Jasle na dva dni v týždni

1. sep 2023

Myslíte, že je dobrý nápad dať 2r 3m dieťa do jaslí na dva dni v týždni? Po. a ut., alebo po. a st. Som sama s deťmi, chcem začať podnikať a potrebujem aspoň tie dva dni v týždni (pre začiatok) na rozbeh. Momentálne si nemôžem dovoliť dať ju na tri dni, alebo na celý mesiac. Dalo by sa robiť aj pri nej doma, ale viete si predstaviť ako... Riaditeľka mi povedala, že zvykanie bude ťažšie. Nechcem malú trápiť, ale na druhej strane chcem začať niečo robiť a nie byť nonstop s deťmi 😐 Už som z nich totálne vyhorená keďže staršia ide až teraz do škôlky.

anjelicek26
1. sep 2023

Tak vacsinou to nemaju radi, lebo zabera miesto dietatu, ktore by chodilo na 5 dni...ale tak to je na dohode... moji od 1,5 roka chodili opatrovatelka alebo jasle, syn najprv na 2 dni v tyzdni, dcera hned na 4 dni v tyzdni, po roku na 5 dni normalne... ziadne dieta s tym nemalo problem, ved aj vikend tam predsa chodit nebude a pondelok pojde a to by tiez mala byt drama (?) Vacsinou sa tam proste tesili, ze sa idu pohrat a za inymi detmi...

autor
1. sep 2023

@anjelicek26 riaditeľka s tým nemá problém, ževraj pokiaľ majú voľné miesto tak v pohode. Sú to malé "rodinné" jasle s pár deťmi. Ide mi skôr o malú a o to zvykanie... Ale upokojila si ma, že aj tvoj chodil na dva dni 🙏Doteraz som sa stretla s názormi, že dva dni je málo. Každý dával minimálne na tri dni

sense
1. sep 2023

Záleží od jaslí. Moja tak chodila dokonca zo začiatku len 2x od rána a hneď poobede medzi 13.30 a 13.45 šla domov, neskôr chodila na 3 dní cele

adka3321
1. sep 2023

aj moja chodila na 2 dni v tyzdni, mala 2,5 roka ked zacala chodit. zaciatok, tie prve dva tydzne, boli tazsie ale potom uz celkom v pohode.

beata_k
1. sep 2023

Len ber aj do uvahy, ze moze byt vkuse chore. Velmi si tym nepomozes. Radsej opatrovatelku doma.

anjelicek26
1. sep 2023

Ano mlady chodil len dva dni, lebo bol strasne narocny, ked sa narodila mala...vyblaznil sa tam, ona s nimi robila neskutocne aktivity, bolo to pre obe strany lepsie... btw. nikdy nebol chory ani v jasliach ani u opatrovatelky, ostatne deti tiez nie mimo jedneho zapalu spojiviek u mladej, ale to boli kvapky na dva dni... nie kazde dieta byva chore fakt nie...

palicka
1. sep 2023

A nie je uz ten príspevok na jasle? Neviem, pytam sa...mozno by pomohlo

autor
1. sep 2023

@beata_k rátam s tým, ale to budem riešiť až potom

autor
1. sep 2023

@adka3321 🙏

autor
1. sep 2023

@anjelicek26 super 🙂 Malá je šikovná, nebojí sa ľudí ani detí a rada sa hrá, takže si myslím, že pre ňu ideálne ak si zvykne

autor
1. sep 2023

@palicka ja mám rodičovský príspevok a ten je vyšší ako príspevok na jasle, takže sa to neoplatí

nyphadora
1. sep 2023

Ano je to super napad, dcera tak zacinala, prv dva dni do tyzdna doobeda , po dvoch mesiacoch na tri dni az nakoniec na cely den.

domireb
1. sep 2023

Ja som tak malú chcela dať - 2-3x týzdenne na pár hodín. Odhovárali ma, že to nie je dobre, že je to pre dieťa stres, keď raz ide raz nejde... Majú aj hodinovky starostlivosť a že keď fakturuje, tak sa to vraj preplatí viac ako poldenná. Neviem teda, rátala som,mne to nevychádzalo, že kde je pravda... Každopádne po adaptácii mala chodiť celý mesiac, aby si navykla..chodila 4 dni, kým ochorela, týžden a pol doma.

