Vzdorovitá 2,5-ročná dcérka

Včera o 14:17

Dievcata, moja dcerka ma hypotoniu a mali by sme cvicit a nosit ortopedicke topanky ale posledne mesiace je to boj. NEUSPESNE.. Nechce cvicit a uz aj na rehabkach mi povedala sestricka, ze ci sa neporadim so psychologom ako na nu, vraj je dcerka "trocha iná". Nechce cvicit, oduje sa a chyta klucku na poslednej hodine, ze ide domov, predtym v lete prvu hodinu cvicila, dve dalsie preplakala na rukach. Mne trucuje so vsetkym, teraz nechce bundu, ciapku ako sa ochladilo. Bola tvrdohlava aj predtym ale to cvicenie ma trapi a topanky, neda sa to nasilu.. ja uz neviem ci naozaj navstivit psychologa ako komunikovat s vlastnou dcerou, takto to pomenovala ta sestricka na cviceni a je to vlastne vystizne🙄

pribinak
Včera o 14:45

Tak toto je obdobie vzdoru. Nič len svätú trpezlivosť
Topanky by som skúšala tak motivačne: pod ideme kúpiť niečo dobre do obchodu, kŕmiť kacicky do parku, alebo pozrieť niečo vonku čo má rada, ísť zbierat gastany či šišky

Čo sa týka cvičenia, tak s takýmito velkacmi je to už ťažké, nie všetky deti sú ochotne spolupracovať a niekedy inak ako za cenu placu sa to ani nedá, ale zdravie je prvoradé

majlo1234
Včera o 15:35

Sestricka by mala vediet, ze v tom obdobi je s detmi tazka spolupraca, lahsie to uacne byt cca o rok, rok a pol, proste okolo styroch rokov

ivangeline
Včera o 18:38

Viac sa na ňu treba naladiť, pochopiť ju, uznať jej pocity a frustráciu. Via sa s ňou hrať podľa nej. Čo najviac nechávať rozhodovať A mať pevne pravidla, cez ktoré neprejde. Moje vedia, že nie a môže sa hádzať aj o zem. Potom jej veľmi rýchlo dôjde, že zbytočne si ubližuje.

autor
Dnes o 06:21