3,5 ročné dieťa ma odmieta

tinkyvynky
27. dec 2015

Poradte mi, čo mám robiť, máme 3,5ročnú dcéru, ked som s nou sama, čo je skoro stále, kedže muž robí do večera, tak je to super hráme sa, spolu varíme vo všetkom mi pomáha vešanie prádla atd atd... problém mám, ked je muž, doma. Dcéra akoby ma ani nevidela, je to samé ocko ma oblečie, ocko mi podá, s ockom sa hrá, ocko mi urobí čaj atd, skrátka mna absolútne vylučuje. Niekedy mám pocit, že ked je ocko doma, mna vôbec nepotrebuje, ani by som tam nemusela byť. Čo mám robiť? Štve ma, že nie som - ked sme spolu všetci doma aj ja právoplatným rodičom. To isté sa deje, ked sme na návšteve u starkej- vylučuje nás oboch a je to zas len starká starká starká, starká ma uloží spinkať atd. ako by ste reagovali?

staronova
27. dec 2015

nijako.....dnes už mamičky všetko dokážu rozoberať....

henikav
27. dec 2015

To je normalne, s tym sa vobec netrap, jednoducho si uziva toho cloveka ktoreho vidi menej. Aj ja som viac s malou ako jej otec a ked sme sami doma tak ma lubi a tuli sa ku mne a ked pride tata uz neexistujem. Ja som proste samozrejmost vzdy k dispozicii. Ale ked odisla s tatom na dovolenku na tyzden, neboj, uzil si svoje, stale plakala za mamou

tinkyvynky
autor
27. dec 2015

@staronova tak čo narobím, ked ma to štve 😒

hameeda
27. dec 2015

ja by som bola šťastná ak by som namiesto mama aspoň 5 krát denne počula ocko, keby som tak mala aspoň hodinu denne len pre seba 😀

tinkyvynky
autor
27. dec 2015

@henikav este s ním nebola sama, tak neviem či by plakala 🙂 ale u starkej ostane bežne aj dva tri dni, ked majú v škôlke prázdniny a ani si na nás nespomenie, este nám veselo zakýva ked odchádzame 🙂 ja sa len tak citim fakt, ako nejaký divák, ktorý len sleduje divadlo a nehrá sa ...so všetkého ma vylučuje, nechce sa so mnou hrať, iba s ním. aspon že nie som sama. 😉

moni244
27. dec 2015

@tinkyvynky boze moj, dieta sa vzdy bude tahat k tomu, s kym je menej, keby som toto mala riesit zakazdym, ked niekde sme, tak je zo mna psychicka troska, namiesto toho, aby si si taketo chvile uzivala, tak vsetko rozoberas. Fakt dnesne matky vsetko prehanaju a stresuju sa kvoli blbostiam

zornicka409
27. dec 2015

Ja si pamatam ako mala som robila presne to iste...Mama bola so mnou doma a otec pracoval a ked bola so mnou len ona,tak vsetko v pohode,akonahle dosiel domov oco,mama isla bokom a bola som len s nim...Dieta to berie inac,nevysvetluj si to zle,lebo vobec v tom nie je nic zle ani take,preco by si sa mala trapit.Jednoducho je s nim menej a preto o to viac sa snazi si ten cas s nim dobehut a to aj takymto sposobom...Lubi vas oboch rovnako to je samozrejme 🙂 Bud kludna, nie je to nic preco by si sa mala trapit ani byt smutna 🙂

barbora59
27. dec 2015

nijako bola by som rada ze mam svaty pokoj😂inak je to uuuplne normalne a prirodzene

ena70
27. dec 2015

@tinkyvynky však to je normálka, čo riešiš? teba má celý deň, tak si chce užiť aj ocinka...aj môj to robil,a ja som bola rada že som si konečne od neho oddýchla...veď to sa nedá robiť 24h full service... buď rada že neni tvoj cecok a užíva si prítomnosť aj iných ľudí... inak by bola ustráchaná, bojazlivá, len na mame zavesená... je to normálna reakcia, aj ona potrebuje zmenu - ocinko, starí rodičia... tak nestresuj a buď rada že sa dokáže "odopnúť a odpútať"...užívaj si chvíle voľna 🙂

slnecnica174
27. dec 2015

@tinkyvynky A to ti vadi? Bud rada, ze mas cas aj pre seba🙂

renka40
27. dec 2015

Naša má 1,5 roka a keď je ocko doma, tak ja mám voľno od nej 🙂 aj ja som hovorila, že neviem či sa mám hnevať, či mám byť rada? Ale je to v pohode. Keď my sa dvaja objimame a bozkavame, hneď sa teperi medzi nás 🙂

tslobik
27. dec 2015

@tinkyvynky Aj u nás to je podobne.....nerieš to.

