Je 23-mesačný syn pripravený na odplienkovanie?

11. júl 2023

Syn má 23 mesiacov a chcela by som ho už odplienkovať. Keď ho posadim na wc tak sa väčšinou pekne vycika alebo aj vykaká. Čiže chápe, čo sa robí do záchoda. Ešte ale veľa nerozpráva, iba pár slov.. a na záchod sa nepýta, ide iba keď ho posadíme my. Skúšala som mu nedať plienku po tom ako sa vycikal do wc, ale za 20 min sa pocikal do gatí. Stalo sa to takto viackrát, že tesne po vykonaní potreby do wc sa potom pocikal do gatí. Vychádza mi z toho, že je ešte na odplienkovanie nezrelý, keď nevie na dlhšie zadržať moč. Prosím o váš názor.

pininka1
11. júl 2023

Každé začiatky sú takéto. Aj moji sa počítali viackrát kým to pochopili, resp ty musíš odsledovat ze každých 20 minút ide, postupne sa to začne predlžovať. Ak vie co ma na záchode urobiť už je určite pripravený.

cookie29
11. júl 2023

vie povedat ukazat, ze chce ist na zachod? Rozumie co sa od neho chce? Vie sa sam vyzliect? Mava po dennom spanku suchu plienku?
Jednym zo znakov je napriklad aj chodenie po schodoch a striedanie noh. Ale podla mna necele 2 roky je este zavcasu. Mam podobne stare dieta, a niekedy sa pyta niekedy nie. Je to skor otazka nahody, nie vedome. A splna vacsinu ak nie vsetky uvedene znaky.

autor
11. júl 2023

on na ten záchod ide vždy s plačom, ale pritom sa skoro vždy vycika. Keď sa ho opýtam či mu treba cikať tak krúti hlavou že nie.. sám sa na záchod nevypýtal ešte ani raz. A po dennom spánku suchu plienku nemá.
@cookie29
@pininka1

cookie29
11. júl 2023

podla mna nie je vobec pripraveny, akoze dieta sa da vycvicit ako psik, alebo opicka. To ze sa vycika moze znamenat, ze to urobi lebo Ty chces a chce Ti urobit radost, nie to, ze vie, ze na zachoda sa cika, alebo ze ovlada zvierace... (len priklad, nehovorim, ze to tak je) ja by som to nechala plavat, nech pre neho zachod nie je stres, moze sa to tahat dlho...

pininka1
11. júl 2023

Tak suchu plienku cez spánok nemajú niekedy deti ani po roku od odplienkovania. A samo od seba sa pýtať tiež začnú až postupne. Podľa mňa ste na dobrej ceste.ked sa vždy na záchode vypiška, určite by som s tým neprestáva, to chce len trpezlivosť.

kristiii
11. júl 2023

Syn mal presne toľko, keď sa odplienkoval. Už som to tu písala viackrát, ja som mu kúpila kopu nálepiek a za každy "úspech" si mohol jednu nalepiť. Síce sme mali polepený celý byt, ale naučil sa veľmi rýchlo 😅

kristiii
11. júl 2023

Jaj ale mal nočník, takže sa vedel aj sám zobrať, stiahnuť gate a vycikať, na záchod začal chodiť neskôr.

ibajaanikiny
11. júl 2023

Moja ma tolko ako tvoj a je uz dva mesiace cca odplienkovana,aktualne ma dva tyzdne aj suchu plienku rano po zobudeni. Realne sa sama zacala pytat asi pred 2 tyzdnami,do vtedy som to musela ustriehnut sama a taktiez z uvodu sa pocikala kade tade. Niekde som citala clanok,ze ak uz zacnes,neprestavaj a nenasadzuj resp neuc na plienku opat,lebo deti su potom zmatene. Odplienkovanie je aj o trpezlivosti rodicov. A nemyslim si,ze 23 mesacne dieta nie je pripravene…

euka210
11. júl 2023

To nie je o zadrzani mocu, ten vie zadrzat, inak by z neho stale po troche tieklo. Musi sa mu prepojit ze treba mi curat/kakat a mam ist na nocnik/zachod, nepustit to do gati. Moze to trvat aj tyzden-dva kym pochopi.

adri97
19. júl 2023

Ahoj, ja mám 27mesačnú a odplienkovávam 3. týždeň. U nás to bolo zo začiatku aj so vzdorom, ale dnes konečne po 2 nehodách po sebe sa rozbehla na nočník keď bolo treba a vycikala sa☺️ všetci mi hovoria už nedávať plienku. Je to ťažké niekedy, keď ma ani počúvať nechce a vidím, že sa jej chce cikať a nech ide na wc. Radšej sa pociká.. na kakanie sa už ale začala občas pýtať. Podľa mňa keď si tam v pohode sadne a vycika sa, rozumie tomu. Bez nehôd to proste nejde. Držím palce, sme v tom tento rok spolu😄