3-ročný syn nechce rozprávať

m226
17. júl 2024

Dobry den
Prosim vas o radu
Syncek mal v juni 3r ale vobec nechce rozpavat aj to malo co vedel uz nevyuziva
chodime k logopedicke ale nezabera to hovoia ze su nejake kvapky na rozvoj reci u deti neviete o tom nieco?
ja uz neviem ako mu pomoct rozumie vsetko co poviem ale nechce sa mu nic ani slovo
pomozte mi poradte
dakujem vam vopred

m226
autor
17. júl 2024

ospravedlnujem sa za chyby pisem na rychlo kym deticky spia

pribinak
17. júl 2024

@m226 to nie je že nechce, ale nemôže. Skús si pozrieť niečo o NKS či to nepasuje na Vás, teda na syna

m226
autor
17. júl 2024

@pribinak citala som dakujem moze byt nasa logopedicka a psychologicka povedala ze ma oneskoreny vyvin ale on predtym vedel aspon mama,tata.ham a teraz nic

m226
autor
17. júl 2024

@pribinak moja suseda ma tiez chlapca v jeho veku z rovnakou diagnozou chodia k logopedicke ale zatial ziadne pokroky nerobi ani on ani moj

thereisabear
17. júl 2024

@m226 tak môžeš skúsiť rybí olej alebo dmg sirup. Aj keď skôr by son odporúčala terapie.

tinalia
17. júl 2024

Kvapky na rozvoj reci? To som vo svojej praxi este nepočula, kto vám nieco take povedal? Zaujima ma ich účinok

sashka22
17. júl 2024

@m226 môj ma tiež oneskorený vývin a aj keď chodíme k logo, nejak sa nevieme posunúť ani vďaka nej. Vyjadrila sa, že najskôr musí nabrať slovnú zásobu a potom ona s ním môže niečo robiť...

sisska96
17. júl 2024

Čítaj mu rozprávky aj vtedy keď ho nebaví a rozprávaj sa sním stále aj vtedy keď nereaguje. Žiadny mobil, ani TV nepúšťaj

petronelag
17. júl 2024

@tinalia Jedna naša pracovníčka s podobnými problémami ohľadom reči chodila s dieťaťom na neurologické vyšetrenia a tam mu predpísali Cerebrolysin, že u niektorých deti zaberú. Ale to boli injekcie.

m226
autor
17. júl 2024

@tinalia vo fore tu na modrom koniku vraj sa volaju eye q

thereisabear
17. júl 2024

Eye q je vlastne rybí olej

kris_tin257
17. júl 2024

Môj syn má tiež NKS do 3 rokoch vedel povedať iba mama tata baba, mesiac pred 3 rokmi začal hovoriť prvé slová, v septembri bude mať 5 rokov a má dyslaliu - porucha reči na fonologickej úrovni, má zlú výslovnosť ťažko rozumieť... Slovnú zásobu má širokú ale nevie dobre pracovať s jazykom a vyslovovať... Naučil sa prednedávnom J/L momentálne robíme na Ť a S... Ide to pomaly no za dva roky urobil obrovský posun 😊 držím palce... Treba len trpezlivosť
Inak nám čo pomohlo, keď sme chodili k psychologicke tak nám vysvetlila že reč je na vrchu pyramídy ak chceme aby sa zlepšila máme sa zamerať na iné aspekty a to hrubá a jemná motorika. Nemôžme to preskočiť ak chceme aby začal rozprávať a naozaj to tak bolo, dali sme ho na športové krúžky každý deň sme kreslili (neznášal kreslenie nevedel ani držať pero bol to boj) a zlepšenie v oblasti motoriky išli ruka v ruke s tou rečou 😊

pukanec123
17. júl 2024

@m226 ja by som ti odporúčala toto, je to vegansky výrobok, tekuté B12. Môžeš aj v kombinacii s rybím olejom. Prečítaj si na internete niečo o tom. Veľmi veľa mám, čo mali problémy s deťmi s rečou si to vychvalovalo. A teda musím aj ja povedať, neviem či to bola náhoda, ale ja som to synovi začala dávať na imunitu a extremne sa rozkecal v tom obdobi, aj spanok sa zlepšil atd.
Ďalej reč ide ruka v ruke s motorikou, má to na starosti jedno centrum v mozgu, treba veľa trénovať motoriku, ako vyššie bolo spomínané kreslenie atd. Veľmi to spolu súvisí.

m226
autor
17. júl 2024

@pukanec123 dakujem skusim zajta hned pobeham vsetky lekarne dakujem krasne

vladi4444
17. júl 2024

Určite treba ďalej pokračovať v stimulácii reči. Nespoliehajte sa len na kvapky. Treba byť trpezlivý, pokroky môžu prísť aj nárazovo, prip. po malých krôčkoch. Je potrebné vedieť, či má problém aj s porozumením reči - ak áno, najprv makať na tom, inak sa reč nezlepší. Nejde iba o návštevy logopéda a korekcie vykonávané tam, 90% práce musí s dieťaťom urobiť rodič. Logopéd ďalej nastavuje postup. Nech sa darí.

tinalia
17. júl 2024

@m226 aha dakujem pozriem sa na to 😊

dadushka007
17. júl 2024

Môj syn začal rozpravat až ako 3,5 rocny, chodili sme potom na logopediu. Najväčší posun nastal v 1 triede, keď sa ucil citat písmenká, aj R sa naucil hovorit sam, to sme ani na logopedii neprebrali.Od 1 triedy rozpráva krasne, mohol by byť z neho logoped 🙂

tetapetra
17. júl 2024

@m226 ako tu už bolo pisanie, pokračovať v logo, skús nájsť centrum kde poskytnú terapie na rozvoj. Syn mal niečo podobné ako tvoj. Aj to čo vedel,prestal používať. Začala som mala dávať rybí olej, dmg kvapky (nie sirup) b-komplex.

selest
17. júl 2024

Rybi olej a pracovat pracovat a pracovat aj doma so synom podla pokynov klinickej logopedicky. A ak sa ti nezda logo tak je niekedy dobre skusit vymenit logopedicku. Nas si s prvou vobec nesadol, vlastne ani ja. Druha volba uz bola ovela lepsia a ozaj sme videli vysledky len ak ma dieta dg tak to je mravencia praca a hlavne vasa doma, celej rodiny, musi vas naucit ako s nim komunikovat aby sa rozsirila slovna zasoba a aby sa zlepsilo porozumenie atd. Co robit co nerobit mne logo ukazovala na kazdej hodine na konkretnych prikladoch a situaciach atd. A hlavne vysledok nevidiet po tyzdni ci dvoch ale po mesiacoch. Doplnky su fajn ako podpora ale dolezita je ozaj trpezliva praca. Drzim palce

m226
autor
18. júl 2024

@dadushka007 dakujem to je mile velmi sa bojim potesili ste ma

m226
autor
18. júl 2024

dnes som kupila kvapky B-Komplex v lekarni pani lekarnicka povedala ze obsahuje vsetky potrebne vitaminy na vyvoj nervoveho systemu a ineho uvidime citala som zlozenie obsahuje to aj B12,D,ryboflavin,B1,kyselinu listovu skusim a uvidim dakujem urcite budeme pracovat aj doma a nadalej aj s pani doktorkov dakujem vam vsetkym za rady