3-ročný na víkend k babke

14. júl 2023

Ahojte, mám takmer 3 ročného syna, ( 3 roky bude mať o mesiac ), ktorý ešte bez nás nespal ani jednu noc. Jeho babka ho chce k sebe na víkend, aby tam aj ostal spať. Keď sme sa ho na to pýtali, vravel že on tam nechce ostať spinkať, že bude plakať. Mne sa to tiež nepáči, nemám z toho dobrý pocit a celkovo nemám dôveru vo svokre. Aké staré detičky ste dávali prespávať aj keď sa vám to nepáčilo? Nemyslím prípady kedy sú vzťahy výborné a babkám dôverujete. Skôr ako môj prípad… nedôverujem , bojím sa žeby malý plakal a taktiež čo všetko sa môže stať .

chrumka333
14. júl 2023

Skúsenosť nemám,ale ak by sám nechcel,nedala by som ho. Ja svokru nemám a mama býva 300 km od nas

ninusa221
14. júl 2023

Ja by som ho učila už pomaličky prespávať niekde inde hlavne u babky ktorú nikdy nevieš kedy budeš potrebovať aby tam dieťa spalo… ak nebyvate samozrejme daleko od seba

gabka123123
14. júl 2023

Nie keď ty nechceš ani malý nechce načo ho tam chceš dávat? Nie.

dzina007
14. júl 2023

Moji ked mali 3 uz boli na tyzden starych rodicov na druhom konci Slovenska. Ale oni chceli a v tom je rozdiel. Od cca 2 rokov prespavali u starkej v nasom meste... ale zase to bolo o tom ze chceli.

mimi3008
14. júl 2023

Absolutne to neries, maly nechce, ty nechces, babka chciet moze. 100 ludi kolo mna by mohlo nechavat hoc aj mensie deti, ja by som nase nenechala (takmer 4 roky a 21 mes.)

petamich
14. júl 2023

nas maly bol prvykrat na vikend bez nas, ked ma 1.5 roka ale pred tym sme trenovali, najskor babka u nas ukladala, potom u nich ukladala, potom sme sli na jednu noc na svadbu a zatial bol u nich a pod. a potom sme sli s muzom lyzovat a dedo s babkou prisli strazit k nam, svokrovcom plne doverujem, maly ich ma rad

z nicoho nic by som ho na vikend urcite nenechala

vmiri
14. júl 2023

Naša prvýkrát na jednu noc prespala asi aj skôr ako v 3 rokoch, ale určite by som ju nedala keby sama nechcela. Je mi dôležitejšie dieťa ako to, čo si svokra pomysl

autor
14. júl 2023

@gabka123123 to že nechcem práveže, prišla som skôr zistiť či som jabtá trafená alebo čo. Manžel sa ma snaží presvedčiť, pretože samozrejme jeho mamka ho s tým bombarduje, ale mňa sa ona nikdy nespýta, lebo vie že si to neželám. Rieši to len cez svojho syna a ten potom na mňa tlačí 🤦🏻‍♀️

malalienka85
14. júl 2023

Moj syn už v takom veku chodil spávať aj k jednej aj k druhej babke ale on sám chcel ísť a vždy len na jednu noc

denden77
14. júl 2023

my sme to mali obdobne ako @petamich
1x bola sama na noc s mojimi rodicmi, ked mala cerstvy rok (boli sme na svadbe).. moji rodicia ale prisli k nam, nech nema hned prvy krat z toho haluze 🤣 a mala je na nich zvyknuta od narodenia.. svokrovcov nemam, tak neviem 🤷‍♀️😁
ked ide k babke a dedkovi teraz (coskoro 3r), neviem ju ani domov dostat 🙏🙏🤣🤣
ak by nechcela a plakavala by, pripadne by som im ja neverila, nedala by som.. uz vobec nie na supu na cely vikend.. na vsetko treba cas a postupnost, podla mna 😊

gabka123123
14. júl 2023

Tak babka má smolu. V žiadnom prípade povedz rovno. Nediskutujem . Hotovo,

lucia13022023
14. júl 2023

Pokiaľ by bol prípad - malý chce, ty si si není istá, asi by som dala, aj keď ťažko...
Pokiaľ je prípad ako píšeš - malý nechce, ty si si není istá, vôbec by som nesilila.
A to ze svokra píše, nech píše. Ide tu hlavne o malého, tak nech sa rešpektujú jeho potreby a názory. Keď nechce, nechce ☺️

marianarem
14. júl 2023

Ked nechce ist a nie je to nejaka nutnost, tak by som nedavala. Akoze zase svokra by mu urcite nic neurobila, postarala by sa, nic by sa mu nestalo. Ale ked nechce, tak by to mal ako za trest, to by som nerobila.
Moj bol na noc mimo domu tak v 1.5r. Najprv tak, ze som bola s nim u nasich par dni a potom som ho tam na 1 noc nechala. Teraz ma 3.5r a chodi tam tak na 4-5 noci. Ale teda on chce a zostal by tam aj dlhsie.

victoriab
14. júl 2023

moj ma tri a ja som prave musela prist z jednej akcie domov, lebo so svokrou nevie spat, ide ma rozdrapit. maminu nemam uz a v tichosti zavidim kazdemu, kto moze dat dietak niekomu spat 😬

katarinka89
14. júl 2023

A prečo by si mala dat dieťa prespať svokre proti svojej vôli? Ty niesi povinná. Dieťa s tým musí byť stotoznene. Svokre to vysvetli, že ešte nieje čas na prespavacky....

