4-ročné dieťa mi nevydrží v obchode

26. júl 2024

4 ročné dieťa nevie vydržať pol hodinku kým šupnem do košíka najdôležitejšie a pri pokladni je ako z divých vajec. Už po nás všetci zazerajú a to som ho pred tým varovala, že si neprajem, aby sa neslušne sorával. Vydržal pekne celý nákup a potom klasika to pri pokladni rozbalil 🫣. Prosím, poraďte mi nejaké triky keď chcem aby bol v kľude kým zaplatím a dám nákup do tašiek. Už som rozmýšľala nad lízatkom pri pokladni.

kacena4
26. júl 2024

je to normalne, mne pomahalo dovolit detom kupit si nieco v obchode (drobnost ale nie sladkost) a to mohli po zaplateni zjest, drzali si to v ruke pri pokladni, cakali kym im to pokladnica nauctuje a sup rovno to zjedli 🙂 ucilo ich to trpezlivosti ale aj toho, ze ak budu trpezlivy dostanu "odmenu"

zuz1177
26. júl 2024

A zapojit ho do toho procesu? Ze bude mat svoju tasku a nieco si v obchode kupi a to musi zbalit on? Ja mam tiez jedno velmi neposedne dieta (4,5r), no zapajam ho co najviac aj v obchode, aby sa zabavil. Hovorim mu co ideme kupit, hlada v obchode a naklada to do kosika - ano tiez niekedy nestiham za nim a krici na mna z druhej strany regalu, ze uz to nasiel. Vyklada tovar a potom nakalda tych zopar “jeho” veci do jeho tasky

patka06
26. júl 2024

1. skrátiť čas nákupu
2. 4 ročne dieža zapojiť do nakupovania / vieš čo je na poličkách nízko, tak ti to podá = vloží do košíka
Môže po regáloch hľadať čo doma mávate, aj keď to práve nekupujete a pod.

dominikamacakova
26. júl 2024

Daj ho do košíka sadnúť

dzejny656
26. júl 2024

Polhodina nákupu je podla mňa veľmi veľa, hlavne ak máš živé dieťa a nie pokojne, ktoré sedí kde ho polozis. My riešime nákupy online alebo jeden z nas nakúpi bez dieťaťa.

autor
26. júl 2024

@kacena4 Ježiš dík. Len to potom môže vyzerať, že doma nič nejedol.

tinalia
26. júl 2024

Ved tebe moze byt jedno co si myslia ludia v obchode, napr aj to ze nejedol 😁 hlavne ze prezijes nakup s dietatom

klip0
26. júl 2024

Prečo by to vyzeralo že doma nič nejedol ? A keby aj to bola pravda tak je azda niečo zle na tom?
A tiež som za zapojenie dieťaťa do nákupu, skrátenie času, polhodina je podľa mňa veľmi veľa, ak to teda nebolo obrazne povedané. A kúpiť mu niečo. Veď kľudne niečo čo by si kúpila aj tak, ale toto bude špeciálne preňho a špeciálne na cestu z obchodu napr. Banan napríklad 🤷🏻‍♀️

eva233
26. júl 2024

Co konkrétne mu povieš... Lebo povedať 4r správajú sa slušne a pekne je maximálne všeobecne... A jasne ze ti povie ze áno poruší to lebo vlastne úplne nevie co ma robit... Treba mu povedať všetko konkrétne co od neho chceš a ako bude nákup prebiehať. To aspoň so začiatku veľa pomohlo pri našom... musíme ísť teraz do obchodu mama potrebuje kúpiť maslo, chlieb, šunku, 4 Jogurty... Potrebujem aby si sa držal košíka a kráčal vedľa mňa. Viem je to pre teba nuda, ale keď nakúpime môžeme sa zastaviť na ihrisku a tam sa spolu pohráme....
Alebo spraviť si doma zoznam. Náš vystrihne z letáku, nalepí a to potom s malým košíkom detským hľadáme a tak nakupujeme... Keď musíme na veliký nákup ideme bud všetci a pri malom sa prestriedame alebo ide na veľký nákup iba jeden dospelý bez deti.

4stanka4
26. júl 2024

Ja mam tiež takú neposednicu ale v obchode je to fajn. Zvykla si na nakupovanie, keď ideme do obchodu kde su samoobsluzne pokladne tak sa teší ze môže scenerom pipat kódy (to ma za odmenu keď pekne vydrzi) a môže si vybrať nejakú drobnosť- napr. lízatko alebo jogurt s cukrikmi. Rada chodí aj s tým malým vozíkom ale to ju vždy upozorňujem keď ideme nakúpiť toho viac ze berieme len veľký košík aby nebol cirkus v obchode. Ja sa snažím ako viem, len niekedy je tiež ako z divých vajec 😞 občas mi aj príde ľúto keď vidím niekde deti ktoré kľudne sedia, dajú si hneď povedať a pod a ja stále len ako taký papagáj dookola to isté 😞

autor
26. júl 2024

@dzejny656 nedá sa mi nakúpiť online. Baby ste moc zlaté ďakujem a uvítam naozaj všetky vaše rady, lebo dnes som zas po ňom pokričala a to nie je správne veď vydržal 3/4 nákupu v pohode a ti ľudia za nami pri pokladni nemajú byť dôvod na to, aby som sa hnevala na dieťa.

autor
26. júl 2024

@tinalia máš pravdu.

