Dcéra má 2 roky a nerozpráva ani mama

22. máj 2024

Vie niekto poradit čo robiť? Dcéra ma 2 roky 4 mesiace a nepovie ani mama. Vydáva zvuky ale nie bamaha ale skôr take že tka-tka-tk. Svokra uz nemá pekna slova na nás za to😞

anjelicek26
22. máj 2024

Treba ist kolotoc pediater - usny - neurolog - psychológ- logoped... u nás to bol sluch.. počul ako pod vodou..operácii pomohla okamžite..

janickacrazy
22. máj 2024

Objednaj sa na logopediu, ušné, či tam nie je problém so sluchom, prípadne neurologiu, pre istotu, či je všetko ok. Niektoré deti začínajú rozprávať neskor, ja som tiež také jedno mala, treba to riešiť. Inak rozumie, ked jej niečo povieš? Napríklad dones bábiku alebo niečo také?

deti95060810
22. máj 2024

ak ani na svoje meno nereaguje tak potom centrum včasnej intervencie...

mon2523
22. máj 2024

Svokra nema pekneho slova na vas kvoli tomu? A co je to vasa chyba, ze sa este dcerka nerozrozpravala? Nemyslim si, ze by ste ju nejako zanedbavali, proste kazde dietatko je ine, ma cas.

lenka0q
22. máj 2024

Tiež som mala taký problém a môj synček mal problém zo sluchom ☹️a dva krát sme boli na prepych a nakoniec pekné rozpráva

anjelicek26
22. máj 2024

@janickacrazy Ben rozumel všetkému,aj keď to počul inak,plus sa naučil odcitat s pier.. tým pádom nás dlho pediatricka odbila, ze ved všetko rozumie, "treba mu dat cas"...jedno ucho mal komplet zarastený sluchovod a druhe vodu za bubienkom a počul na 40 percent len na to ucho..deti vela koriguju, plus človek podvedome používa aj gestá.. spoľahlivé je len vyšetrenie u usneho...

janickacrazy
22. máj 2024

@anjelicek26 no bol šikovný, moja sesternica mali tiež problém so sluchom, tiež neskoro nato prišli, ale jej malá rozprávala veľmi nezrozumiteľne, takou hatlaninou zvláštnou

autor
22. máj 2024

Dcéra ma aj diabetes čiže lekárov navštevujeme požehnane a pediater tvrdí že všetko je ok. Nemám pocit že reaguje na príkazy väčšinou stále behá je akčná. S muzom sme sa nedávno presťahovali na stredne Slovensko a mám pocit že tu sa všetko berie tak pomalšie aj vyšetrenia u odborníkov.

aliaray1
23. máj 2024

@anjelicek26 ahoj, pls a kolko mal rokov, ked si iniciovala usneho?

Nasa 2r 1 mes, rozprava hatlaninou a tiez vidim, ze rozumie, reaguje atd, no neda mi to, ze zrozumitelne rozpravat nechce...

dotka04
24. máj 2024

Ako s vami komunikuje, ked nieco chce? Pouziva gesta, “posunky”? Ked jej nieco kazes ukazat (vonku, doma, v knihe), ukaze ti? Nosi vam ukazovat veci co ju zaujmu, zdiela s vami pozornost?
Urcite by som skusila prihlasit sa aj k logopedovi, cakacky su neskutoce dlhe, ak nerozumie ani zakladnym prikazom, zrejme ho tak ci tak budete potrebovat.

sisska96
24. máj 2024

Treba obmedziť TV, mobil, tablet. A navštíviť psychológa, logopéda