Vie si vaše 2,5-ročné dieťa už vyfúkať nos do servítky?

1. máj 2024

Hlavne sa pytam matiek jedinacikov, nie pripady kedy ho to nauci/odkuka to od starsieho surodenca (lebo jasne, vieme ze vo viacpocetnych rodinach sa tie mladsie ucia vsetko rychlejsie, vdaka starsim surodencom..) No proste nasa dcera to este nevie, zaujima ma, ze kedy asi sa to nauci. Ucime ju to stale ked ma sopel, zatial nechape..

gribka1
1. máj 2024

Nie nevie 😅

jankka1981
1. máj 2024

Staršia vedela fúkať nos asi v 2,5r, mladší sa to naučil teraz ako 3,5 ročný

lubkovaandrejka
1. máj 2024

Ahoj, moja je jedinacik , ma cerstve 2 roky a ked jej drzim servitku vyfuka sa. Nie je to ale na 100 percent.

dankanka
1. máj 2024

Druhorodeny a ani za svet. Ale ved mame vysavac.

nairia
1. máj 2024

ano vie, uz v 2r to islo ako-tak a v jasliach to pani ucitelky dotiahli do dokonalosti a dnes v 2,5r fuka ukazkovo. myslim, ze to je ale velmi individualne, dieta k tomu musi tiez nejako dojst a aj chciet.

merrysa
1. máj 2024

Ja tiež držím vreckovku a vie pekne fúkať, skúša už aj sám stlačiť nos a fúkať do vreckovky ale to ešte musíme doladiť. Má 3 roky

minesasubu
1. máj 2024

Ucime od malička ked už udrzal servitku sam , syn ma 21 mesiacov a občas sa mu podari čize ano vie

nyphadora
1. máj 2024

4,5 a nevie 😭

anavixy
1. máj 2024

Fukat vie, ale ze by to nejak extra praktizovala, ked treba, to nemozem povedat 😃 ked nie je chora, fukne pekne, aj sa “hra” ze si fuka nos, hovorim fukni ako jezko, tak sa naucila. Existuju rozne pomocky, knizky (fukni a rozsviet napr)., hry, ako to dieta naucit, no asi by som sa tym este neznepokojovala v tomto veku…

nikha2809
1. máj 2024

Moji obaja vedeli v roku.Ale áno, odkukali 😃 odomňa keďže mám chronickú nadchu

basulaak
1. máj 2024

3 roky a nevie. Ale! Tak ako neexistovalo si v mladsom veku nehat prilozit servitku k nosu a utriet tecuci sopel alebo nehat si vysat sopel odsavackou, tak obe veci mi teraz dovoli a neha si. A ked aj do tej servitky ma fukat tak nechape co po nom chcem a potahuje sopel do seba s prilozenou servitkou pri nose. Skusala som bars co…musi dozriet a pochopit.

msnesquik
1. máj 2024

Moja dcera ma v lete 5 a smrkat zacala poriadne iba nedavno 🤣

pralinka86
1. máj 2024

4 a nechce. Na trafenie

msnesquik
1. máj 2024

@nyphadora moja sa to naucila v priblizne tomto veku zo dna na den a to som si myslela, ze sme posledni na svete, co v tomto veku nesmrkaju 🤦 ale vysavaju vysavacom

anonymous87
1. máj 2024

Moj bude mat za 2t 4 roky a naucil sa to len pred tyzdnom uplnou nahodou… a to ma starsieho brata. Ten ako jedinacik to vedel uz v roku a pol 😀
Cize vysoko individualne… neboj, skor ci neskor to pochopi… netlac na pilu

judit47
1. máj 2024

Moj mal do 3 rokov sopel presne 2x takze nevedel, az ako zacal chodit do skolky hned prvu chorobu sa to naucil🙂

betulinka1
1. máj 2024

Moj vedel velmi skoro, lebo neznášal odsavacku. Podla mna mal tak rok a pol, ked zacalo obdobie “ja sam”. Tak som ho ucila, ze sa nadychol a chytila som mu ústa a vydýchol rychlo cez nos. Niekde som to videla na nete tak sme sa inšpirovali. Takto sme skusali hocikedy aj ked nemal sople, ústa si chytal uz sam. Ale ty neries kolko ma tvoja rokov ale ako jej pomoct aby sa naucila.

lasona
1. máj 2024

Môj ma rok a pol a veruže si vie vyfukat. Naučili sme ho ako robí ježko, a keď chcem aby si vyfukal noštek, poviem urob ako robí ježko. Ale samozrejme nie vždy to vie a nie vždy si dá.

luckajozko21
1. máj 2024

Moj sa to naucil v 1r3m cca, lebo na takych tych baby cviceniach fukali do pierka. Trenovali sme aj doma vramci hry. Dali sme male dekoracne pierko na konf. stolik a fukali sme do neho nosom 'ako jezko'. Noo a zrazu mi muz povedal, ze si mu maly vyfukal nos do vreckovky. Asi tak velmi neznasa tu odsavacku ,ze sa to radsej naucil. Normalne dam vreckovku a poviem fukni. Alebo sam naznaci, ze potrebuje....alebo robi sceny a nechce :D. Skuste pierko.

ankare
1. máj 2024

Môj má skoro 4, má starsieho brata a nevie. 😅 Buď pokojna. 🥰

mabenn
1. máj 2024

po 5tich rokoch zacal trenovat...

selest
1. máj 2024

Moj si vedel uz hadam v 1,5 roku. Nie perfektne ale mechanizmus pochopil a snazil sa. Mal velku motivaciu a to strach z odsavacky. Naucil to potom aj starsieho surodenca, fukali nosom slanu vodu vo vani.. teraz ma 3 a fuka ako profik😆

pukina
1. máj 2024

Moj syn vie od roka, resp. chape ze do vreckovky sa fuka, teraz v 1,5r zacina uz fukat poriadne so silou, ze vacsina vyjde von. Pri velkej nadche ale stale preventivne aj odsavame

nyphadora
1. máj 2024

@msnesquik ste mi dali nadej 😂

katka533
1. máj 2024

Vie, nema este ani tolko

kleopatra114
1. máj 2024

Mladsia hádam aj od roku a pol . Len raz jej stačilo ukazat vysavac a naucila sa hneď .🙂

lulu0123
1. máj 2024

Moj trojrocny, tretie dieta, vobec nevie. Nevie to nijako pochopit.Starsie baby vedeli velmi skoro.

mamatroch
1. máj 2024

Syn si vedel vyfukat tak poriadne asi ako 4-rocny az ak si dobre pamatam... Minimalne 3,5 mal urcite... Dovtedy si sopel dosliva iba utrel, zotrel a rozotrel az na lice (a v chladnom obdobi roka najradsej rukavom rozotrel az na lice 🤦).
Teraz ma 5 a uz si vie aj vyfukat nos, nielen utriet 🤣 Hlavne treba ucit fukat spravne, jednu dierku stlacit a druhou fukat, potom naopak. Radsej neskor a spravne ako skoro a nespravne.

aaadkaaa
1. máj 2024

Vie od vyse roka...ale to preto, lebo byva casto chora a je hrooooozne irevana,vize vkuse jej idu nejake sople 😄

mima172
1. máj 2024

Moja sa to naučila tak nie úplne dobre v 2r a naozaj, že smrká nos parádne sama do servítky, tak to bolo tesne pred 3r.