autor
26. júl 2024

@eva233 vymenujem nekričíme, nebudeš behať odo mňa, pokrikovať, pýtať niečo dookola keď poviem nie…

autor
26. júl 2024

@klip0 snažím sa nakúpiť do 10 minút vačšinou, ale to je všetko jedno. Či 10 minút, či 30 …

klip0
26. júl 2024

@4stanka4 tak buď úplne v kľude že tie deti čo pekne sedia majú zrovna dobrý deň aký malo aj minule tvoje dieťa a nabudúce to môže byť zas naopak. Neboj každé dieťa niekedy vymýšľa a na každé je toho niekedy veľa a dáva to najavo protestom

patka06
26. júl 2024

Ešte mi napadlo, že moja dcéra v obchode "upratovala" hľadala na regáloch tovar uložený medzi iným - čo preložili iní zákazníci napr. Brumík medzi čokoládami a pod, dala ho na správne miesto a veľmi sa z toho tešila, predavačky sa smiali, že si ju tam zamestnajú

vyrovnanaosoba
26. júl 2024

Mam dve deti a už som to vzdala. Nie ze by neposluchali, ale sú živí, kričia jeden cez druhého, obaja chcú tlačiť košík, obaja chcú dávať do košíka, obaja skenovať. A ja trištvrte veci zabudnem aj kúpiť, lebo mam v hlave len to, že treba na nich dávať pozor, aby nič nechytali, nič nezhodili. Už sa nám aj stalo, že sme pipali 🙄 lebo držali v rukách napríklad vodu a zabudli sme naskenovať. Nerada nakupujem s deťmi. Som taja šťastná ze konečne aj u nás sa dá nakupovať online. Alebo teda pošlem niekoho na nákup.

autor
26. júl 2024

@vyrovnanaosoba z kadiaľ si? Kupujete online v tescu? Ono napríklad v Tescu ja malo kupujem, keby aj bola taká možnosť…

autor
26. júl 2024

@patka06 ti garantujem, že keby môj začal upratovať už s ním nepohnem :D. Tvrdohlavý je.

rivini
26. júl 2024

1. skratit cas nakupu na najnutnesie minimum
2. dieta zapojit do nakupu
3. dieta si moze vybrat 1 (!!!) malickost, tu drzi v ruke, potom pri pokladni ju poda pani predavacke a po zaplateni moze skonzumovat
Ale je pravda, ze moje dieta sceny nejak nerobi, sedi v nakupnom voziku a komentuje dianie. Mozno Vase nakupy trvaju dlho a nudi sa?

jhalena
26. júl 2024

V tescu ak mas ich kartu, mozes pouzit rucny skener. Dieta skenuje, ty skontrolujes ci oskenoval a davas priamo do nakupnej tasky. Pri pokladni len prilozis skener a hned platite.

autor
26. júl 2024

@rivini moje nakúpy sú extra krátke, naozaj.

rivini
26. júl 2024

A to len tak z nicoho nic pri pokladni vystraja?

autor
26. júl 2024

@rivini niečo tam uvidí, je nepokojný, odbehuje, nahlas vykrikuje…

micusa2222
26. júl 2024

@dzejny656 najlepšie bez detí, nehovoriac o tom, že keď vyvádza, tak aj matky sú v strese a zabudnú určite niečo k nákupu..prestriedať sa s manželom alebo aj s niekým z rodiny...nehovoriac o tom, že predavačky, ktoré sú v pokladni, blokujú, pracujú s peniazmi, mali by mať absolútnu pohodu, aby sa nepomýlili a nie uvrieskané decká...

autor
26. júl 2024

@micusa2222 prepáč, všetky vieme, že najlepšie je urobiť nákup bez detí. Lenže dieťa sa musí naučiť a tých 10-30 minút by podľa mňa malo zvládnuť a nehnevaj sa, ale predavačka je tá posledná kvôli ktorej by som niekomu platila aby mi obstaral dieťa. Na zazerajúce predavačky nemám pochopenie.

vyrovnanaosoba
26. júl 2024

Áno, online tesco. Okres Michalovce

bolarazjedna
26. júl 2024

Autorka, baby ti dali dobre tipy, ešte doplním, že vyššie spomínaš, že pred nákupom vysvetlíš, že nemá behať, atď.... Co čítam psycho-knižku (ako hovoriť s malými deťmi, aby počúvali - mimochodom, je tam celá kapitola venovaná problematike nákupu s deťmi), tak tam práveže spomínajú, že deťom treba povedať, čo MAJÚ robiť, nie co NEMAJÚ.... keď povieš nemá behať, jemu automaticky z toho nevyplýva, že čo teda vlastne ma robiť. Takže nabudúce skús povedat: potrebujem aby si počas nákupu kráčal pri mne, budeš mi pomáhať nájsť jabĺčko a mlieko? Nič nechytame, iba očami pozeráme... A môžeš prstekom ukázať, keď niečo nájdeš...

maria1310
26. júl 2024

suhlasim s tebou ze dieta sa to musi naucit vydrzat v obchode tu chvilu (ako inac sa to samozrejme nauci ako tym ze tam pojde). Ja tiez neznasam nakupovat s malou ked neni v kociku (mala len teraz 2r) ale ucim ju to aj tak, chodi so mnou aspon zo 2 krat do tyzdna, hovorim jej co smie co nie, podava veci do kosiku, tlaci ho, potom vyklada na pas. Ako vraveli viacere skus ho zapojit , tvar sa ze mu davas velmi dolezitu ulohu - napriklad by mohol tiez davat nakup na pokladnicny pas, alebo ho vykladast do kosika po nablokovani.

jana_eyre_2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz