2 ročný zo dňa na deň nechce ísť do škôlky. Poznáte to?

njonja
13. mar 2012

Moj maly (dva roky) sa zrazu, doslova zo dna na den zacal rukami a nohami branit, ze nechce ist do skolky. Place a bije ma, ze tam nechce ist a ked sme uz tam, tak sa ma drzi ako kliest a neche ma pustit. Uctelky mi vravia, ze sa nestalo vobec nic neobvykle- cize sa neudrel, nehrsili ho ani nic, ine, co by si neboli vsimli.. Stalo sa vam nieco take? Ako ste to riesili?
Rozmyslam, ci ho nechat doma, alebo ho napriek tomu dam dalej davat. Ucitelky mi vravia, ze ak polavim, uz mi tam vobec nebude chciet chodit. Ale neviem sama, ci ho chcem vidiet sa takto trapit ☹ Nepracujem, mozem si dovolit byt s nim doma. Dala som ho na tri dni do skolky do jednej obeda, lebo potreboval detsku spolocnost a aj sa mu tam strasne pacilo..az doteraz ☹

kristinaanna
13. mar 2012

nám sa to tiež stalo, len malá mala skoro tri roky a ja som chodila do roboty ☹ , prejde to, dva týždne bolo všetko ok, a potom začala vystrájať, ale učiteľky povedali, že plakala len chvíľu, keď som odišla, a potom bolo všetko v poriadku.
zatiaľ bola škôlka zábava a niečo nové , a teraz zistil, že tam musí ísť aj ke´d sa mu nechce a už to tam pozná preto skúša 😉
takže len vydržať, alebo ak nemusíš nedávaj ho, teraz už bude len teplo a detskú spoločnosť bude mať aj na ihrisku, škôlka stačí od 3 rokov🙂

stanislavao
13. mar 2012

treba zistit, ze preco tam nechce chodit. ci len tak, trucovitost ze chce byt doma, alebo ci mu tam niekto nieco spravil. mozno ho niekto buchol, zhodil, alebo mu pani ucitelka pohrozila. ale rozhodne ak spravite to, ze ho tam nedate, tak potom zisti, ze ked povie, ze tam nechce ist, tak ze ustupite. nemozete ustupit bezdovodne.

bambi2
13. mar 2012

nepytala si sa maleho, co sa tam udialo?? ci ho niekto buchol alebo co? lebo ucitelka nemusi hovorit pravdu. a deti byvaju uprimne, povedia pravdu ak sa nieco stalo... ja by som skusila to nejako z neho dostat... alebo za odmenu, vysvetlit mu, ze musis nieco vybavit a ked bude tolko a tolko hodin, prides pre neho... tazka situacia pokial nevies co sa tam udialo... treba najprv zistit pricinu a potom zacat podla toho konat..

akdarka
13. mar 2012

sama pises, ze ho nechces trapit - tak ho nechaj doma a chodte do materskych centier a bude mat detsku spolocnost...vyskusaj skolku ked pojdes do prace a on bude mat "skolkarsky" vek - nesil to teraz

janicka11
13. mar 2012

ja by som tiež malého nechala doma,aj ked ako píšeš bol tam len do 13:00,ale aj tak ved ked si doma,a neni nutený byť v školke radčej sním ostan doma,behajte po vonku zoznámi sa s 🙂 detičkami uvidíš bude dobre 😀 Možno len malinký špekuluje,ale zase aj niečo za tým može byť,no to tažko zistíš jedine že by Ti to malinký neako naznačil,či povedal...