autor
1. sep 2023

@domireb u nás stoja 390€ na celý mesiac, 30€ na deň a 5€ na hodinu, čiže najviac sa oplatí dať ju na celý mesiac samozrejme,ale ja potrebujem iba tie dva dni (pre začiatok). Na pol dňa do hodinovky sa mi to neoplatí zo žiadneho hľadiska

kate_cs
1. sep 2023

Robila som v jasliach. Sama by som tam dieťa nedala. Budú ti tvrdiť že pohodička a “pomrnkávalo” a dieťa reálne preplakalo väčšinu dňa, až sa zajakávalo. Máloktoré to dalo bez plaču. Aj tie 1,5 ročné aj tie 2,5 ročné plakali. Ak aj nie v prvý deň, tak v ten další áno, lebo im došlo, že toto bude pravidelne. Po čase si všetci zvykli. Lebo čo iné im zostalo.
Ak tam bude len dva dni, je to o to horšie, lebo vidí, že mama ho môže mat doma a nemá. To je reálna skúsenosť.
Určite by som skôr volila nejakú pani, ktorá bude chodiť dieťa strážiť k vam domov.

autor
1. sep 2023

@kate_cs no, moje deti sú urevané aj doma... Ja ešte rozmýšľam, že poviem riaditeľke nech mi hneď nevolá keď bude plakať, lebo ona je schopná vydávať taký rev, že sa čudujem, že ešte neprišla sociálka. Preto ich aj nikto nechce strážiť 🙈 Samozrejme viem, že sa bude báť a bude pýtať mamu 😢

diaalex
1. sep 2023

Moja 1,5r chodila riadne 5x a menšia má teraz 1,5 a ide v pondelok riadne na 5 dní a jasné celé dni.
U nás v súkromných sa dá aj na 1-2 dni, ale videla som, že tie detičky z toho nemali nič. Návyky boli ťažšie, revali niektoré doslova celý deň, nevedeli sa odlepiť od rodičov …

autor
1. sep 2023

@diaalex ja mám pocit, že my si už navzájom lezieme na nervy takže toho "odlepenia" sa nejak nebojím...

elenita
1. sep 2023

Tieto dni tiez presne toto iste intenzivne riesim. .

autor
1. sep 2023

@diaalex ona do cca 1,5roka mala extrémnu separačnú úzkosť, bála sa ľudí. Odo mňa ani na krok, k nikomu na ruky. Keby bola taká stále, tak o jasliach ani neuvažujem. Ale teraz je pravý opak, ona by išla aj cudzím preč... Keď smerom niekde tak si ma absolútne nevšíma

oslo1
1. sep 2023

Byvame v UK, Tu vacsinou deti idu na part time do jasiel.
Syn v Roku isiel pondelok a streda. Od dvoch rokov uz chodil aj v piatok.

autor
1. sep 2023

@oslo1 hej? Tak super... Myslíš, že by bolo lepšie dať ju v pondelok, potom doma a potom v stredu? Aby to neboli dva dni po sebe a následne dlho nič?

diaalex
1. sep 2023

To je vždy tak, potom prídete a rev

oslo1
1. sep 2023

Daj ju, ako to tebe vyhovuje. Ja som davala tieto dni tak, lebo mi to v robote Dali sluzby takto fixne. Ja som chcela dva dni po sebe.
Pocitaj s tym, ze ten den po jasliach Bude na tebe non stop nalepena.
Moj syn Mal tiez velmi separacnu uzkost. Ma 5 rokov a stale ju ma. Ale u Nas sme Mali tragediu v rodine, tak sme vsetci poznaceni.

bale1rinka
12. nov 2023

Ja mam tak syna v jasliach...normalne sme nahlasili,ze bude plne chodit,no po dobrati 5 antibiotik si ho nechavam doma pondelky a utorky...a im som nic nepovedala...platim za to plne...proste sa podla potreby rozhodnem.