cimage
27. dec 2015

nas 3,5rocny ma teraz mama obdobie, aj hrat s autami sa moze len mama. To asi 2tyzdne, lebo bol chory, tak som bola stale len s nim, tak teraz sa musime dostat do starych kolaji.

barnica
27. dec 2015

Boooze keby toto moje deti robili ale oni obaja su maminkine cicecky... ja by som brala keby za tatikom alebo babkou tak sli aspon by som ai porobila a oddychla. Ale nie na hodinku max ich moze mat niekto iny ale potom uz mamka mamka a nikto iny a budu revat kym nepridem potom staci ze sedim a pozeram sa na nich a obcas podrzim nejaku hracku. Ale chapem ten pocit ked ta niekto mojka tuli a zrazu bim a nic ani obraz ani zvuk. To ale prejde deti maju bezne obdobia mamickovske kedy vsetko len maminka a potom take ze kazdy okrem maminky 😃

dana_l
27. dec 2015

nechaj ju samu s nim ci u starych rodicov. uvidis ako rychle sa to obrati "v tvoj prospech". ona ta vidi tak nepotrebuje ist za tebou. a ty by si mohla byt rada ze neodmieta otca a nechodi za tebou. ono sa to casom aj moze vymenit. nase najskor boli podobne - ale ja som kvoli tomu nemala vobec tazku hlavu a tesila som sa ze chcu byt s muzom - a teraz su opacne. ja chodim do prace a mna vidia menej tak sa tesia zo mna viacej ako z muza.
vyuzi tuto situaciu a urob cas len pre seba, citat knhu ci si urobit nejaky vylet aj ked len 20 minut do parku.
inak, mat tak tvoje starosti. ked budes mat viacej ako jedno dieta, tak toto ti pride smiesne 😀 😀 😀

vieruska25
27. dec 2015

@tinkyvynky moja dcera ma sice len 18mes., ale ked pride manzel domov uz existuje iba tato, tato musi krmit, musi s nou na nocnik, obliekat, atd... milujem ju najviac na svete ale ja si uzivam ked nemusim za nou lietat a chvilku si odddychnut, ani ma nenapadlo sa tym trapit :D aj to male stvorenie ked je s jednym rodicom cely den, tiez ma pravo uzit si spolocnost a pozornost toho druheho, pripadne starych rodicov. Skus si to obratit vo svoj prospech, uzivaj si chvilku volna a nezatazuj sa takymi malichernostami 🙂

kikuleenka
27. dec 2015

@tinkyvynky treba to vyuzit a trosku si vyrazit, oddychnut a hlavne sa tesit z toho, ze ma tatina tak rada 🙂 Nasa skoro 3-rocna stale visi iba na mne, vsetko len "mama mama, tato prec" 🙂 takze mna by tvoja situacia aj potesila, ze by som si trosku vydychla 🙂

zuzanaete
27. dec 2015

Ja som sa chvilam, ked som pre nasho zacala byt vzduch, ked bol tata doma, tesila. Mohla som trosku vypnut. A hlavne som bola rada, ze vnima aj otca a je mu s nim dobre. Pristup k vychove mame rovnaky, ale styl hrania sa trochu odlisny a tak to ma drobec pestrejsie a obohacujucejsie. A tak ked potrebujem odist, nie je problem. Viem, ze mu bude s tatom super. Vyskusaj v tom hladat pozitiva. Mala ta ma rada nadovsetko, ale nie si jediny rodic. Dcerka potrebuje mat aj cas iba s otcom, je jej prvym princom.

kacena4
27. dec 2015

mojko kup si knihu o detskej psychologii - psychike a zistis ze je to normalne, sprava sa ako kazde ine dieta, ktore je stale s matkou/vztahovou osobou a s otcom ci starym rodicom nie je a tak si s nim snazi vybudovat nejaky vztah. a ty proste len ziarlis na to, ze v tej chvili nie si stredobodom jej pozornosti. tak to rozdychaj a skus si nieco nastudovat o tom, ze tvoje dieta sa vyvija spravne a bud rada, ze je ok 😉 😉 a zacni si to uzivat ze mozes byt aj bez nej

jana_eyre
27. dec 2015

Nepoznam dieta ktore by si neuzivalo viac milovanu osobu, ktoru nevidi cely den.. Je uplne normalne ze ty upadas troska do uzadia ak tam je niekto vzacny..

Predstav si situaciu, ze mas dve velmi dobre kamaratky, ktore mas uprimne rada.. Jedna je tvoja suseda a vidavate sa denne a druha byva 300km a vidis ju raz do roka.. Stretnete sa konecne vsetky tri, kto bude najviac opytovany? Kamaratka, ktoru vidis stale, alebo ta ktoru nevidavas?

Nechcem sa ta dotknut, ale rodicia ste obaja aj ty aj tvoj muz.. Preto by si nemala ziarlit, je to predsa jej ocko.. Ale fakt sa nechcem dotknut, len asi neviem najst vhodnejsiu formulaciu..

(Alebo sa mi nechce premyslat 😅)

timea7
28. dec 2015

@tinkyvynky nereagovala by som nijako, nie je nič výnimočné, keď takto dieťa reaguje, skôr bežné. Ono ťa neodmieta, len uprednostňuje toho člena rodiny, ktorého vidí menej často, alebo menej času, ako teba. Tu by mohol ale pomôcť tvoj manžel - ak by počul, že hovorí, ocko ma oblečie - nie, skúsiš sa obliekať sama, už si veľká a ja s maminou ti pomôžeme. Neuložím ťa ja, uložíme ťa s mamičkou spolu, ale nejako zvlášť by som to neriešila. Polovica detí v škôlke, ak nie viac, sa spýta, kde je ocino, lebo príde po nich mama, s ktorou strávili a trávia viac času, ako s ním.

ivett1
28. dec 2015

až som sa zľakla...ten názov témy nie je bohviečo ... 3,5 ročné dieťa ma odmieta ...
veď ona ťa neodmieta, len si chce tú chvíľu, ktorú trávi s ocinom maximálne užiť, tak preto chce, aby jej pri všetkom asistoval ...😀 ... a rovnako je to aj s babkou ...
veď im dopraj, nech si ju užijú...hádam nežiarliš😉 ... ja som bola rada, keď som konečne nepočula len "mamííí, mamííí, mamííí!...." ale aj "ocinóó!" ...nech vie, že máme deti ...😀
PS: boľačky si aj tak vždy chodia liečiť k mamičke😉

tinkyvynky
autor
28. dec 2015

dakujem všetkým za upokojenie 😉 totiž ja čo poznam deti tak všetky idú za mamou či su s ockom starkou všetci sú mamičkári, preto sa mi to zdalo divné 🙂 som rada, že je to normálne a že to nie je tak len u nás. toto mi ináč vraví aj môj muž, že mať moje problémy tak by musel žiť milion rokov 😀 ale hned sa cítim lepšie 😉

paris3
28. dec 2015

@tinkyvynky ved to je super.... cez den sa tesi tebe a vecer ockovi 🙂
bola by som rada, ze si s otcom vytvara dobry vztah a ze je s nim rada.
u nas je to tiez, ze mala sa tesi na ocka, ked pride domov. lenze moj muz sa s nou chvilu pobavi a to je vsetko. takze mala vie, ze u ocka nepochodi s obliekanim, ani s hranim velmi, ani jej velmi nic nepoda a tak... mm jednoducho caka, ze to urobim ja 😒 takze aj mala vie, na koho sa ma obracat....
ja by som neviem co dala za to, co popisujes 😉
aby som muzovi nekrivdila, tak on s dcerou chodieva von sam, niekedy ju zoberie na vylet, prechadzku.... ze idu len oni dvaja sami... a vtedy sa jej venuje a mala vie, ze vtedy moze od otecka vyzadovat 🙂 ale doma to tak nefunguje, tam vzdy mamicka....

loggerm
9. jan 2022

@tinkyvynky najdi si koníčka alebo chodnpozrieť kamošku. Bud rada ze mas kus voľna. Fakt v dobrom 👍