4,5 ročný syn sa bojí skákať

tess33
13. jan 2022

Môj 4,5 ročný syn sa bojí skákať. Nechce sám zoskočiť ani len z malého stupienka. Keď ho chytím za ruky, nemá problém, ale sám bez držania vôbec. Dokonca nevie ani skákať na jednej nohe. Stretli ste sa s tým niekto? Ako ho to naučiť?

hrasocek12
13. jan 2022

@tess33 aj moja mala nechce skakat ,len zlezie dole,niektore deti neradi skacu alebo sa boja ono to pride casom 😊 moja ani s rukami neskoci len tak akoby beha nozkami ,vsetky deti skacu ale ona nechce 😊

anjelicek26
13. jan 2022

Tak neviem, ci naucit, u nas ocna lekarka toto spajala s tupozrakostou u deti, ze zle odhaduju vzdialenosti a vysku celkovo...

nikpa
13. jan 2022

@tess33 nemá inak problém s rovnováhou? Čo odrážadlo a bicykel?

tess33
autor
14. jan 2022

@nikpa Na odrážadle chodil tak opatrne, iné deti na tom jazdia ako šarkany a potom sme mu ho vymenili za bicykel. Ale aj na ňom sa bojí, aj keď má pomocné kolieska.

anjelicek26
14. jan 2022

Celkovo ako je na tom stavba tela? Je bledy, drobnejsi, malo svalovej hmoty? Rychlejsie sa zadycha ci rychlo unavi?

tess33
autor
14. jan 2022

@hrasocek12 Iné deti na ihrisku zoskakuku z preliezol a on sa bojí len z malého stupienka.

andreatytler
14. jan 2022

@tess33 Beha? Hra a na nahanacku?

tess33
autor
14. jan 2022

@anjelicek26 Je práveže vyšší, trochu pevnejší.(oproti rovesníkom má väčšiu riťku, bruško a stehienka) S tou svalovou hmotou je to asi bieda. Keď sme boli naposledy u neurologičky, že má chabé svalstvo na rukách, že je taký ako gumený.

tess33
autor
14. jan 2022

@andreatytler Behá, ale nevydrží toľko, ako iné deti.

anjelicek26
14. jan 2022

@tess33 no ja ti neviem, zober ho radsej na preventivku...celkovu...cukor, srdce napisat zatazove EKG, vitamin D, skontrolovat tu rovnovahu, zrak a aj tu nadvahu. Lebo toto bude dost problem v sporte celkovo a tym ho budu tyrat celu zakladnu a strednu skolu 2x v tyzdni... ked to ma nejaku odstranitelnu pricinu, cim skor ju najdes, tym lepsie.

nikpa
14. jan 2022

@tess33 pýtam sa preto lebo náš mal problém s rovnováhu a takto sa to prejavovalo. Napr aj keď sme ho posadili na wc síce s podsedakom, nikdy tam nechcel byť, bál sa. Raz som to len tak spomenula neurologičke, kázala mu dať mu pod nohy schodik, že je to tiež kvôli rovnováhe a veru to pomohlo. A veľa iných, bežných veci čo si ale človek neuvedomí, že je s tým spojené.

andreatytler
14. jan 2022

@tess33 Je tiez mozne ze sa neboji skakat, ale to nedokaze lebo nema na to silu.
Ja by som to tiez riesila od zakladu ze preco ma tie svaly take chabe. Mal to vzdy tak? A ak je to preto lebo sa mu svaly nevytrenovali, lebo sa vzdy velmi malo hybal, tak zase hladat pricinu toho... mozno ta rovnovaha, zrak...

tess33
autor
14. jan 2022

@andreatytler On tie svaly má tak od narodenia.

andreatytler
14. jan 2022

@tess33 Aj ste to nejako riesili? Fyzioterapia? Testy? Viete pricinu?
Vam to doporucila lekarka, aby ste ho motivovali a naucili skakat?

tess33
autor
14. jan 2022

@andreatytler Neurologička nám doporučila dať ho na nejaký šport, aby mu spevneli svaly. Tak sme ho dali na takú všeobecnú pohybovú aktivitu, keďže nevieme, čo by ho bavilo. A tam sa dosť skáče a preskakuje prekážky.

andreatytler
14. jan 2022

@tess33 Pre tak male dieta je to asi najlepsia volba co ste zvolili. Ak sa mu tam paci a je tam rad, tak ho v tom urcite podporujte.
Neskusali ste osteopatiu? Ja to tu radim kazdemu, lebo nam velmi pomohla aj ked my sme chodili s novorodencom. Ale viem ze to je pre vsetky vekove skupiny.