preplo a je mrzutá a dupe a kričí po mne :( pýtala som sa aj pediatričky a poslala nás k psychologičke lenže táto tu po ruke hneď jej naordinovala asi 5 druhov homeopatík , nejaké vytamíny a ešte lieky na ukľudnenie bez toho aby ju vôbec sledovala. potom sme sa pýtali k inej ale tá je 50 km ďaleko a pre mňa je to finančne veľmi náročné hlavne teraz keď je manžel bez práca, neviem čo robiť, môj ex sa mi začína vyhrážať že ju nezvládam že asi si ju bude žiadať k sebe. oni sú tam na ňu samú 4 niekedy 6ti skáču ako ona zapíska ale ja som na nich sama. neviem som už zúfalá, poteší ma každá rada čo mám robiť a ako. je nádherná, inteligentná a dnes mi učiteľka povedala že schválne začala zo seba robiť hlúpučkú, prestala sa aj učiť. naviac začala mať nočné mory keď mi hovorí svoje sny mám zimomriavky.

nikush
27. mar 2012

osobne by som sla tych 50km k druhemu psychologovi. stalo by mi to zato, aspon sa poradit

borivoj
27. mar 2012

nepoustej na nejakou dobu malou k byvalemu manzelovi ja myslim ze problem bude tam.. moc drzim palce at je vsechno ok.

lili_mia
27. mar 2012

ja si myslím, že pracovať treba aj s tebou a tvojím mužom, prípadne rady ako máš reagovať ty na ex .. viem že na burana kľud nepomôže, ale vyzerá to tak, že dcérka cíti tvoju neistotu a využíva to .. to že robí zo seba hlúpučku, ja som také robila tiež v jej veku, pribudol súrodenec a ja som šla doslova nabok, nemali čas sa so mnou hrať apod .. netvrdím, že je to tvoj prípad, len píšem ako to bolo u nás .. čiže obzeraj sa aj po človeku pre vás ako rodičov, aj ako partnerov
.. naozaj chod ku inej mudr, ex nedá peniaze na cestu? ide aj o jeho dcéru, malo by mu na tom záležať, tak nech si reči, že ti ju vezme, nechá niekde inde, pretože ten problém prejde na neho a potom to bude on, kto ju nebude zvládať .. píšem ti narýchlo, ked ma ešte niečo napadne, tak ti napíšem, zrejme už do ip, kedže si to dala ako otázku

janicka11
27. mar 2012

ja by osm tiež skor raz aspon šla tých 50km ved je to tvoja dcerka stojí ti zato,určito nič za to nedáš skor raz a možno naposledy uvidíš ako to dopadne.hmm?deti s všleiaké v tejto dobe vidím to akosi rýchlejšie ako by dospievali,su velmi bystré a mudré,no to čo píšeš asi neni v poriadku... 😢 uvidíš časom,držím palce

adahk
27. mar 2012

my máme v meste veľmi dobrú pedagogicko-psychologickú poradňu, nám to pomohlo, skús pohľadať niečo podobné. pa prajem pevné nervy

space1
27. mar 2012

skús online detská psychologická poradňa jednu som ti tu dala napr: http://sk-sk.facebook.com/pages/On-line-detská-...

dokocaidovoza
27. mar 2012

skus pripadne tuto poradnu - psychologicky, co ju robia poznam a su super http://www.facebook.com/#!/pages/Detský-psychol...