ginger_fox
13. mar 2012

Ano, stalo sa to, nie v skolke, ale v jaslickach. Syn chodi od 14mesiacov do jasliel, ked mal 19mesiacov z nicoho nic nechcel chodit do jasiel(a pred tym bolo obdobie, ked z nich zase domov nechcel chodit), zacal sa bat ludi, hlavne muzov, dokonca aj ich kucharky a upratovacky v jasliach a chodil ako tien za jeho najoblubenejsou ucitelkou(nemohla si ani na WC odbehnut). Po tyzdni sme si sadli s detskou psychologickou z jasiel a rozmyslali, co to mohlo vyvolat, na nic sme neprisli a na dalsi den toto synove obdobie skoncilo a odvtedy uz ziadny podobny problem nebol.

mataharyy
13. mar 2012

Ahoj, řešili jsme to teď, od nového roku jsem malého dala do školky, prvních pár dní byl v pohodě, pak začal stávkovat, pak byl nemocný, potom jsme ho tam dali a byl to horor... Potom už ze spánku křičel že nechce jít do školky, ráno mi tvrdil že bude zvracet... Nakonec jsem to řešila s dětskou psycholožkou, ta mi řekla že když si ho můžu nechat doma (jsem na RD), tak ona na mém místě by ho tam nedávala, protože mu tím můžu znechutit jak školku, tak školu a že v jeho věku (budou mu tři za měsíc) ani ten kolektiv není to nejdůležitější, zvlášť když chodíme ven s jinými dětmi... Tak jsem ho šla odhlásit a je hotovo, mě nestojí ten ranní boj za to, navíc za tu dobu mi domu nosil akorát choroby, takže jsem na střídačku léčila jednoho a pak druhého... Školka sama o sobě neměla žádný přínos, kdykoliv jsem šla kolem, tak tam stál jak puk sám, žádná snaha začlenit ho do kolektivu, taky se bál jednoho kluka co tam chodil... No jak říkám žádný přínos, myslela jsem že bych ho dala od nového školního roku, ale asi taky nedám, pak je dám oba naráz, takže nebudou moct žárlit že jeden je doma a druhý nemůže 😉 😝

evickapooh
13. mar 2012

ja by som ho vybrala, ved si doma!!....naco ho nutis tam chodit?ked mu to zjavne neprospieva,vyber ho... mozno s niektorym dietatom ma problem,co ti nepovie... o rok tam uz budu ine deti aj on uz bude zrely na skolku.ja osobne by som netlacila 2 rocne dieta do skolky-ak to nie je nutne kvoli prace(financiam) a vobec nie ked sa mu az tak nechce....inac mne sa to stalo tiez ked Noemi mala 4 roky,nebolo jednoduche na to prist ze preco nechce zo dna na den chodit do skolky...diskriminovali ju ine dievcata,ktore boli "inej"povahy,vela si mysleli o seb,a spravali sa ostatnym ze vsetko patri im...co si ucitelky akoze nevsimali...isla som za ucitelkou a za dievcatami a dorazne som im vysvetlila ze sa to nesmie...a problem bol vyrieseny

zuzana5511
13. mar 2012

aj my sem mali tento problem maly rad chodil do skolyk az do novembra potom zacal strasne vymyslat chodila som z placom domov ale vydrzali sme a uz je to v pohodke sam sa tam o 7 rano pyta jedina rada je vydrzat oni skusaju sama som uz mala nakrajcku a chcela polavit ....takze drzime palceky

jespera
13. mar 2012

len ho neprestan davat...potom to bude len horsie.

annie13
13. mar 2012

ja som tiez tak syna chcela dat ked mal 18 mesiacov a narodila sa mi dcerka ale zial tazko to znasal, prestal komunikovat, stal len v kute, po 4 dnoch sme to vzdali a ostal s nami doma, nastupil az ako 3 rocny a skolku zboznuje, mozno je na neho naozaj skoro dvojrocne deticky sa este hraju samostatne radsej ako v kolektive

ak mas moznost ostat s nim doma, netrap ho este

lila794
14. mar 2012

Kamaratka dala synceka do skolky, ked mal 2r a nieco. Mala pocit, ze mu chybaju deti, lebo v mieste, kde byvaju, je ich málo. Vydrzali chodit tyzden, maly to zle znasal. Potom vsak mali problem, ked len spomenuli skolku alebo isli okolo nej, zacal robit cirkus. Potom si bila hlavu o mur, ze preco ho tam davala. Mal z toho zbytocnu traumu. Teraz tam uz chvala Bohu chodi v pohode, ale mali to tazsie s nastupom.
Velmi vela vsak zalezi aj od uciteliek, od spoluziakov. Nam tiez maly zacal teraz rano plakavat. Ale az ked vojde do triedy a niekoho tam zbada. Musime teraz vypatrat, co je pricina. Manzel hovoril, ze ked ide po neho, vzdy sa tam hra sam, je ako bez duše. Zvlaštne, lebo väčšinou sa mu tam páči. Záleží aj od toho, ako ráno vstane, dnes som mala pocit, že bol ešte taký rozospatý, preto tak plakal.
Tvoj syncek je este malinky, neviem, ci by som ho tam nechávala.

katkatara
14. mar 2012

Niektoré deti to na rodičov často iba skúšajú, či to nevzdajú a nenechajú ho doma.Som učiteľkou v škôlke a mali sme tam chlapčeka, ktorý si večer doma schovával topánky a bundu, aby nemusel ísť do škôlky.Keď ho ráno priviedli, strašne plakal, hádzal sa o zem.Akonáhle mama odišla a on videl,že mu to nevyšlo,utreli sme slzičky a soplík a celý deň bol v pohode. Maminu skúšal celý týždeň a potom ho to prestalo baviť.Takže sa skús spýtať, ako sa správa po tvojom odchode.Ak ustavične plače, možno ešte nieje "zrelý" do škôlky.U každého dieťaťa je to individuálne.Môj syn do škôlky začal chodiť až ako 3,5-ročný, pretože preplakal v škôlke celý deň- týždeň.Takže buď nieje pripravený, alebo je dobrý herec 😉

siusinocka
14. mar 2012

ak je citlivý a nahodou hrešili učiteľky iné dieťa, tak môže mať strach, že sa to môže stať aj jemu... a v žiadnom prípade nepoľav.. našho malého sme raz zobrali poobede a od vtedy každé ráno žobral a chcel chodiť domov poobede... a inak zo mna strhavali malého až do 5 rokov...

hanahsuza
14. mar 2012

Môj názor je, že dvojročné dieťatko by ešte malo byť doma s mamkou..takéto odlúčenie je zbytočné stresujúce, začni od troch aj to len do poludnia, od štyroch na celý deň..synček potrebuje tvoju blízkosť, lebo potrebuje istotu a pocit bezpečia, aj keď sa mu v škôlke neprihodilo nič zlé, chýbaš mu.. Aj ja som synčeka zo škôlky vybrala, lebo mi tam nechcel chodiť a to mal už tri a učiteľky ma prehovárali a hovorili čo tebe, nedala som na nikoho, len na svoje dieťatko a na jeho pocity..tento rok v septembri už nastupuje do kolektívu, lebo to už potrebuje a teší sa. 🙂 Všetko má svoj čas..

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
geegee
14. mar 2012

My mame v skolke tiez sem-tam podobne pripady. Dieta sa zasekne a nechce ist na nocnik ani za svet, hoci predtym chodilo. Dieta place v satni a nechce ist dnu, hoci predtym chodilo bez problemov. POdla mna treba vydrzat, vyckat, ci to neprejde a potom sa podla situacie zariadit...mozno o take 2 tyzdne. Ani pre ucitelku nie je ziadna radost pracovat, ak ma v triede uplakane, nespolupracujuce dietatko - aspon u nas to tak je, ze sa snazime aby boli deti v pohode, lebo potom sa s nimi lepsie robi. Ale zas priznavam, neviem, kolkym ucitelkam robi radost pracovat v skolke. Urcite nie 100%, takze potom nejake uplakane dieta ich vobec netankuje ☹