Hnev a vzdor u 16-mesačného dieťaťa

4. jún 2024

Dobrý deň,
môj syn má už asi 2-3 mesiace obdobie kedy sa pre všetko čo mu nevyhovuje hnevá a prehýba sa do zadu, kope nohami, hádže sa o zem. Neviem kde robím chybu, teda snažím sa mu vždy všetko vysvetliť, snažím sa byť vtedy pri ňom kľudná. Keď sme doma, nechám ho aj vyplakať, ale keď sa niekde ponáhľame, nie je úplne priestor na to mu všetko vysvetľovať a dohovárať. Dostať ho do autosedačky je práca pre dvoch, keď niečo doma nemôže, tak je to hneď vreskot. Okolie mi tvrdí, že na prvé obdobie vzdoru to je ešte skoro, tak neviem kde som urobila chybu. Stalo sa to u niektorých vašich detí takto skoro? Ako ste sa s tým popasovali? Ďakujem

ivangeline
4. jún 2024

Normálne pociťuje emócie. Na dieťaťu vidno emóciu v celom tele, či pozitívna alebo negatívna. Ja vysvetľujem rovnakými slovami. Príkladmi sú mi vlastne deti, že rovnako sa správam. Vysvetlím aj jeho emóciu. Ako sa cíti a asi prečo, že rozumiem.. a idem si ďalej svoje. ;D Do kočiara či sedačky ho dám tak či tak a ide sa.. moje deti nestíhajú mať intenzitu emócie takú silnú, že sa hádžu o zem a sú totálne mimo kontrolu. Pár krát v 2r. To mojkam a utešujem a čakám, kedy prejde..

viestta
4. jún 2024

Chce to len cas. Este nevie rozpravat, inac nevie vyjadrit, ze s niscim nesuhlasi, nieco mu nie je po voli, nepaci sa mu, chcel by robit nieco ine ako chces ty. Chybu nerobis ziadnu, ked sa nauci zvladat aj negativne emocii ustupi to. Ide len o to aby si s nim komunikovala, aj ked este nechape vsetko treba okomentovat. Ides do kociara, lebo ideme na prechadzku. Nedostanes to, lebo teraz budeme robit ine. Vamenime plienku, lebo si pokakany. A potom trvat na tom, co si povedala