mirka_80
28. mar 2012

moja dcera je presne vo veku 5,5 roka, syna mám 1,5-rocneho, ale s jednym muzom, ktory je dobrym otcom a muzom... napriek tomu vela z toho, co si pisala, zazivame tiez s dcerou: spravanie ako 15-rocna, inokedy sa zase hra na babatko... k vlastnemu bratovi sa tiez sprava tak, ze raz ho lubi a potom ho bije- podla mna jasna ziarlivost, kedze maly je velke slniecko a vsetci sa radi nanho pozeraju, vsetky babky ho uprednostnuju... u nas mame problem naviac- nechut jest, ale ze brutalnu--- maly spapa 2x tolko ako ona... uz som jej kupila vitaminy, aby jej vlasy nevypadavali, nebola casto chora...
takze zaverom je, ze neviem, v com su nase dcery rovnake, ale byvalym manzelom to nebude... tiez som na obe deti skoro stale sama, ale ked je u niektorej babky, tak je stredobodom, lebo tam je sama, bez brata... potom sa vzdy tazsie zvlada, ked odtial pride... mozno to je problem, ze u otca je jedinacik, zatial co ty ako matka delis svoju pozornost medzi dve deti

hajanka
28. mar 2012

taketo spravanie u 5r. dietata nie je ok
v prvom rade sa ukludni a poriadne rozmyslaj, najskor nad sebou (spravanim, vystupovanim, akym si prikladom, ako riesite problemy, ako spolu komuniujte... atd.. je toho vela), nad tym ako zijete a potom nad dcerkou z coho jej spravanie moze pramenit, len ty ju poznas najlepsie, ty si s nou kazdy den od narodenia, musi tam nieco byt, taketo veci sa nedeju zo dna na den takze jej spravanie muselo niekde zacat, nejak sa stupnovat, vyvyjat (urcite by som zamedzila styk s otcom - buranom, to jej dobry priklad urcite tiez nedava a urcite ma tiez nieco s jej spravanim)
a potom sa spoj s psychologickou, nech uz je ako daleko

sintra
28. mar 2012

neviem, ci inklinujes skor ku klasickej alebo alternativnej medicine...ale urcite by som ti odporucala kombinaciu oboch - jednoznacne kvalitny detsky psycholog plus homeopatia, ktora ma velmi ucinne jednozlozkove preparaty na vsetky problemy, ktore si u dcerky vymenovala.

sisaha
28. mar 2012

tvoje dieta potrebuje psychologicke vysetrenie, nie iba nasadenie homeopatik a vec je vyriesena. V jej dušičke sa odohrava nieco a co nemusis prist a takisto nevies akym spôsobom na nu vplyva tvoj ex, ked je u neho. Zacala by som vysetrenia u pediatricky (kvoli padajucim vlasom) a pokracovala psycho vysetrenim u normalneho detskeho psychologa. Viem, ze je to financne narocne, no na to, aby sa jej stav zlepsil bude to vyzadovat viac ako jednu navstevu u neho. Neboj, pomoze ti najst pricinu a odstranit ju.. 😉 Drzim palce.

anjelicek26
28. mar 2012

Nemoze mala mavat bolesti hlavy? Migreny? Zmena spravanie je velmi cudna, az extremna, treba aj poriadneho psychologa, ked ti tento nepomohol, ved nie je jediny na svete. A ja by som trvala na ct hlavicky (kvoli vyluceniu nadoru - aj to vypadavanie vlasov moze byt prvym priznakom - v tomto veku inak velmi nezvycajnym), viem, ze je to zriedkave, ale priznaky byvaju prave tieto... aj ucitelka v skolke, ze sa stazuje, ze mala nespolupracuje - moze zacat horsie vidiet. Skus si s malou sadnut, prejst si tieto veci, opytat sa na jej pocity, bolenicka, odsleduj si ju, ci je po zdravotnej stranke vsetko v poriadku. Nie vzdy si dieta uvedomi, ze problem je zdravotny a "vybija" si to na okoli, ze mu nepomozu

daducha
28. mar 2012

No ja by som isla dvomi smermi - vylucit organovu pricinu - pytala by som sa na detsku neurologiu ,endokrinologiu a potom dobry detsky psycholog.Ak sa vyluci organova pricina,bude jasne kde patrat.Mozno ide iba o extremny prejav detskej ziarlivosti,mozno sa stalo nieco co dospely clovek nezaregistroval,ale mala na to reagovala,je vela toho co sa mohlo stat... Drzim palce nech to dobre dopadne 😵