3 jazyky pre trojročné dieťa

katie303
5. apr 2016

ahojte

moja mala ma 3 roky a anglictina a slovencina su jej materinske jazyky zijeme v zahranici. nasla som kurz spanielciny formou pesniciek basniciek rozpravok myslite ze z toho bude mat riadny bordel v hlave? alebo by ste isli lebo na slovensku sa aspon snazia tie cudzie jazyky ucit tu nie

vevesh
5. apr 2016

@katie303 ak si ty sk a otec aj, kludne, mala sa to lahko nauci a bude to pre nu len plus
Ak ste obaja sk a zijete v aj krajine, vyckaj este 2 r. A potom ju tam prihlas, aby sa najprv poriadne naucila zaklady aj, a potom dalsi jazyk...
PS: kolko jazykov vies, tolko krat si clovekom 😉

timea7
5. apr 2016

Počkala by som ešte rok, dva, potom v pohode, bordel z toho mať nebudem deti to zvládajú oveľa ľahšie, ako dospelí.

ditatxu
5. apr 2016

Urcite do toho chod a roeste to formou zabavy. Zo zaciatku bude pliest jazyky dokopy ale to je normalne, casom sa to utrasie 🙂

sense
5. apr 2016

Urcite problem mat nebude...

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tyelde
5. apr 2016

Ja som mala od malicka 4jazyky a v pohode...moje deti budu mat 3 kedze si tiez beriem cudzinca a isto ich dam ucit sa aj dalsie, deti sa ucia najrychlejsie a najlahsie, takze urcite ucit sa ;)

bubinko1506
5. apr 2016

urcite chodte do toho, dieta z toho nebude mat ziaden bordel. my sme obaja sk, zatial zijeme tu na slovensku, ale chceme odist do svajciarska, takze deti budu mat od narodenia 2 jazyky - slovensky a nemecky, a ako trojrocnym im pribudne anglictina

guinevre
5. apr 2016

@katie303 Nebude mat bordel, deti sa lahko ucia jazyky, lebo ta schopnost nie ucit sa, ale "prijimat jazyk" (language acquisition) hasne vo veku 9-12 rokov, potom sa uz clovek moze iba ucit jazyk. Ja mam dva materinske, a okrem toho som sa ucila aj dva cudzie este ako dieta, ziadny bordel v hlave som z toho nemala.

gab
5. apr 2016

ziaden chaos s tym mat nebude, nas ovlada perfektne nemecky, slovensky, v skôlke sa ucia anglicky a v skôlke uz chyta od deti aj po turecky a nema s nicim problem, deti sa rychlo prispôsobia, nas, ked nahodou nevie niektore slovicko v slovencine tak si pouzije nemecke, ale inak uplne plynule

henikav
2. nov 2018

3 jazyky pre trojrocne dieta nie su vela ak sa ich uci prirodzene. Ale je to vela ak ju to chces ucit ako jazyk, aj ked hravou formou. 3rocne dieta je este malicke. Bolo by to uplne ine ako ked na dieta hovori jeden rodic jednym jazykom, druhy rodic inym a v skolke zas inym. To je moj nazor a tiez mam viacjazycne deti.