pauli_cka
14. júl 2023

nedavajte ho, ak z toho nemáte dobrý pocit a navyse ak on sam povedal ze nechce. nebolo by to podla mna vobec dobre ani prenho a ani pre vas, ak mate obaja taketo pocity. moj ma 4 roky a este nespal v noci nikdy bez nas. cez den uz u babky amo, ale v noci este nie. nemusíte na to tlacit

zorkahorka
14. júl 2023

ak nechce, nedavaj. ale je dobre, ak pred skolkou okusi aj inu postel bez mamy. mozno ak bude so starkou travit viac cas bez teba, tak si zvykne. davas ho niekedy niekomu alebo ste stale spolu?

rachel36a
14. júl 2023

Mal asi dva roky ked spal prvy krat.,so svokrou sa neznqsam, nestretavame sa spolu..ale muz a syn ano...chodi tam pravidelne , aj prespavat

autor
14. júl 2023

@zorkahorka On bezo mna uz spal, par dni, ale s otcom 🙂 A pocas dna uz bol viackrat bez nas oboch , aj u jednej aj u druhej babky ale nikdy tam nespal. On ma starych rodicov rad, ale ked sa ho aj pytaju ci chce u nich ostat spinkat hned povie ze nie a uteka k dveram ze ide s nami prec. Taktiez aj ked su u nas a volaju ho nech ide s nimi k nim domov tak nechce odmieta. Neviem preco, maju pekny vztah ale proste nechce. A ja som za to aj rada kedze im naozaj nedoverujem, niesu zodpovedni :/

gabu_lienka
14. júl 2023

1x spal u babky, nieco tesne pred tretimi narodeninami a vypytal sa tam spat sám. Pokial by u babky nechcel spat, urcite ho tam nasilu nenecham.

nikpa
14. júl 2023

Čo viac potrebujes ako odpoveď tvojho syna, že tam nechce ísť spať? Nerieš vek ale to čo ti povie dieťa. Nikdy by som ho nasilu nedala takto spať len preto, že babka si to praje. Ja som dala syna až keď mi sám povedal, že chce ísť, mal 5 rokov. Dovtedy mama aj svokra mohli hovoriť a pýtať ho kolko chceli. V žiadnom prípade by som nedala skôr ak by sám nechcel. Svokre povedz, že malý nechce ísť a ty ho nútiť nebudeš. A je dosť malý aj na to. Keď sa jej nebude páčiť, jej problém.

queen_mary
14. júl 2023

Ja by som najprv skusila varovanie, na pol dna, na cely den. Mozno nechce, lebo nevie uplne co to bude, ale nakoniec by mu tam mohlo byt dobre 😊

Nas maly od 4 mesiacov u babky, od roka aj u inych pribuznych.

patka06
14. júl 2023

Svokrovcom som dôverovala, vedela som, že sa dokážu postarať, dcéra u nich 1.x spala ako 1,5 ročná, bez problémov, Ono čím menšie dieťa si začne zvykať tým lepšie, my sme 90% času trávili samé, potrebovala som vyskúšať, či by v prípade potreby bola bezo mňa - nechcela som, aby bola na mňa extrémne naviazaná.
3 ročného by som sa nepýtala, podľa mňa ešte celkom nechápe otázku. jednoducho by tam ostal a babka nech ho zabaví, hlavne ak máte ísť možnosť, ak by bolo veľmi veľmi zle ísť po neho.
V čom sú nezodpovední, prečo im nedôveruješ?

kristina2412
14. júl 2023

Moja staršia dcéra spala u babky až keď chcela ona sama , mala 4 roky, druhá dcéra ešte inde nespala ,bude mať päť rokov. S babkou je každý deň , sú najlepšie kamošky , ale spať tam zatiaľ nechce.

terka224
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ada12345
14. júl 2023

Nedavala som deti k nikomu prespavat. Oni nechceli, ja som nemala potrebu. Najstarsia bola na prespavacke u kamaratky resp. skolskom vylete az v 7-8 rokoch.

simona20201309
14. júl 2023

Nejde ani tak o dôveru, ako o to, ze ja v tom nevidím zmysel. Dieta nie je plyšová hracka, s ktorou sa chce vymojkat. Babka už mala príležitosť užívať si bábätko. Bola raz matka, tak nech je teraz babkou a nech si nenarokuje na vnúča. Nech príde cez nech, nech sa pohra a koniec.
Inak mam taky divný pocit, že tvoju svokru poznám. Tých reči som sa teda napocuvala....

autor
14. júl 2023

@patka06 Nedôverujem im lebo ma nerešpektujú v ničom, ale hlavne berú veľmi na ľahkú váhu bezpečie dieťaťa, úrazy a pod… nemajú šajn o podaní prvej pomoci, nevedia čo robiť keď sa dieťa dusí a takéto veci… ak sme sa o tom niekedy bavili vždy radili totálne sprostosti, ktoré by dieťaťu ešte viac ublížili.

autor
14. júl 2023

@simona20201309 Myslíš to tak že ti to je povedomé, alebo reálne ju osobne poznáš? 🙂

simona20201309
14. júl 2023

Povedome. Ta moja známa je na vnukovi priam závislá a nadáva na nevestu, že jej nedovolí vziať so ho kedy chce, že u nej nechce nevesta aj s malým prespat, ráta dní koľko je malý s druhou babkou a pod...